Προς το περιεχόμενο

Έχασες την προθεσμία δωρεάν αναβάθμισης σε Windows 10; Έχεις ακόμη μία ευκαιρία!


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ένα χρόνο μετά την διάθεση τους, η Microsoft επέτρεψε στους χρήστες προηγούμενων εκδόσεων του λειτουργικού συστήματος για υπολογιστές desktop, να αναβαθμίσουν στα Windows 10 χωρίς την παραμικρή χρέωση. Η συγκεκριμένη προσφορά όπως είναι γνωστό έληξε την προηγούμενη εβδομάδα, στις 29 Ιουλίου.

Αν χάσατε το... τρένο και το μετανιώσατε, ενδεχομένως να βρείτε πολύ ενδιαφέρον το γεγονός ότι η εταιρεία συνεχίζει την δωρεάν προσφορά αναβάθμισης για όσους χρησιμοποιούν υποστηρικτικές τεχνολογίες (Assistive Technologies).

 

Μάλιστα η εταιρεία δεν ελέγχει με κανένα τρόπο αν πράγματι χρησιμοποιείτε ή χρειάζεστε τα υποστηρικτικά χαρακτηριστικά. Ενδεχομένως να αποτελεί έκπληξη που η Microsoft θέλει να ρισκάρει δίνοντας την ευκαιρία σε κάποιους να αναβαθμίσουν δωρεάν, παρόλο που έληξε η προσφορά αναβάθμισης, ωστόσο υπάρχει μία δικαιολογία: η σημερινή έκδοση των Windows 10 δεν διαθέτει ακόμα το ιδανικό σύνολο υποστηρικτικών χαρακτηριστικών.

 

Τα συγκεκριμένα χαρακτηριστικά θα βρίσκονται στην μεγάλη Επετειακή Αναβάθμιση (Anniversary Update), που απαιτούν βεβαίως να διαθέτετε τα Windows 10. Όπως και να έχει, αυτή η νέα δυνατότητα αναβάθμισης δεν πρόκειται να διαρκέσει και πολύ, οπότε όσοι επιθυμείτε να αναβαθμίσετε στην τελευταία έκδοση του desktop OS της εταιρείας, είναι μία καλή ευκαιρία να το κάνετε τώρα, όσο υπάρχει ακόμα καιρός. Το μόνο που απαιτείται είναι να επισκεφτείτε την ιστοσελίδα της εταιρείας εδώ και να πατήσετε το πλήκτρο “Upgrade Now”.

 

Link.png Site: TheNextWeb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι τοσο μισος για τα 10αρια...εγω τα εβαλα στις 29! ιουλιου, μετα απο 5 χρονια σχεσης με την αγαπη της ζωης μου τα windows 7! Μπορω να πω πως σε σχεση με τα 8/8.1 ειναι αισθητα καλυτερα, τουλαχιστον χρηστικα...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Δεν την θέλω

-Θα την πάρεις

-Άλλα λόγια πέστε ρε παιδιά. τι καμώματα είναι τούτα, με το ζόρι παντρειά

 

ρε παλικάρια, εάν ο κόσμος ήθελε να αναβαθμίσει, θα το είχε κάνει ήδη. όχι τώρα. δεν είναι η εφορία να σου δίνει παράταση για τις φορολογικές δηλώσεις

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά μου έδωσαν πνοή σε 2 αντίκες laptop που ούτε καν φανταζόμουν πως θα βρει τους drivers! Και όταν λέω πνοή, είναι λες και έβαλα παραπάνω μνήμη και σταθερότητα... :P  Πέρα που ανοίγουν πλέον και αστραπιαία! Βέβαια υπάρχουν και άλλα πολλά θετικά που ..... βαριέμαι να γράψω!
THANKS microsoft

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα προσωπικά μου έδωσαν πνοή σε 2 αντίκες laptop που ούτε καν φανταζόμουν πως θα βρει τους drivers! Και όταν λέω πνοή, είναι λες και έβαλα παραπάνω μνήμη και σταθερότητα... :P  Πέρα που ανοίγουν πλέον και αστραπιαία! Βέβαια υπάρχουν και άλλα πολλά θετικά που ..... βαριέμαι να γράψω!THANKS microsoft

 

Ενώ με τα ΧΡ και τα 7 σερνόταν. Δεν έκανες δουλειά σου. Και ήρθανε τα 10 και σου λύσανε τα χέρια.

Τσ τσ τσ...

 

Κι εμείς καπνίζουνε κουτο-χορτο...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο και εδω..Πραγματικα μου εκανε το πισι να πεταει..5 μηνες τωρα ουτε ενα προβλημα,ουτε ενα λαγκ..αψογα!!Αρχιζω να πιστευω οτι οσοι δε τα βαζουν δεν εχουν ερθει καν σε επαφη με το λειτουργικο..εκτος αν αφορα εταιρικα μηχανηματα που μπορει να συντρεχουν και αλλοι λογοι

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχω βαλει σε δυο λαπτοπ 2ετιας και το λειτουργικο πεταει.Σταθερο και γρηγορα αποκρισημο!Οσοι τα κατακρινουν,τα εχουνε δοκιμασει ή ακουσαν γνωμες δεξια και αριστερα?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπεσα από τα σύννεφα, δεν το περίμενα με τίποτα! :P :D

 

Πέρα από την πλάκα, πολύ θα ήθελα να τα δοκιμάσω γιατί ακούω καλά λόγια αλλά δεν έχει έρθει αναβάθμιση για το Τ100 μου...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...