Προς το περιεχόμενο

Που μπορεις να πας κασετες gbc-gba για αλλαγη μπαταριας?


Arxon3000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Του advance την ανοίγω χωρίς γρατζουνιά και να χαλάσει η βίδα και ας μην έχω το σωστό κατσαβίδι.

βρε ανοιξε την εσύ να αλλάξω μπαταρία και ας γρατζουνιστεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε ανοιξε την εσύ να αλλάξω μπαταρία και ας γρατζουνιστεί. 

Πάρε μια  CR2025 από γερμανό, πλαίσιο και όταν έρθω θα την αλλάξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε το ξέρω για τις βίδες των παιχνιδιών gba, εγώ λέω για τις βίδες του gb/gbc. :P

Οι κασέτες του gb advance  ανοίγουν με μαχαιράκι, το colour με λεπτό μυτοτσίμπιδο θα ανοίξουν με λίγη υπομονή και προσοχή χωρίς να γίνει ζημιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω αλλάξει μπαταρία σε flashcard του GBA στον Γερμανό (είναι παρόμοια η διαδικασία με τις κασέτες του GB/GBC). Την μπαταρία την είχα αγοράσει από αλλού (δεν την είχε ο Γερμανός) και μου την άλλαξαν με ένα μικρό ποσό (2-3 ευρώ or smth).

 

Τα saves χάνονται. Για την ακρίβεια, έχουν ήδη χαθεί, από τη στιγμή που τέλειωσε η μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι εύκολη η διαδικασία να αλλάξεις την μπαταρία αν έχεις κολλητήρι και σύρμα αποκόλλησης. Έχω αλλάξει μόνος μου τις μπαταρίες σε δικά μου carts . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ είχα πάει μια κασέτα για gba στο console club για έλεγχο, η οποία είχε θέμα. Μου είπαν ότι θέλει καινούργια μπαταρία και ότι έπρεπε να την αφήσω εκεί να την επισκευάσει ο τεχνικός με τον οποίο συνεργάζονται. Το κόστος ήταν πολύ μικρό μόλις στα 5 ευρώ και η διαδικασία από ότι ήξερα σχετικά εύκολη. Όταν λοιπόν την παρέλαβα δεν δούλευε και όταν την έστειλα άλλου για έλεγχο σε τεχνικό μου είπε ότι είχε χαλάσει τελείως, είχε κάψει πλακέτα. Μου την χάλασαν δηλαδή τελείως. Τα συμπεράσματα δικά σας!!!

Επεξ/σία από tzouspy2304
  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Το θέμα έχει κλειδωθεί
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...