Προς το περιεχόμενο

Το Samsung Galaxy Note7 χάνει σε τεστ ταχύτητας από το ενός χρόνου iPhone 6s!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαχαχαχα εγώ ένα θείο μου ταρίφα που έχει iPhone.

που πήγε στη Vodafone και ρώτησε ποιο είναι το πιό ακριβό κινητό για να πάρει και κάπως έτσι βρέθηκε με iPhone. SMS φυσικά δεν στέλνει. Μόνο τηλέφωνα κάνει με τη συσκευή. Όπως και να κάνεις όμως τα "κομενάκια" τα ρίχνει.

Να τα λέμε όλα. Καλά τηλέφωνα είναι όλα αλλά το θέμα είναι ποιό σου δίνει κύρος και αυτοκόλλητα για το αμάξι;

Και δεν έχει σημασία τί κάνει ή τι μπορεί να κάνει ο καθένας με το κινητό του αλλά το πως φαίνεται στους άλλους. Και φυσικά η εγγύηση που αν κλαφτείς και απειλήσεις ότι ξέρεις τους ευρωπαϊκούς νόμους έχεις 2 χρόνια. Εγώ δεν τα ξερα όλα αυτά αλλά τα παιδιά εδώ στο φόρουμ με βοήθησαν. Αύριο θα το πάρω τελικά σήμερα δεν προλαβαίνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκτος αυτου, δεν νοειται να συγκρινουμε νουμερα συσκευων χωρις encryption με συσκευες με encryption. (μονο κατι "γνωστες" προηγουμενως το εκαναν και εβγαλαν και συμπερασματα...)

Από ότι βλέπω τα S7 και S7 EDGE είναι encrypted by default. Άρα πως εξηγούνται τα διαφορετικά νούμερα του anand?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@haHA πρώτη φορά βλέπω άνθρωπο να λέει πως στα παιχνίδια, έστω κι αν είναι στην εκκίνησή τους, παίζει ρόλο μόνο η CPU. Τεσπά ας βάλουμε τότε i7, ssd, με Voodoo Banshee τότε :P

Εσύ όταν αργεί να φορτώνει η πίστα στο witcher κατέβασε την ανάλυση στο μόνιτορ ή αναβάθμισε την κάρτα γραφικών, θα δεις μεγάλη διαφορά. Και άσε τα κορόιδα να αγοράζουν ssd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eκτος αυτου, δεν νοειται να συγκρινουμε νουμερα συσκευων χωρις encryption με συσκευες με encryption. (μονο κατι "γνωστες" προηγουμενως το εκαναν και εβγαλαν και συμπερασματα...)

Πάμε ξανά. Η cm13 που έχω έχει default on το encryption.

 

Επίσης τα είπε όλα ο vdeseris πόσο αξιόπιστα είναι τα τεστ στο anandtech. Είπα και εγώ γίνεται να είναι πιο γρήγορη η nvme από ότι η ufs.

Από ότι βλέπω τα S7 και S7 EDGE είναι encrypted by default. Άρα πως εξηγούνται τα διαφορετικά νούμερα του anand?

Λογικα έβγαλαν το encryption και έτρεξαν τα test. Το anandtech δεν το εμπιστεύομαι και πολύ και δεν μας τα λέει καλά με τις εφαρμογές benchmark που χρησιμοποιεί ειδικά στο ios.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

King2009 δεν μας πείθεις με τα ψαγμένα που γράφεις τα iPhone είναι καλύτερα. Μήλο έχουν τα κινητά που πας και παίρνεις;

Κάπως έτσι:

 

android-apple-wallpaper.jpg

 

Android και άγιος ο Θεός καλά που υπάρχει η Google και πάμε μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε κατσε δες το βιντεο και ελα να μου πεις μετα πιο ειναι πιο γρηγορο.Στο 6.15 ξεκιναει το τεστ στο browsing και ανοιγει 4 σελιδες.Σε ολες το oneplus τις ανοιγει πολυ γρηγοροτερα.Αν δεν το βλεπετε πατε σε κανενα οφθαλμιατρο.Αντε με το καθε fan boy εδω μεσα που επειδη εσκασε την 800αρα δεν μπορει να παραδεχτει οτι εχει ενα πολυ χειροτερο κινητο απο ενα που εχει 400 ευρω και κανει πολλα παραπανω πραγματα και πολυ πιο γρηγορα.

