Προς το περιεχόμενο

Φτιαξε το δικο σου Desktop


filter_bubble

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν ξεκινησα να ασχολουμαι με το linux 2 χρονια πριν δεν φανταστηκα οτι η δυσκολοτερη επιλογη μου θα ηταν να βρω το καταλληλο περιβαλλον εργασιας

 

αλλα ειναι βαρια ,αλλα ειναι μπαγκυ, αλλα ειναι αβολα ,αλλα ειναι ασχημα κλπ κλπ

 

ενας πολυ καλος οδηγος που βρηκα κ αφορμη συζητησης για τα τρεχοντα desktop enviroments για Linux

 

Building a Custom Linux Environment With Openbox

 

http://ramsdenj.com/2016/03/28/building-a-custom-linux-environment-with-openbox.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσα έτοιμα DE προσωπικά θεωρώ άτοπο να φτιάξει κάποιος το δικό του από το μηδέν ή έστω με βάση το OpenBox. Οι περισσότεροι που χρησιμοποιούν OpenBox (βλέπε tritonas) γνωρίζουν ήδη πώς να το φέρουν στα μέτρα τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα δεν ειναι κ πυρηνικη φυσικη 

 

μπορεις να βαλεις ετοιμο το manjaro openbox πχ k να κοψεις ραψεις για πιο γρηγορο αποτελεσμα

 

προσωπικα δεν με βολεψε κανενα de κ εχω δοκιμασει πολλα κ οταν λεω βολεψε βαζω μεσα κ θεματα αποδοσης ,μπαγκς ,ασταθειας κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θελετε και ξυρισμενο. Εγω συμβιβαζομαι με πιο ασχημα κι ας ειναι και λιγο βαρια.

Δε τα κουβαλαω εγω στην πλατη μου. Το πισι ειναι ο μαλακας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μετραει μονο το desktop αλλα και τα services-packages, θα προτιμουσα μια εφαρμογη για custom rom linux για να χρησιμοποιησω τον ορισμο android η οποια θα εδινε στον χρηστη ακομα και στον πιο απλο να βαλει το γραφικο περιβαλλον της αρεσκειας του να προσθεσει-αφαιρεσει εφαρμογες, patching, new updates η και μια minimal lite διανομη για cd rescue, ξερω βεβαια οποιος θελει ψαχνει και δημιουργει αλλα με πολυ διαβασμα και manually απο τερματικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...