Προς το περιεχόμενο

Εσπασε το μπουζονι. Τωρα;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν εχει σκιστει στο πλαι τοτε ο αφρος δε θα σου κανει τιποτα, αν εχει τρυπα απο  καρφι η κατι τετοιο τοτε θα δουλεψει ο αφρος (θελει βεβαια και αερα) 
επισης εχω την εντυπωση οτι αν βαλεις αφρο μετα δεν επισκευαζεται το λαστιχο αλλα θελει αλλαγη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα "15 κιλά στο μισό μέτρο" ή "200άρα ροπή" πως μεταφράζονται για όσους δεν έχουν μηχανήματα να μετρήσουν; Πρακτικός τρόπος δηλαδή για να σφίξεις σωστά. Ροπόκλειδο μόνο σε συνεργείο αν έχουν. 

 

Δεν έχω σπάσει μπουλόνι ακόμα, αλλά δε με χαλάει να ξέρω το lifehack . :P

Δυναμοκλειδο μονο. Αλλιως απλα να αποφυγεις να χοροπηδας στο χ. Χερακια μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυναμοκλειδο μονο. Αλλιως απλα να αποφυγεις να χοροπηδας στο χ. Χερακια μονο.

 

Το να χοροπηδάς (!) ή να κοπανάς / κλωτσάς δε μου φαίνεται κι εμένα καλή ιδέα. :P Αλλά με χέρι σφίγγει όσο χρειάζεται; Εγώ χρησιμοποιώ συνήθως ένα σιδεροσωλήνα ~1μ πάνω στο κλειδί για να μου δίνει μοχλό. Ε όταν "κωλώσει" κι αυτό θεωρώ ότι έχει σφίξει οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να χοροπηδάς (!) ή να κοπανάς / κλωτσάς δε μου φαίνεται κι εμένα καλή ιδέα. :P Αλλά με χέρι σφίγγει όσο χρειάζεται; Εγώ χρησιμοποιώ συνήθως ένα σιδεροσωλήνα ~1μ πάνω στο κλειδί για να μου δίνει μοχλό. Ε όταν "κωλώσει" κι αυτό θεωρώ ότι έχει σφίξει οκ.

 

Το παρακάνεις, σκέτο το κλειδί να χρησιμοποιείς, και χωρίς να βάζεις όλη σου τη δύναμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι κοντά το βουλκανιζατέρ δεν πειράζει να πας χαλαρά και πολύ σιγά να περνας λακούβες.

 

Αν είναι πολύ μακριά βγάλε το λάστιχο και πηγαινε το σκέτο να το μπαλωσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια επειδη το λαστιχο ειναι ξεφουσκωτο τελειως, υπαρχει καποια ευκολη λυση να το φουσκωσω μεχρι να το παω σε βουλκανιζατερ; Ενας αφρος fast που πουλανε κανει δουλεια;;

οδική βοήθεια δέν εχεις ?

αν εχεις νά τό φορτώσουν κ νά τό πάνε αυτοί (φίλος μέ σκασμένο λάστιχο πού δέν ειχε ρεζέρβα στό αμάξι τό φόρτωσαν κ τό πήγαν σέ κοντινό βουλκανιζατέρ πού ηθελε )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να χοροπηδάς (!) ή να κοπανάς / κλωτσάς δε μου φαίνεται κι εμένα καλή ιδέα. :P Αλλά με χέρι σφίγγει όσο χρειάζεται; Εγώ χρησιμοποιώ συνήθως ένα σιδεροσωλήνα ~1μ πάνω στο κλειδί για να μου δίνει μοχλό. Ε όταν "κωλώσει" κι αυτό θεωρώ ότι έχει σφίξει οκ.

Δες στο μανουαλ. Μπορει να εχει μοιρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχει σκιστει στο πλαι τοτε ο αφρος δε θα σου κανει τιποτα, αν εχει τρυπα απο  καρφι η κατι τετοιο τοτε θα δουλεψει ο αφρος (θελει βεβαια και αερα) 

επισης εχω την εντυπωση οτι αν βαλεις αφρο μετα δεν επισκευαζεται το λαστιχο αλλα θελει αλλαγη

Ισχύει αυτό; Πολύ κακό αν ισχύει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχυε παλια,οταν υπηρχαν ακομη σαμπρελες και τα συγκολιτικα υλικα ηταν απλα λαστιχα και κολες γενικης χρησης.σημερα με θερμαινομενες πρεσες και μηχανηματα εξαγωγης ελαστικων  και τροχακια αερος  κλπ σε ολα τα βουλκανιζατερ,δεν παιζει να μην μπορει να το επισκευασει ο μαστορας.παιζει ομως να μην θελει,διοτι εχει λιγη δουλιτσα παραπανω,στο καθαρισμα της περιοχης κυριως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...