Προς το περιεχόμενο

Φθηνα μελανια για hp 5525?


buuren

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εχω το εν λογω πολυμηχανημα και ειναι ακομα με τα demo μελανια του, αλλα τελειωσαν και πρεπει να παρω καινουργια.

 

Τα αυθεντικα εχουν περιπου 30 ευρω τα 4 χρωματα ενω τα ιμιτασιον στην ελλαδα ελαχιστα πιο κατω, οποτε δε συμφερει. 

Απο εξωτερικο ομως βρισκω τα ιμιτασιον πολυ φθηνα, 25 ευρω οι 2 τετραδες η  με 25 ευρω 4 μπουκαλακια των 100 ml το καθε χρωμα και οι κασσετες με το τσιπ, που σημαινει οτι δεν θα τελειωσουν ΠΟΤΕ !

 

Θελω να ρωτησω αξιζει να παρω τις μουφες η θα μπλεξω? Μηπως αρχισει τιποτα τρελλα και μου σπασει τα νευρα? Eχει καποιος το συγκεκριμενο μηχανακι?

 

Δεν εχω ασχοληθει παλι με μελανια, δεν εχω αλλαξει ποτε!!

 

Ευχαριστω 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συμβατά στην Ελλάδα δεν κάνουν ελάχιστα πιο κάτω, αλλά αρκετά πιο κάτω.

Με 30 ευρώ αγοράζεις τα γνήσια όπως λες, αλλά είναι η standard συσκευασία. Με 12-15 ευρώ αγοράζεις συμβατά, αλλά είναι XL συσκευασία.  Αρα και μισή τιμή κατά μέσο όρο, αλλά και διπλή ποσότητα. Αυτό μας δίνει μια αναλογία 1 προς 4 μεταξύ συμβατών και γνήσιων.

 

Πόσο πιο φθηνό θέλεις να είναι; Δωρεάν;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α δεν ηξερα οτι εχουν διαφορα στην ποσοτητα...βαλε ομως και τα μεταφορικα..και παλι ομως εχεις δικιο ...

Εγω εβλεπα καταστηματα αθηνας να παω να τα παρω εγω να γλιτωσω τα μεταφορικα και ειναι τσιμπημενες οι τιμες σε αυτα.

 

Η περιπτωση με τα μπουκαλακια ειναι καλη με 25 ευρω 4χ100 ml? Aρκει να μην κλωτσανε και να μην ξεραινονται βεβαια.

 

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση

 

 

 

Edit: μολις το εψαξα και ειναι και τα αυθεντικα η ιδια ποσοτητα!

 

        φοραει τα 655 inkjet

Επεξ/σία από buuren
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταφορικά έχουν όλα αν πεις ότι τα παραγγέλνεις απο e-shop. 

 

Την περίπτωση με τα μπουκαλάκια και το γέμισμα σε autoreset δοχεία, προσωπικά δεν την προτιμώ. Ειδικά σε HP που όλο κολλάνε τα autoreset. 

 

Αν θέλεις να σου βγαίνει φθηνά η εκτύπωση και έχεις όγκο εκτυπώσεων, τότε πήρες λάθος εκτυπωτή.

Αν πάλι δεν έχεις όγκο εκτυπώσεων και τυπώνεις μια στο τόσο, μην την ψάχνεις για 2-3 ευρώ διαφορά στο σύνολο για παραγγελία απο εξωτερικό. Αντε και άλλαξες δύο φορές τον χρόνο απο μια τετράδα μελάνια και γλύτωσες 5 ευρώ. Κλάιν.

 

Βρες ένα κατάστημα από Ελλάδα και πήγαινε να πάρεις. Στο φινάλε να έχεις και κάποιον σε άμεση ανάγκη αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι δεν εχω ογκο εκτυπωσεων, φαντασου εχω τον εκτυπωτη 2-3 χρονια (δεν θυμαμαι) και δεν εχω αλλαξει ακομα τα demo!!!    :-D

 

Σε ευχαριστω θερμα, να εισαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oχι δεν εχω ογκο εκτυπωσεων, φαντασου εχω τον εκτυπωτη 2-3 χρονια (δεν θυμαμαι) και δεν εχω αλλαξει ακομα τα demo!!!    :-D

 

Σε ευχαριστω θερμα, να εισαι καλα.

 

Σοβαρά μιλάς; :o

Με τέτοια χρήση σου προτείνω να βάζεις τα γνήσια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά μιλάς; :o

Με τέτοια χρήση σου προτείνω να βάζεις τα γνήσια.

Ναι σοβαρα,τον εχω λιωσει... χαχαχα

Αυτο το σκεφτομαι κι εγω γιατι αν με τα ντεμο εκανα 2+ χρονια με τα κανονικα ποσο?

Απλη μεθοδο των τριων...

 

:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...