Προς το περιεχόμενο

αχρεωστήτως καταβληθέντα


μπιπ μπιπ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

sos παιδιά, ενώ ξεχρέωσα τον φόρο εισοδήματος και πλήρωνα κανονικά τον ενφιά

μπήκε από χτες στο taxisnet ότι χρωστάω αχρεωστήτως καταβληθέντα (από Φ.Ε.) 250 ευρώ

τι είναι αυτό πάλι; από που κι ως που χρωστάω κι άλλα; τι σημαίνει αυτό;


Το ποσό είναι ακριβώς το ποσό που πήρα πέρυσι σαν επιστροφή φόρου. Μου το ζητάνε πίσω;


και μάλιστα πρέπει να τους τα δώσω μέχρι 31/10

ενώ έχω παράλληλα δόση ενφια

 

μήπως έγινε κάποιο λάθος; γιατί να ζητάνε την επιστροφή φόρου που πήρα πέρυσι πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σημαίνει το "αχρεωστήτως καταβληθέντα" ότι δηλαδή στα έδωσαν και πρέπει να τα γυρίσεις πίσω, έχεις κάνει καμία συμπληρωματική δήλωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς τροποποιητική, ναι και είχα επιστροφή 8 ευρώ.Τα συμψήφισα πριν 2 βδομάδες με το ΕΝΦΙΑ όμως και από την εφορία δεν με είπαν κάτι άλλο.

Μιλάμε για την επιστροφή που είχα το 2015, άρα για λεφτά του 2014. Τα ζητάνε τώρα πίσω μετά από τόσον καιρό; Ποιος μπορεί να είναι ο λόγος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο torq, το είδα στον καφέ.

Θα διαβείς την πόρτα ενός λογιστή και θα τα δείτε μαζί.

Εναλλακτικά θα διαβείς την μεγάλη πόρτα της εφορίας, αλλά εγώ θα προτιμούσα τον λογιστή μου.

 

Το φλιτζάνι λέει σε 2 τέρμινα, τώρα εννοεί Δευτέρα πρωί, Τρίτη, εξαρτάται αν είσαι ματιασμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι την Δευτέρα που θα πάω στην εφορία, θα είμαι σε κατάσταση αλλοφροσύνης;

Έχετε ξανακούσει περίπτωση να ζητάνε την επιστροφή φόρου πάλι πίσω; To ακριβές ποσό κιόλας, όχι μέρος αυτού. Και να ξεχρεωθεί σε 1.5 μήνα;

Αν γνωρίζει κάποιος έναν πιθανό λόγο ας πει.

Συμπληρωματική, εννοείς την τροποποιητική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν απάντησες την πρώτη φορά για αυτό ξαναρώτησα.

Όχι δεν έκανα τροποποιητική για το 2014, έκανα όμως για το 2015. Γιατί να κάνω τροποποιητική για πρόπερσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμας ρωτάς γιατί να κάνεις τροποποιητική.

 

Πας δευτερα στον λογιστή σου και στα λεει, μπορείς και εσύ να ελέγξει τα έτη μέσα από το taxisnet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα μιλάω με τον λογιστή. Θα ενημερώσω όταν μάθω. Μήπως και συμβεί σε κάποιον άλλο να ξέρει.


Εντάξει λύθηκε το μυστήριο, είναι κάτι λεφτά από ένα ταμείο που ήταν να τα πάρω το 2014, αλλά  τα πήρα αναδρομικά μαζεμένα το 2015.
Εντάξει τα πλήρωσα ήδη.

 

 

Φόρο εισοδήματος, επιστροφή επιστροφής και ενφια. Έρχονται και τα τέλη. Δεν πειράζει που είμαι άνεργη.Αρκεί να ξεχρεώσουμε

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ακριβως ειναι βρε παιδια τα αχρεωστήτως καταβληθέντα που μου ηρθαν και σε εμενα στο taxis ?

 

spacer.png

 

Επεξ/σία από partblah1990
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις παρει αναδρομικά. Οπότε στο 2017 στο οποίο αυτά επιμερίστηκαν ειχες παρει κάποια χρήματα επιστροφή, αυτα επιστρέφονται γιατι ανέβηκες φορολογική κλίμακα του 2017

Μεγαλύτερη και καλύτερη απατεώνια απο αυτην δεν θα μπορουσαν να σκεφτουν😋

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...