Προς το περιεχόμενο

επαναφορτιζομενες μπαταριες ΑΑ για την nikon d700


maik42

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα πάρεις σίγουρα smart charger τόσο για να φορτίζουν σωστά όσο και για να τις κάνεις περιοδική συντήρηση (πλήρη εκφόρτιση και επαναφόρτηση στον φορτιστή). Χρησιμοποιώ τον accupower iq328 έπειτα από θέμα που διάβασα στο φορουμ και μιλούσαν οι γνώστες με τα καλύτερα λόγια. Υπάρχουν όμως και άλλοι καλοί όπως ο opus bt-c3100. το κόστος τους είναι στα 30-40€ και πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι maha θεωρούνται και είναι κορυφή αλλά τσιμπημένη η τιμή τους. Τον nitecore τον χρησιμοποιώ για τις μπαταρίες ηλ. τσιγάρου και είναι οκ αλλά δεν έχει πρόγραμμα συντήρησης. Στα ίδια με τον nitecor είναι και ο xtar.

Επεξ/σία από VampireKiSS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχω κατασταλαξει να παραγγειλω τον παρακατω φορτιστη. αν υπαρχει καποια "διαφωνια" ευχαριστως να την ακουσω.

 

Επεξ/σία από maik42
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το εχω,

Δεν ειμαι σιγουρος..

Η λειτουργια "αναζωογονησης" δεν μου εχει επαναφερει καμια μπαταρια μεχρι τωρα.

Επιπλεων με 2x4 AA αγορασμενες απο e-shop δεν τα πολυπαει καλα(συχνα δειχνει πολυ μικροτερη χωρητικοτητα απο την πραγματικη ~100-300mah) οι οποιες ηταν καινουργιες.

 

Μπορει οντως ολες οι συγκεκριμενες να ειχαν οντως θεμα,αλλα κατι δεν μου εχει κατσει καλα με τον συγκεκριμενο παρολα τα καλα review.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εχω στα χερια μου κανα 2 μερες. την λειτουργια της αναζωογονησης να σου πω την αληθεια δεν την δοκομασα. την ταση και την χωρητικοτητα των μπαταριων τις δειχνει κανονικα.

και ΄γω απο το e-shop εχω 2*4ΑΑ enelop της panasonic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εχω στα χερια μου κανα 2 μερες. την λειτουργια της αναζωογονησης να σου πω την αληθεια δεν την δοκομασα. την ταση και την χωρητικοτητα των μπαταριων τις δειχνει κανονικα.

και ΄γω απο το e-shop εχω 2*4ΑΑ enelop της panasonic.

Η λειτουργια αυτη ουσιαστικα ξεφορτιζει-ξαναφορτιζει τις μπαταριες 3 η 4 φορες ουτως ωστε θεωρητικα να μηδενισει το φαινομενο της "μνημης".

Σε μπαταριες με μεγαλη χωρητικοτητα μπορει να παρει κ ενα τριημερο να ολοκληρωθει.

 

Τις eneloop σου τις αναγνωριζει/φορτιζει κανονικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μια φορτιση τις εχω κανει μεχρι τωρα και ναι τις αναγνωριζει κανονικα. για την ακριβια ειναι οι enelop pro 2500 mAh μαυρες και εκανε 4 ωρες περιπου για την καθε τετραδα με φορτιση στα 300 mA. δοκιμασα επισης 1σετ απο ασυρματο τηλεφωνο με χωριτηκοτιτα 600 mAh, και με αυτες ολα o.k.

οσο για την λειτουργεια του refresh δεν ειχα κανενα παλιο σετ, γι' αυτο δεν εχω ακομη αποψη.

http://vaping.gr/index.php?topic=25013.0


Επιπλεων με 2x4 AA αγορασμενες απο e-shop δεν τα πολυπαει καλα(συχνα δειχνει πολυ μικροτερη χωρητικοτητα απο την πραγματικη ~100-300mah) οι οποιες ηταν καινουργιες.
 

 

ετος κατασκευης ειχες κοιταξει στη συσκευασια;

στο γρηγορο τεστ τι αριθμο σου δινει για την καθε μπαταρια; θυμασε;

Επεξ/σία από maik42
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...