Προς το περιεχόμενο

Εμφύτευμα υπερήχων, βοηθάει τα φάρμακα χημειοθεραπείας να φτάσουν στους καρκινικούς όγκους στον εγκέφαλο


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι, δεν είναι όλα καλά με τις φαρμακοβιομηχανίες. Υπάρχει και εκεί ό,τι στραβό υπάρχει σε οποιονδήποτε άλλο τομέα. Όμως δεν είδα κανέναν από αυτούς τους μπουρδολόγους να κάνουν ό,τι κάνουν με τις "κακές φαρμακοβιομηχανίες" και να απαρνούνται το αμαξάκι τους, το smartphone τους, τον υπολογιστή τους, τα φιρμάτα ρουχαλάκια τους.

Και τι μπούρδα είναι αυτή ότι αφού μπορείς να διατάξεις το δάχτυλό σου να κουνηθεί μπορείς να διώξεις τον καρκίνο; Μπορείς να διατάξεις την καρδιά σου να αλλάξει ρυθμό; Μπορείς να διατάξεις τα νεφρά και το συκώτι σου να δουλεύουν ταχύτερα; Μπορείς να διατάξεις τις κόρες των ματιών σου να διασταλθούν/συσταλθούν κατά το δοκούν; Μπορείς να διατάξεις το σώμα σου να μην νιώθει πόνο;

Άντε πια, διαβάζετε ό,τι ανοησία κυκλοφορεί στο Internet και την πιστεύετε. Και ναι, θα σας κάνω ολόκληρη επίθεση, εφόσον οι ιδέες και οι απόψεις σας είναι ΑΝΟΗΤΕΣ και ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΕΣ.

Λυπάμαι που υπάρχουν άνθρωποι που απαντούν σαν εσένα κάθε άλλο παρά γόνιμες απαντήσεις είναι τέτοιου είδους.Μπορείς να κάνεις πολύ περισσότερα από όσα νομίζεις,θέμα ενέργειας είναι όλα,υπάρχει και στην φυσική.Έχεις μαζεμένα από άλλους και ξεσπάς σε άλλους,ξεκάθαρα.Είσαι ελέυθερος να μην συμμερίζεσαι ό,τι δεν καταλαβαίνεις αλλά το να πετάς προσβολές και να κοιροιδεύεις με ό,τι δεν συμφωνείς δεν είναι αποδεκτό και δείχνει το επίπεδο της αντίληψής σου.Καλή σου συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Λυπάμαι που υπάρχουν άνθρωποι που απαντούν σαν εσένα κάθε άλλο παρά γόνιμες απαντήσεις είναι τέτοιου είδους.Μπορείς να κάνεις πολύ περισσότερα από όσα νομίζεις,θέμα ενέργειας είναι όλα,υπάρχει και στην φυσική.Έχεις μαζεμένα από άλλους και ξεσπάς σε άλλους,ξεκάθαρα.Είσαι ελέυθερος να μην συμμερίζεσαι ό,τι δεν καταλαβαίνεις αλλά το να πετάς προσβολές και να κοιροιδεύεις με ό,τι δεν συμφωνείς δεν είναι αποδεκτό και δείχνει το επίπεδο της αντίληψής σου.Καλή σου συνέχεια.

 

Και εγώ λυπάμαι που υπάρχουν άνθρωποι που ακόμα πιστεύουν σε μαντζούνια και μαγικές θεραπείες.

Σχετικά με τις ενέργειες και την φυσική, αν πρόσεχες λίγο περισσότερο στο σχολείο τέτοια πράγματα μάλλον δεν θα τα έγραφες.

Και ναι, τέτοιες "θεραπείες" για τον καρκίνο (γενικά και αόριστα, μάλλον πιάνει όλες τις μορφές του) θα εισπράττουν τον χλευασμό και την κοροϊδία μου, γιατί όσες φορές κάποιος προσπάθησε να επιχειρηματολογήσει σοβαρά μαζί σας, τον αρχίζατε στα μπινελίκια και τις προσβολές. Θα είμαι εριστικός, μπας και κάτι κάνει τικ και αναρωτηθείτε "ρε μπας και έχει δίκιο και μας τα χώνει έτσι;".

Παρεμπιπτόντως, για πες μας και τι πιστεύεις για τους εμβολιασμούς και τους αεροψεκασμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το θέμα είναι ότι χωρίς χάπι δεν υπάρχει ελπίδα.Χωρίς προσευχή όμως υπάρχει. Το κατά πόσο η προσευχή είναι αναλγητικό για τον νου είναι άλλο θέμα...

Για εμένα το αντίθετο ισχύει.

Ο θάνατος είναι αναπόφευκτος, ο τρόπος αλλάζει.

