Προς το περιεχόμενο

Αγορά εκτυπωτή - οικιακή χρήση


H1llzFr4D

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρες σε όλους,

ψάχνω να αγοράσω έναν εκτυπωτή (έγχρωμο) μιας και ο παλιός τα έχει φτύσει εδώ και μήνες (και κλαίω ήδη αρκετά 5ευρα σε φωτοτυπάδικα).

Το budget είναι χαμηλά (<80 ευρώ) και γενικά θα ήθελα να γλιτώσω και κάποια λεφτά σε μελάνια. Εκτυπώνω κατα κύριο λόγο έγγραφα/εργασίες και φωτογραφίες, με πιο βαριά χρήση την εκτύπωση βιβλίων (200-300 σελίδες, πολλά είναι full page illustrations). Όχι πάνω από μερικές εκατοντάδες σελίδες σε ένα μήνα το μέγιστο. Bonus points για αυτόματη εκτύπωση διπλής όψης και αν είναι πολυμηχάνημα, even more bonus points αν υπάρχει η δυνατότητα εκτύπωσης πλήρης σελίδας (να μην αφήνει λευκά borders στις άκρες της σελίδας - δεν ξέρω ΄καν αν είναι γενικά δυνατό, πόσο μάλλον σε εκτυπωτή 80 ευρώ, είπα να το αναφέρω όμως μήπως γνωρίζει κανένας περισσότερα)

Έχω βάλει στον μάτι αυτόν μιας και φαινομενικά καλύπτει αυτά που θέλω, απόψεις;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MG5750

 

Ευχαριστώ για την πρόταση! Απότι βλέπω είναι αρκετά καλύτερος αυτός ο εκτυπωτής από τον mg3650, κυρίως από άποψη ταχύτητας. Το μόνο που με προβληματίζει είναι τα μελάνια, χρειάζεται 5 x 13ευρώ το ένα; είναι αρκετά 60ευρώ επιπλέον με το που θα τον αγοράσω, πρόκειται να μου κοστίσει λιγότερα σε βάθος χρόνου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την πρόταση! Απότι βλέπω είναι αρκετά καλύτερος αυτός ο εκτυπωτής από τον mg3650, κυρίως από άποψη ταχύτητας. Το μόνο που με προβληματίζει είναι τα μελάνια, χρειάζεται 5 x 13ευρώ το ένα; είναι αρκετά 60ευρώ επιπλέον με το που θα τον αγοράσω, πρόκειται να μου κοστίσει λιγότερα σε βάθος χρόνου;

5*7

http://www.skroutz.gr/c/925/compatible-inkjet-symvata.html?from=catspan&keyphrase=MG5750

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σωστός, κοίταξα μόνο σε official μελάνια (δεν ξέρω και πολλά απο εκτυπωτές)

Επομένως η διαφορά κόστους σε μελάνια (2 vs 5) καλύπτεται με τον καιρό (αφού τα 2 θα τελειώνουν πιο γρήγορα; Γενικώς είναι προτιμότερα τα πολλά μελάνια;

Επίσης, υπάρχει περίπτωση ο εκτυπωτής να έρχεται πακέτο με μελάνια, ωστέ να σπάσει το κόστος, να γλιτώσω τα 30-40 ευρώ προς το παρόν και να τα αλλάζω μετά ενα ενα; το γράφουν στο αγγλικό amazon, αλλά εδώ ελλάδα οπότε δεν ζητάω και πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός, κοίταξα μόνο σε official μελάνια (δεν ξέρω και πολλά απο εκτυπωτές)

Επομένως η διαφορά κόστους σε μελάνια (2 vs 5) καλύπτεται με τον καιρό (αφού τα 2 θα τελειώνουν πιο γρήγορα; Γενικώς είναι προτιμότερα τα πολλά μελάνια;

Επίσης, υπάρχει περίπτωση ο εκτυπωτής να έρχεται πακέτο με μελάνια, ωστέ να σπάσει το κόστος, να γλιτώσω τα 30-40 ευρώ προς το παρόν και να τα αλλάζω μετά ενα ενα; το γράφουν στο αγγλικό amazon, αλλά εδώ ελλάδα οπότε δεν ζητάω και πολλά.

Αν θες καλη  και φωτογραφικη εκτυπωση,πας σε μηχανημα με 5+ μελανοδοχεια.Ο εκτυπωτης ερχεται με μελανια ,αλλα ισως ειναι demo και οχι φουλ γεματα.Ισως καποιος που τον εχει αγορασμενο να σου πει τελικα για αυτο,και ποσες σελιδες εκτυπωσης πραγματικα βγαζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...