Προς το περιεχόμενο

emualte middle click


jemadux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ως γνωστον δουλευω ubuntu lts και θελω να παταω τα δυο πληκτρα στο touchpad και κανει emulation το middle click επειδη το middle click σου δινει πολες δυνατοτητες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε ρε φιλε ..εχω touch screen ... γιατι να παρω και ποντικι;;; εχω για δουλεια εχω το πσι οχι για να παιζω παιχνιδια .. και αμα παιξω παιχνιδι -- σκακι θα το κανω με το touch screen

 

και τι με λες φιλαρακι;; απλα θελω να προασαρμοσω το linux -- οπιοιαδηποτε διανομη στις δικες μου αναγκες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε ρε φιλε ..εχω touch screen ... γιατι να παρω και ποντικι;;; εχω για δουλεια εχω το πσι οχι για να παιζω παιχνιδια .. και αμα παιξω παιχνιδι -- σκακι θα το κανω με το touch screen

 

και τι με λες φιλαρακι;; απλα θελω να προασαρμοσω το linux -- οπιοιαδηποτε διανομη στις δικες μου αναγκες...

 

συγνωμη για την αντιπαραθεση αλλα θεωρω πως το ποντικι ειναι για σοβαρη εργασια αφου προσφερει ακριβεια χιλιοστου σε καθε εφαρμογη. βεβαια αναλογα την εργασια μπορει να κανει και η touch screen αλλα δεν νομιζω οτι στο οτιδηποτε κανει καλυτερη δουλεια (εκτος απο το να περιφερεσαι στα μενου γρηγοροτερα βεβαια)

 

στην ερωτηση σου: ανοιξε την γραμμη εντολων και γραψε ----> apt-get install gpointing-device-settings. μετα την εγκατασταση θα βρεις αυτο που θες μεσα απο αυτο το προγραμμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα χρησιμιοποεις ubuntu ?

2zhrit9.png

το οποιο το πακετο που μου λες ειναι παλιο απο το 13.04

https://launchpad.net/ubuntu/xenial/amd64/gpointing-device-settings/1.5.1-6ubuntu2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

κατσε ρε φιλε ..εχω touch screen ... γιατι να παρω και ποντικι;;; εχω για δουλεια εχω το πσι οχι για να παιζω παιχνιδια

Τότε σταμάτα να παίζεις και πάρε ένα ποντίκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...