Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με HP 2480


kostas285

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα
Έχω το πολυμηχανημα της HP F2480.Μέχρι πριν λίγες μέρες ολα πήγαιναν καλά.
Ξαφνικά εκεί που είχα δώσει μια εκτύπωση (μια σελίδα) πήρε την σελίδα μέσα δεν εκτύπωσε έβγαλε την μισή έξω και σταμάτησε εκει.
Άναψε η ένδειξη για paper jam και αυτό ήταν.
Έκανα ακύρωση εκτύπωσης,έβγαλα την σελίδα έξω,έδωσα ξανά εκτύπωση και πάλι τα ιδια.Πήρε το χαρτί μέσα το έβγαλε μέχρι την μέση και paper jam.
Απο τότε το κάνει συνέχεια ακόμα και οταν δώσω δοκιμαστική εκτύπωση μέσα από τα windows
Καθάρισα τους οδηγούς .Κοίταξα μπας και είχε μείνει χαρτί πουθενά άλλα τίποτα.
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον για καινούργιο με βλέπω.Τα λεφτά του τα έχει βγάλει.(49 ευρώ αγορά)Την άλλη εβδομάδα θα πάω να του ρίξουν μια ματιά απλά να δω τι χάλασε έτσι ξαφνικά.Πάντως σαν σκάνερ δουλεύει μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω καποτε που ειχα ενα HP παρουσιαζε παρόμοια συμπεριφορά, ειχε σπάσει ένα μικρό πλαστικό το οποίο "συγχρόνιζε¨τον εκτυπωτή. Όταν πάταγα να εκτυπώσει, επαιρνε το φυλλο το έβγαζε λευκό και μετά ακουγες να κινούνται οι κεφαλές, μου ειχε γεμισει και το εσωτερικο με μελάνι.  :eek:

Μπορεί να συμβαίνει κάτι ανάλογο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι, θα ξεπέρναγε το κοστος αγοράς. Το χα παρει 55 ευρω, για να το κοιταξουν μονο σε μαγαζι, να μου πουν τι έχει, αν φτιάχνεται, ήθελαν 20 ευρω, αν γινοταν και επισκευη θα ξεπερναγε τα 55, γιατι να μην παρεις αλλο καινουργιο με τα ιδια λεφτα, πραγμα το οποιο έκανα.

Ρίξε και μια ματιά εδω 

http://support.hp.com/us-en/document/c01761996

Επεξ/σία από chralexo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...