Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με εκτύπωση από laptop


tassoskatsi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω ένα δικτυακό εκτυπωτή στο γραφείο. Τον είχα εγκαταστήσει κανονικά σε ένα laptop και εκτύπωνα, ξαφνικά σταμάτησε να εκτυπώνει μόνο από το συγκεκριμένο υπολογιστή.

 

Έβαλα τους τελευταίους drivers εκτυπώνει για λίγο και μετά απλά δείχνει ότι στέλνει την εκτύπωση αλλά δεν φτάνει ποτέ στο εκτυπωτή.

 

Άμα κάνω κανένα δύο restart εκτυπώνει πάλι.

 

Ο υπολογιστής αυτός έχει Vista. 

 

Ξέρει κάποιος που μπορεί να οφείλετε αυτό? 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα θα σβηνα τα s-vista και θα εβαζα τιποτα 7αρια ή 10 αρια ασχετα με το προβλημα που μπορει να ειναι κατι στον spooler.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα θα σβηνα τα s-vista και θα εβαζα τιποτα 7αρια ή 10 αρια ασχετα με το προβλημα που μπορει να ειναι κατι στον spooler.

 

είναι κάτι που θέλω να κάνω πολύ καιρό τώρα. 

 

Τι να κάνω με το spooler?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορουσες να δοκιμαζες repair τα windows ή να περασεις τα updates των windows μηπως στρωσει.,εναλλακτικα θα δοκιμαζα και system restore.αλλα στην πραξη αφου το λες και εσυ για format και αλλη εκδοση καντο.και το προβλημα θα λυσεις αλλα και το λαπτοπ θα παιζει καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορουσες να δοκιμαζες repair τα windows ή να περασεις τα updates των windows μηπως στρωσει.,εναλλακτικα θα δοκιμαζα και system restore.αλλα στην πραξη αφου το λες και εσυ για format και αλλη εκδοση καντο.και το προβλημα θα λυσεις αλλα και το λαπτοπ θα παιζει καλυτερα.

 

Το θέμα είναι μήπως βρούμε μια λύση για να κάνουμε τη δουλειά μας, θέλει back up σε κάποια προγράμματα και δεν είναι τόσο απλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να δεις γενικοτερα για Problems με τον spooler αν δεν σου βγαινει καποιο μυνημα.


https://www.google.gr/search?q=spooler+problem&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=q-bfV53wFsuz8we-9ob4Bg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σταματήσω τον spooler θα έχω θέμα? 

λογικα τοτε δεν θα ξαναεκτυπωσεις ποτε αφου ο spooler παραλαμβανει τις εκτυπωσεις .μια αλλη δοκιμη αν το pc επαιζε καλα πιο πριν θα ηταν να κανεις system restore αφου φτιαξεις πρωτα και ενα Restore point ωστε να μπορεις να κανεις Roll back αμα χρειαστει.μηπως και ετσι λυθει το θεμα.αλλα καλυτερα αλλαξε windows να πηγαινει και πιο γρηγορα το Pc να λυσεις και το προβλημα που εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα τοτε δεν θα ξαναεκτυπωσεις ποτε αφου ο spooler παραλαμβανει τις εκτυπωσεις .μια αλλη δοκιμη αν το pc επαιζε καλα πιο πριν θα ηταν να κανεις system restore αφου φτιαξεις πρωτα και ενα Restore point ωστε να μπορεις να κανεις Roll back αμα χρειαστει.μηπως και ετσι λυθει το θεμα.αλλα καλυτερα αλλαξε windows να πηγαινει και πιο γρηγορα το Pc να λυσεις και το προβλημα που εχεις.

 

είμαι σίγουρος ότι είναι η καλύτερη λύση. Ωστόσο άκρη δεν έχω βγάλει ακόμα. Σ ευχαριστώ πάντως για τις άμεσες απαντήσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατι αλλο δεν μπορω να σκεφτω εκτος αν βλεπεις καποιο συγκεκριμενο error οποτε να βλεπαμε τι μπορει να γινει σχετικα με αυτο το error

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...