Προς το περιεχόμενο

Ετικέτες σε σελιδα Α4 για εκτύπωση


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να με βοηθησετε να προσανατολιστω, στο πως μπορω να τυπωνω ευκολα ετικετες αυτοκολητες, σε χαρτι Α4, διχως να μπλεκω με ατελειωτους πειραματισμους.

Οπως εχω καταλαβει, αν εχω καταλαβει καλα, ειναι μερικες εταιριες που ειναι στανταρντ στον χωρο των εκτυπωσεων ετικετων, οπως η avery/dymo κλπ, και ολοι οι υπολοιποι που πουλανε ετικετες στην αγορα, περιπου συγχρονιζονται με τα στανταρντς των μεγαλων εταιριων του χωρου, που μαλλον λειτουργουν ως προτυπα στην αγορα.

 

Εν προκειμενων, εχω αγορασει απο πλαισιο ετικετες της connect, Α4 labels, 66mm x 33,9mm, (100 φυλλα απο 24 labels το καθενα), και με κωδικο ref. kf10639.

 

Στα διαφορα προγραμματα εκτυπωσεων στον υπολογιστη, φυσικα δεν βρισκω επιλογη για εκτυπωση σε ετικετες connect, οποτε υποθετω οτι με καποιο τροπο που δεν ξερω και γι'αυτο ρωταω, πρεπει οι εν λογω ετικετες να αντιστοιχουν σε καποιο αλλο προτυπο.

 

Περιττο να πω οτι εχω χασει πολλες ωρες σε πειραματισμους και χαμενες εκτυπωσεις που πεφτουν παντα εξω απο τα σωστα περιθωρια....μελανια ξοδεμενα, νευρα σπασμενα, δουλεια δεν γινεται...

 

Ελπιζω να με βοηθησετε να βγαλω ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ειχα εκτυπωσει παλια απο access σε ετικετες οσο θυμαμαι εκτος απο ετοιμες ετικετες μπορουσες να φτιαξειςκαι Custom με τις διαστασεις που εχουν.αντε να χαλαγα μια δυο σελιδες για δοκιμη σε χαρτι α4.αφου εβλεπα οτι ειναι οκ εκτυπωνα κανονικα μετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ειχα εκτυπωσει παλια απο access σε ετικετες οσο θυμαμαι εκτος απο ετοιμες ετικετες μπορουσες να φτιαξειςκαι Custom με τις διαστασεις που εχουν.αντε να χαλαγα μια δυο σελιδες για δοκιμη σε χαρτι α4.αφου εβλεπα οτι ειναι οκ εκτυπωνα κανονικα μετα.

 

Ελπιζα-ελπιζω, να υπαρχει τροπος απλα να επιλεξω ενα απο τα ετοιμα προτυπα, που εχουν ολα αυτα τα προγραμματα (third party) που τυπωνουν ετικετες....

Εχω χασει παρα πολλες ωρες σε πειραματισμους, και χωρις επιτυχια....το θεωρω τρομερο χασιμο χρονου και διχως λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζα-ελπιζω, να υπαρχει τροπος απλα να επιλεξω ενα απο τα ετοιμα προτυπα, που εχουν ολα αυτα τα προγραμματα (third party) που τυπωνουν ετικετες....

Εχω χασει παρα πολλες ωρες σε πειραματισμους, και χωρις επιτυχια....το θεωρω τρομερο χασιμο χρονου και διχως λογο.

μα και custom να πρεπει να τις φτιαξεις δεν ειναι προβλημα.μεσα απο το προγραμμα θα σε ρωταει μηκος πλατος ποσες ετικετες κενα κτλ.δεν ειναι κατι δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι εταιρίες πίσω στα κουτιά των ετικετών τους δίνουν και διεύθυνση στο ίντερνετ που περιέχει templates. Δεν χρειάζεται ούτε πειραματισμούς ούτε τίποτα. Επίσκεψη στην διεύθυνση, επιλογή του κωδικού του μεγέθους των αυτοκόλλητων που πήρες και σου ανοίγει αρχείο word με προκαθορισμένες διαστάσεις. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλες οι εταιρίες πίσω στα κουτιά των ετικετών τους δίνουν και διεύθυνση στο ίντερνετ που περιέχει templates. Δεν χρειάζεται ούτε πειραματισμούς ούτε τίποτα. Επίσκεψη στην διεύθυνση, επιλογή του κωδικού του μεγέθους των αυτοκόλλητων που πήρες και σου ανοίγει αρχείο word με προκαθορισμένες διαστάσεις. 

 

Ok, αν ειναι ετσι, για την connect που φερνει το πλαισιο, που μπορω να βρω templates?

Σημειωτεον δε, οχι για ετικετες αλλα γενικα μιλαω, δεν υπαρχει γραφειο που να εχω περασει ειτε ως εργαζομενος ειτε ως πελατης, που να μην εχει προιοντα connect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επρεπε να μπορεις να βαλεις στο scanner το χαρτι με τις ετικετες, να το σκαναρεις, και να σου φτιαχνει αυτοματως το καταληλο template.

Εδω εχουμε ocr καλο εδω και δεκαετιες, αυτο θα επρεπε να ειναι παιχνιδακι για τα σημερινα προγραμματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν νομιζω οτι ειναι δυσκολο να φτιαξει Template ακομα και με τις διαστασεις τις ετικετας ακομα και να μην υπαρχουν μεσα.αν και μπορει να μην υπαρχουν μεσα σαν tempLate απο την συγκεκριμενη εταιρεια αλλα να υπαρχουν απο αλλη αφου καποιες βγαζουν κοινα μεγεθη ετικετας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'εμε, θα επρεπε να δινουν οι μικροτεροι κατασκευαστες κωδικο συμβατοτητας με avery ή αλλη εταιρια που ειναι εδραιωμενη στον χωρο.

Συμβατες ετικετες.

Ετσι, θα ηξερα ακριβως τι να επιλεξω, ή και να ξερω οτι δεν εχω επιλογη.

 

Η υπαρχουσα κατασταση με οδηγει στο να πεταξω το πακετο με τις connect,

και να παω να αγορασω avery, να μπορω να τυπωσω με τη μία...

 

Αλλα κριμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Βρεθηκε λυση, και ειναι εδω....

http://www.q-connect.com/labels-templates/

 

αλλα ετσι κι αλλιως σας ευχαριστω ολους για την προσπαθεια.

Μια χαρα.πολλα ετοιμα templates.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για εκτύπωση και κοπή σε διάφορα σχήματα και μακέτες μπορεις να ζητήσεις και προσφορά στο γραφείο που δουλεύω, στειλε μου οτι θες να σου δώσω προσφορά, καθώς πολλες φορές ειναι ποιο οικονομικά λόγω πολλών εκτυπώσεων απο το να το κανει κανεις μόνος του σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...