Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy Note7 χάνει σε τεστ ταχύτητας από το ενός χρόνου iPhone 6s!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η εταιρία αυξάνει τη παραγωγή του ήδη δημοφιλούς smartphone μιας και υπάρχει εμφανής έλλειψη στην αγορά.

Η υψηλή ζήτηση του Galaxy Note 7 δημιούργησε πρόβλημα για την Κορεάτικη εταιρία η οποία αυξάνει τη παραγωγή για να μπορέσει να την αντισταθμίσει. Σε δήλωσή της σήμερα αναφέρει πως η ζήτηση ξεπέρασε κάθε προσδοκία ιδίως με την έναρξη των pre-orders και θα κάνει ότι είναι δυνατό για να λάβουν όλο και περισσότεροι χρήστες το νέο της smartphone.

Βέβαια υπάρχουν πηγές που αναφέρουν πως ίσως υπάρχει άγνωστος λόγος για τα λίγα κομμάτια που κυκλοφορούν στην αγορά την ίδια στιγμή που αναλυτές αναφέρουν πως οι πωλήσεις του ενδέχεται να φτάσουν και τα 15 εκατομμύρια, όταν το Note 5 (το αμέσως προηγούμενο smartphone που κυκλοφόρησε σε λίγες αγορές) έφτασε τα 9 εκ.

 

hwbox

http://www.androidauthority.com/samsung-will-boost-production-ease-note-7-supply-shortage-712244/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 527
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αντε μπας και ηρεμησουμε. Δεν ειναι κακο να παραδεχτει καποιος πως το iphone σε speed απλα ειναι το κορυφαιο, κσποιες φορες με μεγαλη διαφορα και αλλες με μικροτερη.

wow θα γλυτώσω 3 ολόκληρα δευτερόλεπτα!!!

 

Βρε δεν πάμε για κανένα μπάνιο καλύτερα??

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε ξανά. Η cm13 που έχω έχει default on το encryption.

Εισαι σιγουρος για αυτο;

Γιατι η cm13 δεν εχει default on το encryption σε ολες τις συσκευες(οπως λανθασμενα γραφεις μιας και δεν ξερεις για τι πραγμα μιλας) , γιατι τοτε οι επιδοσεις θα πηγαιναν περιπατο.

Επίσης τα είπε όλα ο vdeseris πόσο αξιόπιστα είναι τα τεστ στο anandtech. Είπα και εγώ γίνεται να είναι πιο γρήγορη η nvme από ότι η ufs.

Ακριβως ετσι οπως τα λες. Αλλωστε και στα high end laptop ufs βαζουν, οχι nvme... NOT!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

wow θα γλυτώσω 3 ολόκληρα δευτερόλεπτα!!!

 

Βρε δεν πάμε για κανένα μπάνιο καλύτερα??

Εμεις πηγαμε. Αλλοι πρεπει να πανε να κανουν και μαλιστα σε κρυο νερο μπας και συνελθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ όταν αργεί να φορτώνει η πίστα στο witcher κατέβασε την ανάλυση στο μόνιτορ ή αναβάθμισε την κάρτα γραφικών, θα δεις μεγάλη διαφορά. Και άσε τα κορόιδα να αγοράζουν ssd.

Εσυ παλι πηγαινε και τρεξε ενα παιχνιδι στον υπολογιστη σου την μια φορα με χαμηλη αναλυση και την αλλη φορα με υψηλη.Και πες μου αν παρατηρησες καμια διαφορα.

Επειδη παντως το εχω κανει εγω. Στην μια περιπτωση μαλιστα που το εβαλα τερμα την αναλυση το παιχνιδι αργησε παρα πολυ να ανταποκριθει.Αυτο που εσυ  το λες ειρωνικα , ειναι στην πραγματικοτητα αληθεια.

Φυσικα και παιζει ρολο ο ssd στην ταχυτερη φορτωση δεδομενων στην μνημη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος για αυτο;

Γιατι η cm13 δεν εχει default on το encryption σε ολες τις συσκευες , γιατι τοτε οι επιδοσεις θα πηγαιναν περιπατο.

 

Ακριβως ετσι οπως τα λες. Αλλωστε και στα high end laptop ufs βαζουν, οχι nvme... NOT!

Πάμε ξανά και τελευταία ελπίζω.

 

https://tretkowski.de/2015/12/23/cm13-disk-encryption/

 

Επισης τι σχέση έχει τι βάζουν τα laptops. Στα τεστ παραπάνω είναι πιο γρήγορες οι ufs της samsung.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε ξανά και τελευταία ελπίζω.

