Προς το περιεχόμενο

Ασύρματοι αισθητήρες σε μέγεθος... σκόνης, θα μπορούσαν να ελέγχουν προσθετικά άκρα στο μέλλον


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το άρθρο αναφέρεται σε αισθητήρες που βοηθούν στον έλεγχο προσθετικών άκρων, ή στον έλεγχο άκρων σε άτομα με κινητικά προβλήματα όπως η παραπληγία. 

 

Χάρη σε τέτοιου είδους επιστημονικές ανακαλύψεις μπορούν αυτά τα άτομα να έχουν μια καλύτερη ποιότητα ζωής.

 

Αλλά το μόνο που βλέπουν κάποιοι φωστήρες του insomnia είναι  θεωρίες συνωμοσίας και τσιπάρισμα...

Δεν εξηγείται αλλιώς, μάλλον όντως μας ψεκάζουν..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άρθρο αναφέρεται σε αισθητήρες που βοηθούν στον έλεγχο προσθετικών άκρων, ή στον έλεγχο άκρων σε άτομα με κινητικά προβλήματα όπως η παραπληγία.

 

Χάρη σε τέτοιου είδους επιστημονικές ανακαλύψεις μπορούν αυτά τα άτομα να έχουν μια καλύτερη ποιότητα ζωής.

 

Αλλά το μόνο που βλέπουν κάποιοι φωστήρες του insomnia είναι θεωρίες συνωμοσίας και τσιπάρισμα...

Δεν εξηγείται αλλιώς, μάλλον όντως μας ψεκάζουν..........

Σταμάτησε να βλέπεις ΜΠΡΑΦ και συνειδητοποίησε οτι για να έχουν βγάλει αυτά για το καλό μας, σίγουρα θα βγεί και τσιπάκι επίσης για το "καλό" μας σε λίγα χρόνια . .Τώρα αν εσυ πιστεύεις οτι δεν θα βγει και μιλάς ειρωνικά απαξιώντας τους άλλους χωρίς κάποιο ιδιαίτερο επιχείρημα μάλλον ζεις σε άλλο κόσμο. Εκτός και αν πιστεύεις οτι με το κινητό σου δεν παρακολούθησε, όπως πίστευαν μερικοί τότε. . Δακτυλικά, ίριδα, gps, κινήσεις διαδικτύου, facebook, καταγραφή κλήσεων και πόσα άλλα. .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταμάτησε να βλέπεις ΜΠΡΑΦ και συνειδητοποίησε οτι για να έχουν βγάλει αυτά για το καλό μας, σίγουρα θα βγεί και τσιπάκι επίσης για το "καλό" μας σε λίγα χρόνια . .Τώρα αν εσυ πιστεύεις οτι δεν θα βγει και μιλάς ειρωνικά απαξιώντας τους άλλους χωρίς κάποιο ιδιαίτερο επιχείρημα μάλλον ζεις σε άλλο κόσμο. Εκτός και αν πιστεύεις οτι με το κινητό σου δεν παρακολούθησε, όπως πίστευαν μερικοί τότε. . Δακτυλικά, ίριδα, gps, κινήσεις διαδικτύου, facebook, καταγραφή κλήσεων και πόσα άλλα. .

 

Οπότε τους αισθητήρες αυτούς τους βγάζουν για την περίπτωση που μείνεις από μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταμάτησε να βλέπεις ΜΠΡΑΦ και συνειδητοποίησε οτι για να έχουν βγάλει αυτά για το καλό μας, σίγουρα θα βγεί και τσιπάκι επίσης για το "καλό" μας σε λίγα χρόνια . .Τώρα αν εσυ πιστεύεις οτι δεν θα βγει και μιλάς ειρωνικά απαξιώντας τους άλλους χωρίς κάποιο ιδιαίτερο επιχείρημα μάλλον ζεις σε άλλο κόσμο. Εκτός και αν πιστεύεις οτι με το κινητό σου δεν παρακολούθησε, όπως πίστευαν μερικοί τότε. . Δακτυλικά, ίριδα, gps, κινήσεις διαδικτύου, facebook, καταγραφή κλήσεων και πόσα άλλα. .

[off-topic]

Γνωρίζω πολύ καλά για τη συλλογή δεδομένων, υπάρχει περισσότερα χρόνια απ όσο νομίζεις, και θεωρώ ότι είναι στη κρίση του καθενός πως θα προστατεύσει την ιδιωτικότητά του. Δε θα το ονόμαζα όμως ακριβώς "παρακολούθηση" γιατί αυτό σημαίνει ότι έχεις έναν υπάλληλο της ΣΙΑ να παρακολουθεί αποκλειστικά τις δικές σου κινήσεις 24/7. Εκτός και αν είναι παρκαρισμένο κανένα περίεργο βανάκι έξω από το σπίτι σου για μέρες, οπότε πάσο.