Αυτή τη μπλε γραμμούλα φόρτωσης πάνω-πάνω τη βλέπεις στο oneplus 3 που αργεί να γεμίσει; Αυτό σημαίνει ότι το ακόμα κατεβάζει, την ίδια στιγμή που στο iPhone έχει φορτώσει η σελίδα ολόκληρη και μπορείς να σερφάρεις. Ο τύπος σκρολάρει προς τα κάτω όσο ακόμα το Oneplus φορτώνει και όταν ανέβει πάλι στην κορυφή, αυτό ακόμα φορτώνει, όταν το iPhone έχει τελειώσει από ώρα.

 

Τηλέφωνο οφθαλμίατρου θες ή έχεις;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη μπλε γραμμούλα φόρτωσης πάνω-πάνω τη βλέπεις στο oneplus 3 που αργεί να γεμίσει; Αυτό σημαίνει ότι το ακόμα κατεβάζει, την ίδια στιγμή που στο iPhone έχει φορτώσει η σελίδα ολόκληρη και μπορείς να σερφάρεις. Ο τύπος σκρολάρει προς τα κάτω όσο ακόμα το Oneplus φορτώνει και όταν ανέβει πάλι στην κορυφή, αυτό ακόμα φορτώνει, όταν το iPhone έχει τελειώσει από ώρα.

 

Τηλέφωνο οφθαλμίατρου θες ή έχεις;

Εγω βλέπω ότι εμφανίζονται πολύ πιο γρήγορα οι σελίδες στο One και μπορείς κανονικά να τις διαβάσεις ενώ στο iPhone αργουν περισσότερο. Τώρα αν βλέπεις ότι φορτώνει ακόμα ίσως είναι καμιά διαφήμιση το θέμα είναι ότι διαβάζεις κανονικά τη σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλέπω ότι εμφανίζονται πολύ πιο γρήγορα οι σελίδες στο One και μπορείς κανονικά να τις διαβάσεις ενώ στο iPhone αργουν περισσότερο. Τώρα αν βλέπεις ότι φορτώνει ακόμα ίσως είναι καμιά διαφήμιση το θέμα είναι ότι διαβάζεις κανονικά τη σελίδα.

Είναι καθαρά θέμα συμπεριφοράς του browser. Στην ουσία ο browser φαίνεται να  "κλέβει" (υπό προϋποθέσεις, αυτό μπορεί να είναι και έξυπνο και θεμιτό) εμφανίζει ταχύτερα το αρχικό τμήμα της σελίδας που χωράει στην οθόνη, αλλά από κάτω ακόμα φορτώνει, ενώ στο τέλος, μπορεί να δεις ξαφνικά να σου πετάγεται μια διαφήμιση μες τη μέση που την άφησε τελευταία. Σε όλα τα τεστς, το iPhone είχε φορτώσει ολόκληρη τη σελίδα με τις διαφημίσεις πολύ πιο γρήγορα.

 

Σε ό,τι αφορά στην πραγματική εμπειρία χρήσης, έχοντας το s7 edge και το 6s plus ταυτόχρονα για αρκετές μέρες (δανεικό το 6s plus) και έχοντας ακόμα στην κατοχή μου το iPhone 5, διαπίστωσα πόσο πιο γρήγορα φορτώνουν τα πάντα και στα δυο iPhones. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η μεγάλη διαφορά στην εύρεση των αποτελεσμάτων μεταξύ του Spotlight και του S Finder, όπου ακόμα και το iPhone 5 είναι ταχύτερο, μιλάμε για ακαριαία εύρεση των αποτελεσμάτων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μια απορια. Ολοι εσεις που απο εχθες τσακωνεστε ακαταπαυστα δεν εχετε δουλειες? Δεν κανετε τπτ στη ζωη σας? Ειναι πραγματικα αποριας αξιο το πως ατομα μιας ηλικιας που κανονικα θα επρεπε να εχουν full time job βρισκουν τοσο ελευθερο χρονο για να τσακωθουν σε ενα τεχνολογικο φορουμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καθαρά θέμα συμπεριφοράς του browser. Στην ουσία ο browser φαίνεται να "κλέβει" (υπό προϋποθέσεις, αυτό μπορεί να είναι και έξυπνο και θεμιτό) εμφανίζει ταχύτερα το αρχικό τμήμα της σελίδας που χωράει στην οθόνη, αλλά από κάτω ακόμα φορτώνει, ενώ στο τέλος, μπορεί να δεις ξαφνικά να σου πετάγεται μια διαφήμιση μες τη μέση που την άφησε τελευταία. Σε όλα τα τεστς, το iPhone είχε φορτώσει ολόκληρη τη σελίδα με τις διαφημίσεις πολύ πιο γρήγορα.

