Προς το περιεχόμενο

Αναγόμωση ή καινούριο μελάνι;


Liakos10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, έχω το cannon pixma 495 που φοράει PG 545, άδειασε το δοχείο του μαύρου και πήγα σε δύο τρία συνοικιακά μαγαζάκια και μου παν ότι δεν έχουν τέτοιο, μόνο να το γεμίσουν μπορούν αλλά έχω ακούσει και από παλιότερα ότι δεν είναι καλό να τα γεμίζουμε. Ισχύει κάτι τέτοιο; Τι να κάνω να το δώσω για γέμισμα ή να πάρω καινούριο;

Αναγόμωση 7€ και 10€ το xl

Καινούρια εδώ:

https://www.skroutz.gr/c/98/melania-inkjet.html?from=catspan&keyphrase=pg+545

Επεξ/σία από Liakos10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι η κεφαλη πανω στο μελανι που λογικα ειναι ακομα και να μην πετυχει η αναγομωση λιγο σε νοιαζει γιατι απλα πετας το μελανι και βαζειςκαινουριο.πιο ρισκο ειναι να κανεις αναγομωση σε μελανια που δεν ειναι πανω η κεφαλη διοτι αμα παθει κατι η κεφαλη μετα απλα καλυτερα να σουταρεις τον εκτυπωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω στο μελάνι είναι η κεφαλή. Δηλαδή το μόνο ρίσκο είναι στην κεφαλή; Ο εκτυπωτής δεν παθαίνει ζημιά κάπου;

ο εκτυπωτης δεν παθαινει κατι.δεν αλλαζει κατι για αυτον ειτε βαλει genuine ειτε κατι αλλο.το θεμα παντα ειναι η κεφαλη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, θα το πάω για αναγόμωση να μου βγει και φθηνά. 7 ευρώ μου είπαν για το μικρό δοχείο που έχω και αν δω ότι κάτι δεν πάει καλά θα πάρω στην πορεία ένα xl γνήσιο.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, θα το πάω για αναγόμωση να μου βγει και φθηνά. 7 ευρώ μου είπαν για το μικρό δοχείο που έχω και αν δω ότι κάτι δεν πάει καλά θα πάρω στην πορεία ένα xl γνήσιο.

Ευχαριστώ για τη βοήθεια.

καποια ειναι ευκολο να τα αναγομωσεις και εσυ ο ιδιος απλα πολλες φορες το θεμα ειναι οτι αμα εχει τσιπακι οτι μπορει να θελει μηδενισμα.δεν εχεις τιποτα να χασεις σε καθε περιπτωση στον δικο σου εκτυπωτη με το επαναγεμισμα ασχετα το τι μπορου να πουν διαφορα καταστηματα για να πουλησουν καινουρια μελανια.

Καποιες εταιρειες επισης δινουν και ιμιτασιον μελανια που μπορεις να δοκιμασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...