Προς το περιεχόμενο

φωτιζομενο πληκτρολογιο για Linux ?


stefanos_th

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι ενα θεμα που σκεφτομαι απο καιρο και λυση δεν βρισκω.

 

Ψαχνω πληκτρολογιο φωτιζομενο αλλα ΧΩΡΙΣ software [για παραθυρα] . Να αλλαζει ρυθμισεις απο hardware.

 

 

Ειχα αγορασει collermaster devastator, δεν μ' αρεσε καθολου.

Ο φωτισμος μονοχρωμος και αναβε με το scroll-lock.  το πουλησα εδω στο φορουμ.

 

Για την ωρα βρισκω

 

AULA BE FIRE https://www.youtube.com/watch?v=NuaSe1XVLeI

 

shaarkoon shark zone k20 https://www.youtube.com/watch?v=XP818uAuZ0s

 

και ενα corsair strafe υπαρχει αλλα κανει πανω απο 100ε οποτε δεν....

 

 

Εχει καποιος κατι αλλο να προτεινει ? Εχετε κατι αλλο στην κατοχη σας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι και να πάρεις θα σου δουλεύει σε linux δλδ μην ανυσηχείς ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Δες τι σου αρέσει και απλά κάνε ένα search μήπως έχει κάποιος πρόβλημα με linux πριν κάνεις την αγορά αν και το θεωρώ απίθανο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη κοιτάς τα χρώματα. Να προσέξεις να έχει καλή αίσθηση και να το βλέπεις στο σκοτάδι.

 

Έχω ενα φωτιζομενο της Logitech. Έχει τόσο χάλια αίσθηση που το έχω παροπλισει και δουλεύω ενα φθηνό, μη φωτιζομενο της Microsoft (φτου-φτου, μακρυά απο μας). Το logi μου δίνει την αίσθηση οτι πατάω σκατά με φώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι και να πάρεις θα σου δουλεύει σε linux δλδ μην ανυσηχείς ότι θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Δες τι σου αρέσει και απλά κάνε ένα search μήπως έχει κάποιος πρόβλημα με linux πριν κάνεις την αγορά αν και το θεωρώ απίθανο. 

 

κοιτα δεν μπορεις να παρεις ενα corsair rgb 180ε και να μην μπορεις να αλλαξεις τα χρωματα, να παιζει μονο με τα default. 1% τον δυνατοτητων. Πεταμενα λεφτα.

 

Μη κοιτάς τα χρώματα. Να προσέξεις να έχει καλή αίσθηση και να το βλέπεις στο σκοτάδι.

 

Έχω ενα φωτιζομενο της Logitech. Έχει τόσο χάλια αίσθηση που το έχω παροπλισει και δουλεύω ενα φθηνό, μη φωτιζομενο της Microsoft (φτου-φτου, μακρυά απο μας). Το logi μου δίνει την αίσθηση οτι πατάω σκατά με φώτα.

 

χαχα , οταν πατας τα κουμπια μυριζουν ? ? ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη κοιτάς τα χρώματα. Να προσέξεις να έχει καλή αίσθηση και να το βλέπεις στο σκοτάδι.

 

Έχω ενα φωτιζομενο της Logitech. Έχει τόσο χάλια αίσθηση που το έχω παροπλισει και δουλεύω ενα φθηνό, μη φωτιζομενο της Microsoft (φτου-φτου, μακρυά απο μας). Το logi μου δίνει την αίσθηση οτι πατάω σκατά με φώτα.

Εγώ έχω το logitech g105. Σαν αίσθηση τα πλήκτρα μου αρέσουν αλλά έτσι όπως είναι στραμμένα δυσκολεύομαι να διαβάσω τα σύμβολά τους εκτός αν τα κοιτάξω κάθετα. Σε linux δουλεύει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το logitech g105. Σαν αίσθηση τα πλήκτρα μου αρέσουν αλλά έτσι όπως είναι στραμμένα δυσκολεύομαι να διαβάσω τα σύμβολά τους εκτός αν τα κοιτάξω κάθετα. Σε linux δουλεύει κανονικά.

 

Σ' ωραιος. Εχω το G15 ν2, Δεν εχω προβλημα με το φωτισμο, βλεπω ευκολα τα συμβολα. Αλλα εχει τεραστια κουμπια σε υψος. Μεγαλη διαδρομη οταν τα πατας, με πλαστικη αισθηση (σα να τριβεται πλαστικο με πλαστικο). Τα multimedia κουμπακια ειναι ακομα χειροτερα, τριζουν.

Με περασμενους drivers στα linux. 

 

Δουλευει μια χαρα. Αν και προτιμω χαμηλου προφιλ κουμπακια, laptop style.

 

Χαλια πληκτρολογιο για τα λεφτα του. Ψευτο-κατασκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...