 

Σε ό,τι αφορά στην πραγματική εμπειρία χρήσης, έχοντας το s7 edge και το 6s plus ταυτόχρονα για αρκετές μέρες (δανεικό το 6s plus) και έχοντας ακόμα στην κατοχή μου το iPhone 5, διαπίστωσα πόσο πιο γρήγορα φορτώνουν τα πάντα και στα δυο iPhones. Χαρακτηριστικό παράδειγμα η μεγάλη διαφορά στην εύρεση των αποτελεσμάτων μεταξύ του Spotlight και του S Finder, όπου ακόμα και το iPhone 5 είναι ταχύτερο, μιλάμε για ακαριαία εύρεση των αποτελεσμάτων.

Καλα τώρα συγκρίνεις s find με spotlight? Γιατί όχι κάποια ίδια εφαρμογή και στα 2? Εγώ έχω την εφαρμογή της Google για searching και λειτουργεί ακαριαια. Ποτέ δεν συμπάθησα τις stock εφαρμογές της samsung είναι η αλήθεια.

Εγω εχω μια απορια. Ολοι εσεις που απο εχθες τσακωνεστε ακαταπαυστα δεν εχετε δουλειες? Δεν κανετε τπτ στη ζωη σας? Ειναι πραγματικα αποριας αξιο το πως ατομα μιας ηλικιας που κανονικα θα επρεπε να εχουν full time job βρισκουν τοσο ελευθερο χρονο για να τσακωθουν σε ενα τεχνολογικο φορουμ.

Γιατί ρε φιλε που ξέρεις πότε έχει δουλειά ο άλλος και τι δουλειά είναι αυτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μια απορια. Ολοι εσεις που απο εχθες τσακωνεστε ακαταπαυστα δεν εχετε δουλειες? Δεν κανετε τπτ στη ζωη σας? Ειναι πραγματικα αποριας αξιο το πως ατομα μιας ηλικιας που κανονικα θα επρεπε να εχουν full time job βρισκουν τοσο ελευθερο χρονο για να τσακωθουν σε ενα τεχνολογικο φορουμ.

 

Εσύ που βρήκες χρόνο και έγραψες αυτό το σχόλιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω βλέπω ότι εμφανίζονται πολύ πιο γρήγορα οι σελίδες στο One και μπορείς κανονικά να τις διαβάσεις ενώ στο iPhone αργουν περισσότερο. Τώρα αν βλέπεις ότι φορτώνει ακόμα ίσως είναι καμιά διαφήμιση το θέμα είναι ότι διαβάζεις κανονικά τη σελίδα.

Αντε μπας και ηρεμησουμε. Δεν ειναι κακο να παραδεχτει καποιος πως το iphone σε speed απλα ειναι το κορυφαιο, κσποιες φορες με μεγαλη διαφορα και αλλες με μικροτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα τώρα συγκρίνεις s find με spotlight? Γιατί όχι κάποια ίδια εφαρμογή και στα 2? Εγώ έχω την εφαρμογή της Google για searching και λειτουργεί ακαριαια. Ποτέ δεν συμπάθησα τις stock εφαρμογές της samsung είναι η αλήθεια.

Η μόνη εφαρμογή που πλησιάζει το spotlight είναι το S finder (αναζήτηση σε ημερολόγιο, email, σημειώσεις κλπ). Το google search δεν μπορεί να το κάνει, είναι εντελώς ανάπηρο ακόμα. Επίσης, πολλές φορές αρνείται πεισματικά να φορτώσει μια επαφή ή κάνει πολύ ώρα να την εμφανίσει... δε ξέρω τι διάολο κάνει, ψάχνει στο Google+ μάλλον. Πάντως είναι απελπισία σκέτη, πχ έχει θέμα με τους τόνους κ.α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...