Προς το περιεχόμενο

Τα παιχνίδια του PlayStation 3 έρχονται στα Windows μέσω της υπηρεσίας PlayStation Now


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και κάτι άλλο.. Γιατι να πάρεις 25 € ανταπτορα εφόσον αν συνδέσεις με usb τα χειριστήρια του ps4 στο pc τα "βλέπει" κανονικα (του PS3 δεν παίζανε απευθείας αλλα με ενα patchακι).

 

Επίσης σύμφωνο με τον panoskatos. Παιρνεις ενα PS3 μεταχειρισμένο και τα παιχνίδια σε τιμή ξεφτίλα (βλέπε uncharted 3 με 5€ )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 52
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετα απο χιλιάδες ειδήσεις για αναβαθμίσεις στα windows απο την Ms, την πιο σημαντικη "αναβάθμιση" την έδωσε άλλος.

Ναι ναι μπράβο, το βρήκες.... Λες και όλοι οι χρήστες των Windows είναι gamers, αλλά και σε βαθμό που θα τους νοιάζει αν μπορούν να παίξουν PS τίτλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps3 games......no thank you έχω το ps3 μου να τα παίζω δεν χρειάζεται να παίζω σε 720p και να πληρώνω και 20 ευρώ το μήνα.

Επειδη εισαι το στατιστικο στοιχειο που βασιστηκε η sony, κριμα, τωρα θα πτωχευσει :(

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά τα έξοδα. Κατά πάσα πιθανότητα αυτοί που θα θέλουν αυτήν την υπηρεσία δεν θα έχουν ούτε ps3 (εννοείται) αλλά και ούτε ps4. 25 για τον αντάπτορα + 50 για το controller + την συνδρομή...άντε γεια!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλο αρμεγμα απο την sony τη στιγμη που μπορεις να εχεις πολλα παιχνιδια στο ps3 σε παρα πολυ μικρη τιμη κατω των 5 ευρω η με ενα cfw να εχεις τα παντα χωρις πληρωμη.Τελευταια πολλα λαθη απο τη sony και το θεμα ειναι οτι δεν τα παει καλυτερα και στις αλλες μοναδες που εχει.

 

Τα κινητα της δεν τα ακουμπαει κανεις

Οι τηλεορασεις της ειναι πανακριβες και ολοι προτιμουν samsung/lg

Τα laptop της ειναι υπο εξαφανιση

 

Μονο στο ps4 πουλαει που και σε αυτο εχει βγαλει 2-3 καλα παιχνιδια στα 3 χρονια που κυκλοφορει τη στιγμη που το ps3 ειχε 50.Και τωρα με αυτες τις κινησεις που κανει νιωθω οτι ειναι κινησεις απογνωσης.Θα δειξει το μελλον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Από όλο αυτό μόνο ο αντάπτορας με ενδιαφέρει, για να παίζω χωρίς προβλήματα με το χειριστήριο του Ps4 στο PC.... σε άλλα games.

Αυτό το κάνεις ήδη με ένα απλό bluetooth USB (του τρίευρου) και το πρόγραμμα DS4WINDOWS.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι άλλο.. Γιατι να πάρεις 25 € ανταπτορα εφόσον αν συνδέσεις με usb τα χειριστήρια του ps4 στο pc τα "βλέπει" κανονικα (του PS3 δεν παίζανε απευθείας αλλα με ενα patchακι).

 

Επίσης σύμφωνο με τον panoskatos. Παιρνεις ενα PS3 μεταχειρισμένο και τα παιχνίδια σε τιμή ξεφτίλα (βλέπε uncharted 3 με 5€ )

Δεν είναι τόσο απλό. Δούλευαν με χίλιες δυο ρυθμίσεις σε προγράμματα που αναφέρεις αλλά με προβλήματα. Σε άλλα δεν υποστήριζε τον κραδασμό, αλλού δεν δούλευαν σαν ασύρματα, σε άλλα δεν δούλευαν καν και σε άλλα ενώ έπαιζες κράσαρε το πρόγραμμα του χειριστηρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλο αρμεγμα απο την sony τη στιγμη που μπορεις να εχεις πολλα παιχνιδια στο ps3 σε παρα πολυ μικρη τιμη κατω των 5 ευρω η με ενα cfw να εχεις τα παντα χωρις πληρωμη.Τελευταια πολλα λαθη απο τη sony και το θεμα ειναι οτι δεν τα παει καλυτερα και στις αλλες μοναδες που εχει.

