Προς το περιεχόμενο

action cam μεχρι 150e


usergr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σας τιε τελευταίες μέρες ψάχνω μια action cam για μέτρια χρήση σε διακοπές η βόλτες

 

ΔΙαβασα και ειμαι αναμεσα σε 

 

 Sjcam 5000x elite απο ebay περιπου 120 με αξεσουαρ (εδω εχει 175)

Rollei 425 μαζι με remote control 119 ευρω

 

 

(η gopro ξεφευγει αρκετα και η xiaomi Yi  ειδα σε βιντεο στο youtube ειναι χαλια με χαμηλο φωτισμο και δεν εχει οθονη για ρυθμισεις παρα μονο απο κινητο. απλα εγω εχω windows mobile οποτε δεν γινεται. )

 

 

Καθε αποψη δεκτη απλα την βιαζομαι λιγο 

 

ευχαριστω!!

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχε παρει ενας φιλος την Rollei 420 και ηταν χαλια. Το 4K ηταν μονο στα 10fps οποτε ψιλοαχρηστο και το HD πολυ μετριο. Λογικα η 425 βελτιωθηκε. Το 4K στα 30fpsb πια, λογικα θα ειναι ενταξει. Δεν ξερω ομως το HD αν το εφτιαξαν. Στην ποιοτητα του HD θα εστιαζα εγω παντως μιας και για λογους χωρητικοτητας της καρτας εαν δεν χρειαζομαι πραγματικα το 4Κ χρησιμοποιεις το HD. Επισης απ οτι βλεπω στα χαρακτηριστικα δεν εχει mode στα 120fps σε 720p για slow-motion ενω η SJCAM SJ5000x εχει και προσωπικα ειναι κατι που το θεωρω πολυ χρησιμο σε μια action cam.

 

Οποτε αν και δεν εχω εμπειρια απο καμια απο αυτες θα προτιμουσα την SJCAM.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα απλα δεν με ενδιαφερει το 4κ αλλωστε η τβ μου ειναι full hd οπως και η οθονη στο pc, και nikon d3200 που εχω για φωτο.  δεν υπαρχει  λογος για 4κ ακομη... εδω καλα καλα δεν βρισκεις ταινιες σε 4κ. anyway  :) τελικα μαλλον την 5000x λεω αυτο το 120fps στα 720p αξιζει. Την rollei 425 η 410 η 415 δεν την εχει κανεις να μας πει μια αποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/s/7165294/GoPro-Hero4-Session.html

 

βάλε 50€ και παρε μια go pro μην παίρνεις φτηνιάρικη μηχανή που ΜΟΝΟ προβλήματα θα σου βγάλει. αν δεν μπορεις να ανεβεις τοσο ψαξε για μεταχειρησμενη ειναι πολυ δυνατη καμερα η συγκεκριμενη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σιγουρα απλα δεν με ενδιαφερει το 4κ αλλωστε η τβ μου ειναι full hd οπως και η οθονη στο pc, και nikon d3200 που εχω για φωτο. δεν υπαρχει λογος για 4κ ακομη... εδω καλα καλα δεν βρισκεις ταινιες σε 4κ. anyway :) τελικα μαλλον την 5000x λεω αυτο το 120fps στα 720p αξιζει. Την rollei 425 η 410 η 415 δεν την εχει κανεις να μας πει μια αποψη?

Εχω δει οπως σου ειπα την 420 που ηταν κακη επιλογη για HD και το 4K ηταν αχρηστο στα 10fps. Οποτε δεν νομιζω να ηταν καλυτερες οι προηγουμενες.

 

Ενα παλικαρι παντως εδω μεσα εδινε την SJCAM SJ5000 στα 50€ καινουργια γιατι ηταν δωρο και ειχε ηδη την GoPro. Εγω θα το σκεφτομουνα. Με 50€ αλλωστε παιρνεις οποτε θελεις και αλλη καποια στιγμη χωρις να εχεις χασει κατι.

 

http://www.insomnia.gr/classifieds/gadget/cameras/733754-action-camera-sj5000/

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρώτα σίγουρα αν είναι sjcam.. υπάρχουν πολλές απομιμήσεις που λέγονται sj5000. Η αυθεντική πρέπει να λέει sjcam s5000. (ρίξε μια καλή ματιά στην φωτό που έχει ανεβάσει λέει τις αναλύσεις του video).

Υ.Γ. δεν υπονοώ, σε καμία περίπτωση, κάτι για το παιδί που την δίνει άλλωστε και η αγγελία του δεν λέει sjcam..

Επεξ/σία από fanis1234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ παιδια ευχαριστω θα τον ρωτησω.. αν ομως θελησω να αγορασω την sjcam 5000x elite απο εξωτερικο ποιο σιτε λετε ? εκτος του ebay . Δεν εχω εμπειρια απο αλλο σιτε 


 

 

παιδια με μεγαλη διαφορα την 5000x elite!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τα βιντεο γενικα ειναι οτι να ναι!!! :) και εγω οταν ηταν να παρω ετσι διαλεξα την AMKOV 5000 και οταν τραβηξα τα δικα μου η απογοητευση δεν αργησε να ερθει :)

 

Τελος παντων, μπορεις να παρεις απο site οπως τα παρακατω, εχω αγορασει απο ολα, και πολλες φορες ειναι οπου τη βρεις πιο φθηνα

 

www.dx.com

www.gearbest.com

www.banggood.com

www.geekbuying.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αξιόπιστο είναι. προχώρα άφοβα. Η διαφορά στην τιμή είναι γιατί το ένα είναι από την ευρωπαική αποθήκη που έρχεται και πιο γρήγορα και το άλλο από την κινέζικη που θέλει σίγουρα 3 εβδομάδες. Δες και άλλες λύσεις με τα ίδια χαρακτηριστικά με πολύ λιγότερα λεφτά από το gearbest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://m.banggood.com/GitUp-Git2-2K-WiFi-Action-1440P-1_5-inches-LCD-Novatek-96660-Chipset-IMX206-16_0MP-Image-Sensor-p-1007770.html

 

Πάρε αυτήν και θα με θυμηθείς την έχω από το καλοκαίρι είναι πολύ καλή σε όλα. Περίπου 100€ βγαίνει με το κουπόνι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το συγκριτικο βιντεακι φαινεται η SJ λιγο πιο sharp και με λιγο πιο φωτεινο φακο. Βεβαια ο πιο φωτεινος φακος στο βιντεακι βολευει λογω των συνθηκων αλλα οπου υπηρχε πολυ φως εχανε τις λεπτομερειες που στην Git φαινοταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...