Προς το περιεχόμενο

Τα παιχνίδια του PlayStation 3 έρχονται στα Windows μέσω της υπηρεσίας PlayStation Now


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τσέκαρε αυτό:

 

 

Με DS3 controller δουλεύει άψογα και ασύρματα και με δόνηση. Το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένα συμβατό Bluetooth dongle. Υπόστηρίζει και DS4 αλλά δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά.

 

Από όλο αυτό μόνο ο αντάπτορας με ενδιαφέρει, για να παίζω χωρίς προβλήματα με το χειριστήριο του Ps4 στο PC.... σε άλλα games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτοί οι ίδιοι μπορούν να δώσουν τα ίδια και λιγότερα σε ίδια υπηρεσία με streaming pc games και να παίζουν games σε καλύτερες αναλύσεις χωρίς αναβάθμιση.

Βεβαιως και μπορουν. Προσωπικά δεν ξερω καποια τετοια υπηρεσια που να εχει τοσες επιλογες και να ειναι τοσο φθηνη αλλα ναι γιατι οχι....

Αν μπορεις πες μου για ποια υπηρεσια μιλαμε γιατι ισως να με ενδιαφερει...

Καλο γενικα το pc gaming αλλα οι κονσολες εχουν ορισμενες αποκλειστικότητες που κατα την γνωμη μου κανενας gamer δεν πρεπει να χασει.

Πχ το Last Of Us (κατα την γνωμη μου καλυτερο game ever created) μου πρόσφερε τοσες συγκινησεις που δεν θα το κατάφερναν ουτε 20 αλλα παιχνιδια μαζι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όλο αυτό μόνο ο αντάπτορας με ενδιαφέρει, για να παίζω χωρίς προβλήματα με το χειριστήριο του Ps4 στο PC.... σε άλλα games.

Μπορείς και τώρα με bluetooth και DS4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εισαι το στατιστικο στοιχειο που βασιστηκε η sony, κριμα, τωρα θα πτωχευσει :(

δεν βασίστηκε σε μένα αλλά σε κάτι τύπους σαν και σένα που θέλει να αρμέξει.

με το να δίνεις 20 ευρώ το μήνα είναι 240 το χρόνο και τι σου μένει ? αέρας κοπανιστός + τα έξοδα για dualshoc+adaptor κανά 60άρι πας στα 300 ευρώ.

τα Ps3 μεταχειρισμένα εδώ στο insomnia ξεκινάνε απο 100 ευρώ και μπορείς να αγοράζεις και μεταχειρισμένα παιχνίδια με κάτω απο 10 ευρώ και σου μένουν κιόλας και τα πουλάς όταν βαρεθείς,δηλαδή με 300 που θα έδινες σε αυτές τις απάτες έχεις κονσόλα και πάνω απο 15 παιχνίδια.

αν εσύ θεωρείς ότι το να πετάξεις τόσα λεφτά χωρίς να σου μείνει κάτι για παιχνίδια μέσω streaming απο internet ,σε 720p ανάλυση και να είναι όλα και παλιά είσαι για άρμεγμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει emulator για ps4 ο οποιος λειτουργει;

 

ps3 emulator by the way παιζει να υπαρξει σε καμια 10αρια χρονια απο τωρα

εγω ναι εχω δοκιμασει τον psx4 emulator και επαιξα uncharted 4 για το ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 euro για συνδρομη με πρόσβαση σε όλη την βιβλιοθήκη του ps3 είναι λίγα. Οκ για τους pc gamers ίσως να μην είναι και big deal γιατί στο dna τους έχει περάσει να παίζουν παιχνίδια με σούπερ αναλυσεις και γραφικά τα οποία θα κατεβάσουν συνήθως τζάμπα σπασμένα μέσω τορρεντ. Σκεφτείτε όμως και κάποιους που δεν έχουν 300-400€ να βάλουν κάρτα γραφικών στο pc.....Ξαφνικά μπορούν να έχουν παιχνιδοκονσολα σε pc χωρίς καν κάρτα γραφικών απλά με έναν αξιοπρεπή επεξεργαστή. Και δεν θα χρειαστεί να κάνουν αναβάθμιση στο hardware όταν πχ ή Σονυ αποφασίσει να βάλει στο psnow παιχνίδια του ps4. Επίσης το να έχεις απλά τηλεόραση και χειριστήριο και να παίζεις όλα τα παιχνίδια μέσω stream θεώρω είναι το μέλλον του gaming. Και sony&microsoft κάνουν σιγά σιγά βήματα προς τα εκεί. Σε λίγα χρόνια λογικά δεν θα χρειαζόμαστε κονσόλα , απλά μία smart tv , ένα χειριστήριο και τα παιχνίδια θα είναι digita και θα τα παίζουμε μέσω stream

Ρε παιδιά πρέπει κάποια στιγμή να φύγει απο το μυαλό των κονσολάκιδων οτι για να πάιξεις παιχνίδια στο PC πρέπει να δώσεις για κάρτα γραφικών 400 € Το διαβάζω συνέχια αυτο !! Δεν είναι ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Προσωπικά το βλέπω καλή υπηρεσία, ελπίζω να ισχύει και εδώ στην Ελλάδα. Από σύνδεση έχω vdsl, δεν είχα ποτέ playstation (και τώρα που το σκέφτομαι, λέω να κάνω υπομονή ώσπου να βγει το Ps4 Neo) και θα ήθελα να δω κάποια παλιά παιχνίδια όπως το Last of Us. Σε ένα μήνα θα το έχω τελειώσει σίγουρα οπότε γιατί όχι

 

ΥΓ

Βλέπω πως κάποιοι κάνουν την αναγωγή πως θα πάμε για 12μηνο. Μάγκες δεν προκύπτει από πουθενά αυτό. Κάποιος θέλει να δει το Last Of Us στο pc. Πληρώνει την συνδρομή του μήνα και παίζει. Απλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...