Προς το περιεχόμενο

Οι αποστολές smartphones της Huawei ξεπέρασαν τα 28 εκ. μόνο για το πρώτο τρίμηνο του 2016


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαίνεται πως η Huawei, θα αρχίσει σύντομα να μπαίνει στο... μάτι των "μεγάλων" αν δεν έχει μπει ήδη δηλαδή. Οι αποστολές smartphones της Κινέζικης εταιρείας Huawei, ξεπέρασαν τις 28,3 εκατομμύρια στο πρώτο τρίμηνο της χρονιάς που διανύουμε.

Αυτό μεταφράζεται σε αύξηση σχεδόν 65% σε σχέση με την προηγούμενη χρονιά. Στο παραπάνω νούμερο συμπεριλαμβάνονται 2,6 εκατομμύρια μονάδες P9 και P9 Plus, που κυκλοφόρησαν τον Απρίλιο που μας πέρασε. Πέρυσι, οι αποστολές smartphones της Κινέζικης εταιρείας συνολικά έφτασαν τα 100 εκατομμύρια, ωστόσο φέτος ο στόχος της είναι οι συνολικές αποστολές να ξεπεράσουν τα 140 εκατομμύρια smartphones.

 

Πρόσφατα, κυκλοφόρησαν φήμες που ήθελαν την εταιρεία να χαμηλώνει τον στόχο του 2016, στα 120 εκατομμύρια smartphones, ωστόσο αξιωματούχος της εταιρείες διέψευσε τις φήμες, λέγοντας που δεν υπάρχουν αλλαγές στους φετινούς στόχους πωλήσεων.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πάντως οι αγγελίες είναι γεμάτες p9/lite/plus που τα "ξεφορτώνονται" νωρίς οι ιδιοκτήτες τους...

Δεν ξέρω τι περίμεναν όταν τα αγόραζαν, πάντως από κάμερα, εκτός από ένα (πιο ιδιαίτερο) bokeh λόγω των 2 φακών, δε λέει κάτι...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο βλεπω και εγω..απο καμερα δν με εντυπωσιασε..χθες πηγα και το ειδα,το συγκρινα με το s6 edge plus σε καμερα πολυ καλυτερα στο plus..παροτι χρησιμοποιει αισθητηρα sony imx298 δεν συνεργαζεται σωστα με το λογισμικο.οπως ολςα τα κινεζικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτος αυτου πουλανε ναυαρχιδα εν ετη 2016 χωρις optical image stabilization. Νομίζω πως οι πωλησεις οφειλονται περισσοτερο σε αγνοια του αγοραστικου κοινου παρα στην ποιοτητα των προσφερομενων προϊόντων, παντοτε συγκριτικα με τα συγχρονα μοντελα αλλων εταιρειων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 6p/(5X) είναι μακράν (ειδικά στα κοντινά πορτραίτα) καλύτερο όλων ανεξαιρέτως των κινητών στην κάμερα. Θα το αγόραζα έναντι του G4 που έχω, αλλά δεν είναι τόσο ολοκληρωμένο (για τα προσωπικά μου γούστα πάντα) κινητό σαν το απροβλημάτιστο (φτου φτου) μέχρι τώρα G4...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεεε όχι και οφείλονται στην άγνοια του αγοραστικού κοινού.πηγαινε μία βόλτα από τα γνωστά καταστήματα και δες τι σου πλασάρουν οι υπάλληλοι με κάθε ανανέωση συμβολαίου(δεν αναφέρω εταιρίες κάνοντας διαφήμιση).μη λέμε και ότι θέλουμε.πλεον ο καταναλωτής στην πλειοψηφία του γνωριζει και διαλέγει ο ίδιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλοι έτσι ξεκίνησαν μετά τον Β'Π.Π 

Ιαπωνία Κορέα και πλέον Κίνα Ινδία Βραζιλία 

άντε να αποδέχεται και η γηραιά ήπειρο την θέση της στο χρονοντούλαπο της Ιστορίας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχόλια εκτός τόπου και χρόνου. Τα τηλέφωνα στα λεφτά τους δεν έχουν αντίπαλο. Και οι αγγελίες είναι από επιδοτήσεις και όλοι επιλέγουν p9 γιατί είναι σίγουρο ότι θα φύγει στα μπαμ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχόλια εκτός τόπου και χρόνου. Τα τηλέφωνα στα λεφτά τους δεν έχουν αντίπαλο. Και οι αγγελίες είναι από επιδοτήσεις και όλοι επιλέγουν p9 γιατί είναι σίγουρο ότι θα φύγει στα μπαμ.

 

Εγώ πάντως για κάμερα δεν θα πήγαινα σε P9.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο επιδότηση είναι χαζομάρα να επιλέξεις κάτι άλλο!

 

Ενδεικτικά: LG G3 32gb €234 Skroutz - €399 "Ελληνικό"

Xperia M5 €241 Skroutz - €399 "Ελληνικό"

P9lite €243 Skroutz - €269 "Ελληνικό"

Galaxy J7 €225 Skroutz - €329 "Ελληνικό"

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...