Προς το περιεχόμενο

μελανια 950xl 951xl


lak10

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια επειδη η τιμη τους εχει εκτοξευτει στα 90 ευρω ενω πριν κανα χρονο που αγορασα ηταν στα 60 μπορω να βαλω αναγεμισμενα η υπαρχει κινδυνος για τον εκτυπωτη?

Επεξ/σία από lak10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην βάλεις αναγεμισμένα στον συγκεκριμένο. Δεν θα σου δουλέψει σωστά. Και στο λέω εγώ, που είναι γνωστό ότι είμαι υπέρμαχος των συμβατών και ανακατασκευασμένων. Ή γνήσια ή πούλα τον και πάρε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι ημερομηνια ληξης εχουν τα μελανια? Γνησια και μη.

 

Ποσο καιρο μπορουν να αποθηκευτουν σε φυσιολογικες συνθηκες μεχρι να χρησιμοποιηθουν ειδικα τα μη γνησια?

 

Πχ υπαρχουν καποιοι που αγοραζουν 2 συσκευασιες και η μια καθεται μεχρι να τοποθετηθει στον εκτυπωτη.

 

Το βασικοτερο:πρεπει να τοποθετουνται καθετα ετσι ωστε να μη "ξεραθει" η εξοδος του μελανιου?

Επεξ/σία από tstavrou
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μελάνια λήγουν συνήθως δύο χρόνια μετά την ημερομηνία παρασκευής τους. Βέβαια μπορεί κάποιος να χρησιμοποιήσει ένα μελάνι ακόμη και κάποια χρόνια μετά, αν δεν έχει πάρει αέρα να ξεραθεί.

 

Το πρόβλημα με τα συγκεκριμένα δεν είναι ότι λόγο της ημερομηνίας λήξης χαλάνε. Δεν παθαίνουν τίποτα σαν μελάνια. Η ημερομηνία λήξης σε όλα σχεδόν τα μελάνια είναι ενδεικτική και κατά προτίμηση. Το πρόβλημα είναι ότι τα 950-951 όταν λήξουν ή όταν γράψει στην μνήμη ότι τελείωσαν, μπλοκάρουν και δεν αναγνωρίζονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω τον hp 8610 από τον οκτωμβρη με 13χιλ εκτυπωμενες σελίδες όλες με συμβατά (εκτός από τα demo). Χρησιμοποιώ τα RΕΜ

προσωπικα. Δεν είναι απροβληματιστα καθώς αρκετά δοχεια τα βλέπει σαν κατεστραμμένα μάλλον λόγω τσιπ!!!! Αυτό προσωπικά μου συμβαίνει κυρίως με τα CMY δοχεία με το Μαύρο δεν μου έχει τύχει.Αν δουλεψει σωστα απο την αρχη το δοχειο θα δουλεψει απροβληματιστα μέχρι το τέλος. Αν τα προμηθεύεσαι από κάπου κοντά σου που θα μπορούν χωρίς πολλά πολλά να σου αλλάζουν τα χαλασμένα αξίζει να χρησιμοποιήσεις συμβατά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...