 

Τα κινητα της δεν τα ακουμπαει κανεις

Οι τηλεορασεις της ειναι πανακριβες και ολοι προτιμουν samsung/lg

Τα laptop της ειναι υπο εξαφανιση

 

Μονο στο ps4 πουλαει που και σε αυτο εχει βγαλει 2-3 καλα παιχνιδια στα 3 χρονια που κυκλοφορει τη στιγμη που το ps3 ειχε 50.Και τωρα με αυτες τις κινησεις που κανει νιωθω οτι ειναι κινησεις απογνωσης.Θα δειξει το μελλον.

Τα laptop δεν είναι υπό εξαφάνιση... εξαφανίστηκαν, δεν υπάρχουν πια, η ονομασία Vaio πουλήθηκε σε μια γιαπωνέζικη εταιρεία.... αλλά κοντά στα όλα όσα έγραψες (που έχεις δίκιο) αυτό είναι το λιγότερο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως το κομματι gaming το εχει παρει η sony τα περισσοτερα μηχανηματα τωρα μπορουν να τρεχουν το playstation now.

Οσο για την συνδρομη ειναι πολλα τα 10 - 20 ευρω οταν θα εχεις προσβαση σε πανω απο 150 παιχνιδαρες ......... εσεις τι νομιζεται ειναι τοσο βλακες εκει στην σονυ?

Σε αυτην την υπηρεσια της σονυ στο εξωτερικο ειδικα που εχουν γρηγορο ιντερνετ θα γινει ο χαμος.τωρα οποιος θελει αντι να παίζει μπορει να ψαχνει να βρει με τος ωρες παιχνιδια του 5 ευρου........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την γνωμη μου λοιπον η σονυ εκανε σωστες κινησεις

1.παιρνεις μια τηλεοραση και ενα joypad και εχεις προσβαση σε κορυφαια παιχνιδια .

2.Διωρθωνει συνεχος το λειτουργικο του ps4 και παει προς htpc

3.Σε λιγο θα πας τουαλετα και τραβωντας το κολοχαρτο θα παιζεις στο playstation now.

4.Αν και σκοτωσε το vita το υποστηριζει σε ολα τα παιχνιδια σαν remote play.

Αποτην αλλη η Microsoft εχει μινει κολλημένη με το pc me win 10 και το one που απλα θα μπωρεις να παιξεις ορισμενα παιχνιδια του one στο pc .......so what θα αφησεις την 40αρα και βαλε για να πας στο 19αρι μονιτορ....Τουλαχιστον θα δωσει τα windows 10 ακεραια στο xbox?αν ναι το παιρνω απο χθες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα κινητα της δεν τα ακουμπαει κανεις

Οι τηλεορασεις της ειναι πανακριβες και ολοι προτιμουν samsung/lg

 

Προφανώς δεν έχεις επαφή ούτε με τα κινητά της Sony, ούτε με τις τηλεοράσεις της.

 

Από την άλλη όταν το αντεπιχείρημά σου απέναντι στο PS Now (που ομολογουμένως είναι πανέξυπνη κίνηση, imho) είναι της τάξεως «άχρηστο προϊόν, αφού τα παίζω τζάμπα σε cfw PS3» εξηγεί και τη στάση σου απέναντι στα κινητά της ή στις τηλεοράσεις της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν έχεις επαφή ούτε με τα κινητά της Sony, ούτε με τις τηλεοράσεις της.

 

Από την άλλη όταν το αντεπιχείρημά σου απέναντι στο PS Now (που ομολογουμένως είναι πανέξυπνη κίνηση, imho) είναι της τάξεως «άχρηστο προϊόν, αφού τα παίζω τζάμπα σε cfw PS3» εξηγεί και τη στάση σου απέναντι στα κινητά της ή στις τηλεοράσεις της.