[/off-topic]

 

Όσον αφορά το παρόν άρθρο, πως καταλήγεις στο " για να έχουν βγάλει αυτά για το καλό μας, σίγουρα θα βγεί και τσιπάκι"; 

Παράθεσε μου έστω ένα λογικό επιχείρημα που να στηρίζει το παραπάνω συμπέρασμα, και πολύ ευχαρίστως να το συζητήσω μαζί σου :)

Αν όχι, τότε πιστεύεω είναι λογικό να συμπεράνω και εγώ ότι πρόκειται για κάποιου είδους φοβία ή εμμονή σχετικά με το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[off-topic]

Γνωρίζω πολύ καλά για τη συλλογή δεδομένων, υπάρχει περισσότερα χρόνια απ όσο νομίζεις, και θεωρώ ότι είναι στη κρίση του καθενός πως θα προστατεύσει την ιδιωτικότητά του. Δε θα το ονόμαζα όμως ακριβώς "παρακολούθηση" γιατί αυτό σημαίνει ότι έχεις έναν υπάλληλο της ΣΙΑ να παρακολουθεί αποκλειστικά τις δικές σου κινήσεις 24/7. Εκτός και αν είναι παρκαρισμένο κανένα περίεργο βανάκι έξω από το σπίτι σου για μέρες, οπότε πάσο.

[/off-topic]

 

Όσον αφορά το παρόν άρθρο, πως καταλήγεις στο " για να έχουν βγάλει αυτά για το καλό μας, σίγουρα θα βγεί και τσιπάκι";

Παράθεσε μου έστω ένα λογικό επιχείρημα που να στηρίζει το παραπάνω συμπέρασμα, και πολύ ευχαρίστως να το συζητήσω μαζί σου :)

Αν όχι, τότε πιστεύεω είναι λογικό να συμπεράνω και εγώ ότι πρόκειται για κάποιου είδους φοβία ή εμμονή σχετικά με το θέμα.

Προφανώς το μέγεθος των chip και η δυνατότητα τους στο να μπαίνουν στο ανθρώπινο σώμα. (Και την δύναμη αυτών σε λίγα χρόνια) Μην πας μακριά δες το τσιπάρισμα σκύλων ( μακριά απο αυτό που συζητάμε βέβαια ) αλλά έχουν γίνει! Τι πιστεύεις οτι δεν θα γίνει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς το μέγεθος των chip και η δυνατότητα τους στο να μπαίνουν στο ανθρώπινο σώμα. (Και την δύναμη αυτών σε λίγα χρόνια) Μην πας μακριά δες το τσιπάρισμα σκύλων ( μακριά απο αυτό που συζητάμε βέβαια ) αλλά έχουν γίνει! Τι πιστεύεις οτι δεν θα γίνει;

Εξαρτάται από τη χρήση πάντα. Ο σκύλος ας πούμε δεν έχει κινητό τηλέφωνο για να μπορεί να τον εντοπίσει ο ιδιοκτήτης του όταν τον χάσει.

 

Στους ανθρώπους, πιστέυω ένα τσιπ μπορεί να έχει καθαρά ιατρικές εφαρμογές, είτε σε περιπτώσεις όπως αυτή του άρθρου, είτε παρέχοντας βιομετρικές πληροφορίες σε άτομα με σοβαρά προβλήματα υγείας και χρόνιες παθήσεις. 

 

Ίσως υπερέβαλα λίγο στο αρχικό ποστ μου, αλλά συνήθως τέτοιου είδους ειδήσεις καταλήγουν σε αναφορές σε προφητείες γερόντων, για το "τσιπάκι" που θα μας ελέγχει το μυαλό και γενικά σενάρια που ανήκουν στο χώρο της επιστημονικής φαντασίας. Όσον αφορά την ιδιωτικότητα του ατόμου, σε καμία περίπτωση δεν είμαι από αυτούς που λένε "σιγά, δεν έχω να κρύψω τίποτα", ωστόσο θεωρώ απόψεις που βασίζονται σε προφητείες και σημεία των καιρών ακραίες :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται από τη χρήση πάντα. Ο σκύλος ας πούμε δεν έχει κινητό τηλέφωνο για να μπορεί να τον εντοπίσει ο ιδιοκτήτης του όταν τον χάσει.

 

Στους ανθρώπους, πιστέυω ένα τσιπ μπορεί να έχει καθαρά ιατρικές εφαρμογές, είτε σε περιπτώσεις όπως αυτή του άρθρου, είτε παρέχοντας βιομετρικές πληροφορίες σε άτομα με σοβαρά προβλήματα υγείας και χρόνιες παθήσεις.

 

Ίσως υπερέβαλα λίγο στο αρχικό ποστ μου, αλλά συνήθως τέτοιου είδους ειδήσεις καταλήγουν σε αναφορές σε προφητείες γερόντων, για το "τσιπάκι" που θα μας ελέγχει το μυαλό και γενικά σενάρια που ανήκουν στο χώρο της επιστημονικής φαντασίας. Όσον αφορά την ιδιωτικότητα του ατόμου, σε καμία περίπτωση δεν είμαι από αυτούς που λένε "σιγά, δεν έχω να κρύψω τίποτα", ωστόσο θεωρώ απόψεις που βασίζονται σε προφητείες και σημεία των καιρών ακραίες :)

Γνώμη σου φίλε. . Και δεκτή, εγω έχω διαφορετική και την εξήγησα. Καλή συνέχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...