Προς το περιεχόμενο

Ο Canon Pixma i4700 πέθανε... αντικαταστάτης ??


Xmoran

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωστός που έχει ξεσκιστεί να τυπώνει φωτογραφίες με Canon πολυμηχανήματα/εκτυπωτές (συν δύο epson από αυτούς με τις δεξαμενές μελανιών, στους οποίους δουλεύει γνήσια μελάνια, λόγω της χαμηλής τιμής τους), χρησιμοποιεί συμβατά από γερμανικά μαγαζιά ebay. Μέχρι στιγμής (κανα 5άρι χρόνια) απροβλήματιστα. Όσο για τη χρωματική απόδοση, πολύ μικρές διαφορές αποχρώσεων (μετατοπίσεις προς το μπλε φάσμα συνήθως, όχι ιδιαίτερα αντιληπτές).

 

Το ζήτημα είναι ότι με κόστος μελανοδοχείου <2€ και με τις εκτυπώσεις που έχει κάνει, έχει βγάλει για τα καλά τα λεφτά του.

 

Γενικά πάντως, σε Canon έχουν κάτσει καλά τα συμβατά. Σε epson, βούλωναν κεφαλές.

Επεξ/σία από Orestis_G
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ,

 

αυτος εδω Canon Pixma MG7750 απο οτι διαβασα τυπωνει και φωτογραφειες.

αυτο που θελω να ρωτησω εινια τα συμβατα μελανια θα εχουν την ιδια αποδοση με τα αυθεντικα? γιατι μαλλον εχω κατι 10δες φωτο να τυπωσω 

 

Αυτόν έχω εγώ. Η ποιότητα εκτύπωσης φωτογραφιών είναι απίστευτη (σε ποιοτικό χαρτί φυσικά).

 

Όταν τον είχα πάρει πριν λίγους μήνες με είχε ενημερώσει ο highpriest (γνωστός στο section) ότι δεν κυκλοφορούν συμβατά μελάνια για το συγκεκριμένο μηχάνημα. Οπότε ψάξε το. Εφόσον είναι προτεραιότητά σου τα συμβατά αναλώσιμα, θα 'ναι κρίμα να δώσεις 150€+ για τη συσκευή και να μη βρίσκεις τίποτα, ψάξτο καλά. Λογικά θα 'χουν κυκλοφορήσει ως τώρα φαντάζομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτόν έχω εγώ. Η ποιότητα εκτύπωσης φωτογραφιών είναι απίστευτη (σε ποιοτικό χαρτί φυσικά).

 

Όταν τον είχα πάρει πριν λίγους μήνες με είχε ενημερώσει ο highpriest (γνωστός στο section) ότι δεν κυκλοφορούν συμβατά μελάνια για το συγκεκριμένο μηχάνημα. Οπότε ψάξε το. Εφόσον είναι προτεραιότητά σου τα συμβατά αναλώσιμα, θα 'ναι κρίμα να δώσεις 150€+ για τη συσκευή και να μη βρίσκεις τίποτα, ψάξτο καλά. Λογικά θα 'χουν κυκλοφορήσει ως τώρα φαντάζομαι. 

 

Κυκλοφορούνε πλέον. Πήρα έναν 5750 για το σπίτι, που έχει τα ίδια μελάνια με τον 7750, και δουλεύω μόνο συμβατά.

Οποιος δεν βρίσκει συμβατά ας στείλει πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο i4700 που έχω μου εβγαλε error 6c10. Οπότε σκεφτόμουν για αγορα νέου πολυμηχανηματος. Για τους παρακάτω τι άποψη έχετε, οσον αφορά την ποιότητα αλλα και το κόστος εκτύπωσης;

 

HP DeskJet 4535

Canon Pixma MG6850

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...