Γιατί βλέπεις να τα αγοράζει κανείς που το ποσοστό τους είναι κάτω του 1%? Έχω δουλέψει Xperia z και z2 και οι οθόνες είναι ξεπλυμενες δεν υπάρχει σύγκριση ούτε καν με ips όχι και με amoled. Συν τα τεραστια bezels συν ότι 4 χρόνια τώρα βγάζει ακριβώς το ίδιο κινητό με πολύ πολύ μικρές διαφορες.

 

Οι τηλεοράσεις της όταν ήταν να πάρω θεώρησα προτιμότερη επιλογή την αντίστοιχη samsung με το Smart remote και τον πολύ καλό Player της. Η αντίστοιχη Sony έβγαινε στα 1400 και το μόνο καλύτερο που είχε ήταν το τηλεοπτικό που δεν βλέπω καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιατί βλέπεις να τα αγοράζει κανείς που το ποσοστό τους είναι κάτω του 1%? Έχω δουλέψει Xperia z και z2 και οι οθόνες είναι ξεπλυμενες δεν υπάρχει σύγκριση ούτε καν με ips όχι και με amoled. Συν τα τεραστια bezels συν ότι 4 χρόνια τώρα βγάζει ακριβώς το ίδιο κινητό με πολύ πολύ μικρές διαφορες.

 

Οκ, fun fact: ένα δις κινέζοι τρώνε ρύζι για κυρίως πιάτο, αυτό δεν σημαίνει ότι το ρύζι είναι κάτι περισσότερο από απλό συνοδευτικό για τους υπόλοιπους ανθρώπους. Επομένως, το ότι το 1% έχει Sony κινητό δεν μου λέει τίποτα απολύτως, όταν η συντριπτική πλειοψηφία των ατόμων που αγοράζουν ναυαρχίδες, ανάθεμα κι αν χρησιμοποιούν τη μισή επεξεργαστική ισχύ τους.

 

Μπορώ να σου γράψω ολόκληρο κατεβατό με αρνητικά που έχει το Ζ5 μου. Όμως σε σχέση με το Nexus 5 που είχα πριν και με το iPhone που είχα πιο πριν και σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα state-of-the-art κινητά που έχει ο περίγυρός μου και τα έχω τεστάρει, σαν πακέτο οι ναυαρχίδες της Sony είναι πολύ πιο ολοκληρωμένες από τον ανταγωνισμό. Δεν πειράζει ας έχουν οι άλλοι κυρτές οθόνες και 2Κ αναλύσεις, εγώ θα προτιμήσω να μείνω με τα χοντρά bezels και με την πενιχρή 1080p ανάλυση (και με όλα τα υπόλοιπα σημεία που υπερτερεί το Ζ5).

 

 

Οι τηλεοράσεις της όταν ήταν να πάρω θεώρησα προτιμότερη επιλογή την αντίστοιχη samsung με το Smart remote και τον πολύ καλό Player της. Η αντίστοιχη Sony έβγαινε στα 1400 και το μόνο καλύτερο που είχε ήταν το τηλεοπτικό που δεν βλέπω καθόλου.

 

Προσωπικά πριν δυο μήνες αγόρασα την 1080p W805C στις 50" στα 700 ευρώ περίπου. Σε panel, σε ποιότητα κατασκευής και -το κυριότερο- σε input lag, δεν υπήρχε τίποτα αντίστοιχο σε αυτά τα χρήματα στις LG και στις Samsung. Ειδικά το input lag οι άλλες το βλέπουν με το κυάλι. Αν βάλουμε και στην εξίσωση ότι μόνο η Sony ήταν android σε αυτά τα χρήματα (και άρα μπορώ να έχω πέντε διαφορετικούς players και όχι μόνο τον build-in), ε τότε να μου επιτρέψεις να έχω εντελώς διαφορετική άποψη για τις τηλεοράσεις της Sony.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...