Προς το περιεχόμενο

πτυχίο Αγγλικών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το lower έχει και αυτο ισχύη 2-3 χρόνια αν το θες για έξω οπως και το proficiency οπως λένε και οι παραπάνω καλύτερα να δώσεις το ielts και ανάλογα το επίπεδο που θα βγείς αυτό να χρησιμοποιείς και στα βιογραφικά.γίνονται ενταντικά μαθήματα δυο μηνών και από όσο έχω ψάξει "λένε" οτι είναι αποτελεσματικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ για τις πληροφορίες αλλά θα ήθελα να μου πείτε που μπορώ να βρω την ύλη γραμματική λέξεις για να προετοιμαστώ-θυμηθώ καποια πράγματα γιατί από τότε έχουν περάσει πολλά χρονιά επίσης γνώμη μου είναι ότι εάν κάτι δεν το εξασκείς σιγά σιγά σε εγκαταλείπει είναι όλα θέμα εξάσκησεις .

Σαφως οτι αφηνεις σε αφηνει..Απο μονος σου δεν νομιζω να καταφερεις και πολλα,δεν εχει και τοσο νοημα να μαθεις τελεια τους χρονους ή αλλους γραμματικους κανονες που και παλι δεν νομιζω απο μονος σου να καταφερεις ακομα και αυτο. Στις αγγελιες της περιοχης σου να μπεις ξερεις ποσους θα βρεις να σου κανουν ιδιαιτερα μαθηματα και οικονομικα?Πολλους!

Τωρα αν θες απο ιντερνετ "english tenses" να πληκτρολογησεις θα βρεις οτι θες.Αλλα δεν θα μαθεις να μιλας απο αυτο μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τη γνωμη μου ολοι πρεπει να εχουν ενα επιπεδο αγγλικων πανω απο αυτο του lower. Εγω πηρα το proficiency στην 1η λυκείου και η αληθεια ειναι οτι μεχρι το πρωτο ετος δε μου χρησιμευσε σχεδον πουθενα. Βεβαια ημουν ενα παιδι που παντα αγαπουσε τις ξενες γλωσσες. Στο πανεπιστημιο ομως που απο διαφορες εργασιες επρεπε να διαβαζω ξενογλωσση βιβλιογραφια καταλαβα τη χρησιμοτητα του οταν οι αλλοι εψαχναν google translate. Οντως αν καποιος δε χρησιμοποιει αγγλικα προφανως και θα τα ξεχασει εγω ομως αν διαβασω λιγακι, επειδη τα χρησιμοποιω τα αγγλικα οποιαδηποτε στιγμη θα ξαναπερναγα το proficiency και θα εγραφα καλα και στο IELTS. Τα πτυχια των αγγλικων για μενα εχουν το νοημα να φτασεις το επιπεδο τους ωστε να μπορεις να μιλας σε πολυ καλο βαθμο επιπεδο τα αγγλικα. Και για να το παρεις το πτυχιο σημαινει οτι τα καταφερες και οτι μπορεις να ξαναπερασεις οποιαδηποτε στιγμη τα αγγλικα. Και θα σας δωσω ενα παραδειγμα.. στο μεταπτυχιακο που παρακολουθησα με βαλαν να παρακολουθησω την προπτυχιακη βιολογια γιατι ηταν στοκοι και δεν καταλαβαιναν οτι οι οδοντιατροι εχουν βαρβατη βιολογια. Ζητημα να πηγα στα μισα και πολλα λεω μαθηματα αλλα επειδη ηξερα απο το πτυχο μου καλη βιολογια εγραψα παρα πολυ καλα. Αντιστοιχο ειναι και το ζητημα με τα αγγλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφως οτι αφηνεις σε αφηνει..Απο μονος σου δεν νομιζω να καταφερεις και πολλα,δεν εχει και τοσο νοημα να μαθεις τελεια τους χρονους ή αλλους γραμματικους κανονες που και παλι δεν νομιζω απο μονος σου να καταφερεις ακομα και αυτο. Στις αγγελιες της περιοχης σου να μπεις ξερεις ποσους θα βρεις να σου κανουν ιδιαιτερα μαθηματα και οικονομικα?Πολλους!

Τωρα αν θες απο ιντερνετ "english tenses" να πληκτρολογησεις θα βρεις οτι θες.Αλλα δεν θα μαθεις να μιλας απο αυτο μονο.

για να ξεκαθαρίσω δεν θέλω να αντικαταστήσω τον καθηγητή απλά θέλω να θυμηθώ κάποια πράγματα μέχρι να αρχίσω μαθήματα έτσι πρέπει να θυμηθώ γραμματική και λεξιλόγιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ενας καθηγητης και ειδικα αν δεν ενδιαφερεσαι τοσο για πτυχιο,οποτε δεν θα τον περιορισεις και τοσο στο ξερο βιβλιο των Αγγλικων,μπορει να σου υπενθυμισει και τους χρονους,μεσα απο κειμενα να κανετε και λεξιλογιο,να σου δινει ασκησουλες πχ να γραψεις μια παραγραφο σε simple past,κατα την διαρκεια του μαθηματος να μιλατε αγγλικα,να σου δινει listening κτλ κτλ..

Δεν θα επιμεινω :) αν μπορεις μονος σου ξεκινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...