Προς το περιεχόμενο

Spotify σε Linux


orestis000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά σήμερα έβαλα spotify, μετά από λίγο googlarisma είδα στο Omgubuntu ότι το spotify θα σταματούσε την ανάπτυξη linux client. Δεν το έχω δει αλλού αλλά το client έχει να πάρει update εδώ και 4 μήνες. Ξέρετε τι παίζει και εάν υπάρχει καμιά λύση εκτός από web player

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το kodi εχει ενα προσθετο για spotify, αλλα φανταζομαι δεν ειναι βολικο. Υπηρχε και extension για τον amarok αλλα εχει να ανανεωθει 3 χρονια.

 

https://github.com/mikatammi/amarok-spotify

 

Εγω θα κραταγα τον επισημο client που υπαρχει και οσο αντεξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ρώτησα και στο community του spotify. Είπαν ότι δεν εργάζεται κάποιος πάνω στον Linux Client αλλά μέρος του client έχει τον ίδιο κώδικα με Windows & Mac άρα όταν μπαίνουν νέα features κτλ. θα τα πέρνει απλώς δεν θα έχει Update που έχει κάτι νέο ή διόρθωση μόνο για Linux

 

https://community.spotify.com/t5/Desktop-Linux-Windows-Web-Player/Linux-Version/m-p/1430896#M165158

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

for the most part ο client είναι αρκετός. Βασικά, για όλα είναι τέλειος. Τι λείπει δηλαδή;

Νομίζω πως θα παίρνουμε update κάθε lts, γιατί ο τωρινός άλλαξε look στο 16.04, ή έτσι παρατήρησα εγώ τουλάχιστον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε rolling διανομή παίρνω συχνά-πυκνά updates. Απλά είναι αυτό που ειπώθηκε. Δεν υπάρχουν άτομα να ασχολούνται με linux-related bugs and stuff. Υπάρχει bug tracker, αλλά κανείς δεν τα κοιτάει προς το παρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σε rolling διανομή παίρνω συχνά-πυκνά updates. Απλά είναι αυτό που ειπώθηκε. Δεν υπάρχουν άτομα να ασχολούνται με linux-related bugs and stuff. Υπάρχει bug tracker, αλλά κανείς δεν τα κοιτάει προς το παρών.

Ας ανοίξουν τον κώδικα του client να τον εξελίξει η κοινότητα του Linux, όσοι θέλουν
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...