 

https://tretkowski.de/2015/12/23/cm13-disk-encryption/

Επιβεβαιωνεται λοιπον οτι δεν ξερεις για ποιο πραγμα μιλας και ποσταρεις λινκ που ερχονται σε αντιθεση με αυτα που γραφεις.

 

Εδω τι γραφεις:

Προφανώς και έχω encryption οι CM εκδόσεις πάντα έρχονται με encryption Mode on.

Πάμε ξανά. Η cm13 που έχω έχει default on το encryption.

 

 

Εδω τι λεει ακομα και το λινκ που εσυ ποσταρες:

Non-Nexus devices are not encrypted by default, so you have to enable encryption manually

 

 

Κριμα και αυτα που εγραφες για παραπανω γνωσεις κλπ. Ουτε τα βασικα δεν γνωριζεις, βαζεις αυτογκολ με λινκ που ο ιδιος ποσταρεις κλπ:

 

Φιλε μου αυτά σε κάποιον που δεν ξέρει τίποτα. Όταν ο άλλος έχει παραπάνω γνώσεις από σένα δεν έχει νόημα να το συνεχίζεις.

 

Ειναι προφανες οτι δεν μπορει καποιος να παρει καποιον αλλον σοβαρα οταν γραφει ανακριβειες επανειλημμενα, δεν γνωριζει αν εχει encryption αλλα επιμενει κλπ.

---------------------------------------

 

Για πολλοστη φορα:

Εισαι σιγουρος οτι εχεις encryption στο κινητο σου;

Εισαι σιγουρος οτι εχεις encryption? Κατι μου λεει οτι δεν ειναι ενεργοποιημενο στο κινητο σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απτην ταχυτητα και τα specs, που η apple παραφορτονει τις συσκευες της, σημασια εχει και η εμπειρια χρησης. Ε εκει η apple δεν παιζεται. Συσκευες που σπανε / ξεβαφουν, δεν πιανουν σημα, δεν βαραν τα ξυπνητηρια, με maps που σε πανε Ομονοια μεσω της Σεληνης, και τωρα με το καινουργιο feature, να χαλαει το touch id και να τρεμοσβηνει το κατω μερος της οθονης. Αυτα ειναι καινοτομιες, οχι σαν τους αλλους που λενε για κατι multitasking και χαζομαρουλες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα που θελουμε να καταληξουμε;Με ποια κοινη παραδοχη θα ηρεμησουν ολοι;

 

 

ΜΟΥΑΧΑΧΑΧΑΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΧΑ

 

Για να υπάρχει κοινή παραδοχή θα πρέπει να επικρατεί και λογική :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περα απτην ταχυτητα και τα specs, που η apple παραφορτονει τις συσκευες της, σημασια εχει και η εμπειρια χρησης. Ε εκει η apple δεν παιζεται. Συσκευες που σπανε / ξεβαφουν, δεν πιανουν σημα, δεν βαραν τα ξυπνητηρια, με maps που σε πανε Ομονοια μεσω της Σεληνης, και τωρα με το καινουργιο feature, να χαλαει το touch id και να τρεμοσβηνει το κατω μερος της οθονης. Αυτα ειναι καινοτομιες, οχι σαν τους αλλους που λενε για κατι multitasking και χαζομαρουλες

Ο λαϊκισμός σε άλλα επίπεδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λαϊκισμός σε άλλα επίπεδα.

Όπως ότι το S7 κολλάει και κάνει updates κανα 25λεπτο χωρίς λόγο και χρειάζεται να ανοιγοκλεινεις το Playstore και υπερθερμενεται και ρουφάει την μπαταρία σαν αυγό και κάνει restart ; :P

 

Και οι δυο μεριές αστα να πάνε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δουλειά έχει η ανάλυση της οθόνης με το πόσο γρήγορα τρέχει ο Σκληρός; Ποιος δίνει σήμα στην οθόνη; Η GPU!

 

Δεν ανάβει το pc μου ας δω αν έχει καεί ο σκληρός! WOW

Το pc σου όποιο και να είναι αυτό, το ίδιο άνετα παίζει ένα βιντεάκι στο Utube 720p και το ίδιο άνετα 1080p?? Η ανάλυση της οθόνης σταθερά είναι η ίδια και ναι εκεί ευθύνεται μόνο η GPU. Όμως για να δουλέψει η GPU θέλει και proccessing SPEED, για την οποία ευθύνεται ο επεξεργαστής! Οπότε αν δεν ανάψει κάποια στιγμή το pc σου τσέκαρε τον επεξεργαστή και όλα τα υπόλοιπα μέρη που σχετίζονται με το πρόβλημα και όχι τον σκληρό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...