Προς το περιεχόμενο

πως μπορω να γινω προγραμματιστης μονος?


user0x

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα!
θα ηθελα να μαθω προγραμματισμο....φυσικα και δεν εχω στο μυαλο μου το hacking αλλα θελω να ξερω να προγραμματιζω.Ο λογος που ανοιξα αυτο το θεμα στην κατηγορια ''linux'' ειναι επειδη μετα linux κανεις το προγραμματισμος(απο τι λεει και το ιντερνετ).Τι πιστευετε οτι θα πρεπει να αρχισω να μαθαινω για τον προγραμματισμο?
Επισης κατεβασα τα linux ubuntu γιατι λενε οτι ειναι συστημα για τους νεους χρηστες και για αρχη λενε οτι ειναι καλο να μαθεις το λειτουργικο.
Eχω καποια προβληματα στην εγκατασταση:
η μητρικη μου δεν supportαρει εγκατασταση μεσω usb οποτε κατεβασα το easyBCD που σου κατεβαζει και το BCDplop και σου προσθετει την επιλογη για να κανεις την εγκατασταση απο usb αλλα μου freezαρει και μου βγαζει αυτο εδω ''plpA20!'' μαζι με μαυρη οθονη.Μετα ειδα και κατι αλλους τροπους με το pcd,ξερω γω να φτιαξω ενα entry αλλα μου εβγαλε κατι σαν terminal και μου εβγαλε αυτο''grap/   '' και μου ελεγε να πατησω ''help'' για να δω καποια commands.
Δεν διαθετω dvd,υπαρχει καποιος τροπος να τα κανω εγκατασταση?
Επισης θα ηθελα να τα κανω εγκατασταση σε αλλο δισκο και θελω να εχω και τα windows και linux.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα που θίγεις έχει συζητηθεί άπειρες φορές στο insomnia δες εδώ και εδώ μπορείς να ποσταρεις εκεί ή απλά να ζητήσεις να μεταφερθεί το θέμα στην ενότητά του προγραμματισμου  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα που θίγεις έχει συζητηθεί άπειρες φορές στο insomnia δες εδώ και εδώ μπορείς να ποσταρεις εκεί ή απλά να ζητήσεις να μεταφερθεί το θέμα στην ενότητά του προγραμματισμου  

Να σε καλα,ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IF δεν στρώσεις κώλο THEN πρόκειται να μάθεις προγραμματισμό. 

 

Μην το κλέψει κανένας τώρα μου κατέβηκε η φλασιά για την εξυπνάδα........

don't worry  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IF δεν στρώσεις κώλο THEN πρόκειται να μάθεις προγραμματισμό. 

 

Μην το κλέψει κανένας τώρα μου κατέβηκε η φλασιά για την εξυπνάδα........

κλάπηκε ιδη, πολυ αργα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IF δεν στρώσεις κώλο THEN πρόκειται να μάθεις προγραμματισμό. 

 

Μην το κλέψει κανένας τώρα μου κατέβηκε η φλασιά για την εξυπνάδα........

 

περνάει στον compiler, αλλά υπάρχει σφάλμα λογικό. :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με python ανεξαρτήτως λειτουργικου. Υπάρχουν και μερικά φοβερά καλογραμμένα βιβλία για τους αρχάριους στην python.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι είπαν τα παιδιά για το κομμάτι του προγραμματισμού. Αλλά να ξέρεις χωρίς προσωπική ενασχόληση, όσα tutotrials και online courses να κάνεις, δεν πας πουθενά. ΕΠίσης, για το πως να κάνεις bootable stick δοκίμασε το rufus https://rufus.akeo.ie/?locale=el_GR

απλό, λιτό, χωρίς να απαιτεί πολλές ρυθμίσεις, δε χρειάζεται καν install στο pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...