Προς το περιεχόμενο

Πολυμηχάνημα για σπιτι με ADF


franky10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα αφού έψαξα λιγο στο forum και δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο είπα να ξεκινήσω αυτό το thread.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω εναν εκτυπωτή για το σπίτι , εναν ΑΙΟ και αφου έψαξα λίγο καθώς δεν είχα ιδέα απο εκτυπωτές κατέληξα και προσανατολίστηκα σε αυτούς με ADF.

Νομίζω οτι θα λύσει τα χέρια για αντιγραφής πολλαπλών σελίδων 2sided.

 

Η λίστα που έβγαλε το skroutz είναι η εξής και μάλλον είμαι ανάμεσα σε HP Officejet 6970 και Canon Pixma MX925 στο κόστος των 150Ε.

Επειδή δεν γνωρίζω πολλά απο τα λίγα που έψαξα είναι οτι γενικά ο HP είναι πιο γρήγορος αλλα ο canon έχει καλύτερη ανάλυση σάρωσης αλλά και εκτύπωσης και φαντάζομαι οτι θα αποτυπώνει καλύτερα σε μια αντιγραφή. Σε μια τέτοια περίπτωση για παράδειγμα θα προτιμούσα τον Canon (bonus οι καλές κριτικές για την αποτύπωση φωτογραφιών) δηλαδή της "ποιότητας" έναντι της ταχύτητας.

  1. Ήθελα να ρωτήσω γνώμες για αυτούς τους δυο αν έχετε καποια εμπειρία , προσωπική η επαγγελματική , ή γενικότερη άποψη.
  2. Επίσης ήθελα να ρωτήσω με το κόστος των μελανίων αν συμφέρει σε HP η σε Canon (για παράδειγμα συμβατά μελάνια σε HP 903 δεν κατάφερα να βρω)
  3. Και τέλος αν σε αξιοπιστία υπερτερεί κάποια εταιρία έναντι της άλλης ​σε βαθος χρόνου+ το γεγονός οτι η HP δίνει 3 χρόνια εγγύηση έναντι 1 χρόνου για τον Canon(καθόλου αμελητέο για μένα που δεν έχω γνώση πάνω στο αντικείμενο)

Οποιαδήποτε γνώμη και πρόταση είναι ευπρόσδεκτη! ευχαριστώ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε άλλο topic έχω προτείνει τον mx925. Τον έχω τώρα 1-2 μήνες και προς το παρόν δείχνει πολύ ωραία στοιχεία. Δεν κολλάει,δεν μαγκωνει χαρτί, γρήγορος με απίστευτη ποιοτητα κ μελάνια από 2 ευρώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε άλλο topic έχω προτείνει τον mx925. Τον έχω τώρα 1-2 μήνες και προς το παρόν δείχνει πολύ ωραία στοιχεία. Δεν κολλάει,δεν μαγκωνει χαρτί, γρήγορος με απίστευτη ποιοτητα κ μελάνια από 2 ευρώ...

 

δεν το βρήκα το τοπικ δυστυχώς αλλά ευχαριστώ για τα σχόλια, "συμβατά" μελάνια έχω βρει και γω μέσω σκρουτζ σε τέτοιες τιμές αλλά φοβάμαι μην έχουν θέμα συμβατότητας.

 

Έχει δοκιμάσει κάποιος συμβατα μελάνια για να λύσω την απορία μου για το αν δουλεύουν απροβλημάτιστα ή τι θα έπρεπε να προσέξω κατά την αγορά του π.χ. ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Εγώ έχω αυτόν Link.png Site: εδώ .Τον έχω αγοράσει μάλλιστα ακριβότερα λίγο.Μπορώ να σου πώ ότι δεν παιζεται. Μελάνια συμβατά τσάμπα άσε που πέρνει και δοχεία μελανιών που τα αναγομώνεις μόνος σου με ειδική σύριγκα με δοχεία 200ml (έκαστο) και κόστος 50 ευρώ όλα μαζί. Επίσης με τα firmware update κάποιοι εκτυπωτες δεν δέχονται συμβατά μελάνια πρόσεξε και αυτό επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ του έχω αλλάξει μια σειρά, κανένα πρόβλημα. Μου είπε ο μαγαζάτορας αυτό που είπε ο bstefos να γεμίζω μόνος μου αλλά για 15 ευρω την 5νταδα δεν το πολυσκέφτηκα. Ο χρόνος θα δείξει. Όσο αφορά το firmware update να μπλοκάρει τα συμβατα,έχω πολύ πολύ καιρό να ακούσω κάτι τέτοιο αλλά αυτό το φόβο τον έχεις με όλους τους εκτυπωτές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ του έχω αλλάξει μια σειρά, κανένα πρόβλημα. Μου είπε ο μαγαζάτορας αυτό που είπε ο bstefos να γεμίζω μόνος μου αλλά για 15 ευρω την 5νταδα δεν το πολυσκέφτηκα. Ο χρόνος θα δείξει. Όσο αφορά το firmware update να μπλοκάρει τα συμβατα,έχω πολύ πολύ καιρό να ακούσω κάτι τέτοιο αλλά αυτό το φόβο τον έχεις με όλους τους εκτυπωτές...

Υπάρχουν μοντέλα που συμβαίνει. Κυρίως HP.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

@cmad εγώ από το κατάστημα της γειτονίας προς 3 ευρώ. Πήρα και κάποια υπερβολικά φτηνά από το amazon αλλά δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα...

@kayato νομίζω πρέπει να διαβάζει ότι έχουν όλα, χωρίς όμως να είμαι σίγουρος ή αν υπάρχει τρόπος παράκαμψης 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...