Το ξέρω πως η προσευχή βοηθά σημαντικά στην ψυχολογία αλλά δεν το αναφέρω για αυτό,καθαρά από πίστη το λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

μα ειναι δυνατον? τι διαβαζω εδω περα ρε γαμωτο? 

 

υπαρχουν διαφορες μορφες καρκινου, καποιες ειναι θεραπευσιμες (πχ καρκινος του μαστου) και καποιες οχι (πχ καρκινος στο παγκρεας αν θυμαμαι καλα οπου εχει τεραστια ποσοστα θνησιμοτητας) δηλαδη τι λετε? οτι αν μια γυναικα εχει καρκινο του μαστου να μην κανει θεραπεια? ή οποιαδηποτε αλλη ιασιμη μορφη επειδη δεν ειναι βεβαιο οτι θα θεραπευθει? δηλαδη αν ειναι 50-50 οι πιθανοτητες επιβιωσης εσεις θα το αφησετε στην τυχη του επειδη δεν ειναι 100-0 οι πιθανοτητες?

 

 
συγγνωμη κιολας αλλα ο καρκινος δεν ειναι ψυχογενης νοσος...ναι το στρες το αγχος και λοιπα παιζουν μεγαλο ρολο αλλα δεν ειναι  οι μοναδικοι παραγοντες...υπαρχουν γεννετικοι παραγοντες, περιβαλλοντικοι παραγοντες κλπ...τελος επειδη εισαι τεχνολογος ακτινολογος δεν σημαινει οτι ξερεις ιατρικη

 

 

Συγγνώμη ακριβολόγε μου.. Μάλλον πρέπει να αιτιολογήσω το πτυχίο μου πριν γράψω ένα σχόλιο στο insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πριν σχολιάσω να πω ότι είμαι τεχνολόγος ακτινολόγος.

Πες μας τότε σε ποιό μάθημα της σχολής σου διδάσκονται οι παρακάτω αρλούμπες

 

Ο καρκίνος είναι ψυχογενής νόσος

 

δεν πιστεύω ότι η παράταση της ζωής σε περίπτωση που κάποιος προσβληθεί από τη νόσο εξαρτάται από τα φάρμακα

Αλλιώς, επειδή μιλάμε για θέματα σοβαρά και πρέπει να είμαστε ανάλογα σοβαροί, αν θες να μη σε κράζουν αναφέρσου μόνο σε προσωπικές απόψεις και μην πετάς άκυρα πτυχία για να αποκτήσει και καλά κύρος η άποψη σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Συγγνώμη ακριβολόγε μου.. Μάλλον πρέπει να αιτιολογήσω το πτυχίο μου πριν γράψω ένα σχόλιο στο insomnia

 

Σε τέτοια θέματα, ναι, θα έπρεπε... Πόσο μάλλον όταν με τη δουλειά που κάνεις, έρχεσαι καθημερινά αντιμέτωπος με τον καρκίνο και τους καρκινοπαθείς!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη ακριβολόγε μου.. Μάλλον πρέπει να αιτιολογήσω το πτυχίο μου πριν γράψω ένα σχόλιο στο insomnia

 

εχω αδικο σε αυτο που λεω? δηλαδη θες να μας πεις οτι ξερεις ιατρικη και ειδικοτερα ογκολογια? και εγω σπουδασα μαθηματικα και δουλευω και δεν τολμω να πω οτι ξερω μαθηματικα...εδω οι γιατροι κανουν 6 χρονια σπουδες και αλλα τοσα στην ειδικοτητα και δεν εχουν μαθει τα παντα στον τομεα τους...

μην το παιρνεις προσωπικα το θεμα...ειναι αυτονοητο οτι μετα απο χρονια εργασιας και διαβασματος ισως μαθουμε ενα μεγαλο μερος της ειδικοτητας μας, φαντασου ποσα χρονια χρειαζομαστε για να μαθουμε κατι αλλο, εστω και σχετικο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τζάμπα χαιρόμαστε εμείς που δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα για τα όποια μέσα κατά του καρκίνου είναι αυτά.

 

Μια κουβέντα μόνο, άνθρωπος με χρήματα ζει πολλά περισσότερα χρόνια επειδή μπορεί και αγοράζει πανάκριβα φάρμακα.

 

Άνθρωπος χωρίς χρήματα πάει απλά σε ένα δημόσιο νοσοκομείο και αφήνει απλά την τύχη του στο πόσο δυνατό οργανισμό έχει μέσα του.

 

Εδώ έχει πάει καρκινοπαθής για θεραπεία και λόγο απεργίας πήγε την επόμενη εβδομάδα. Κι εμείς βλέπουμε την δήθεν επιστήμη η οποία έχει ανακαλυφθεί εδώ και πολλά χρόνια, άλλα είπαμε...

 

Όλα για το χρήμα, όλα για τις φαρμακοβιομηχανίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τζάμπα χαιρόμαστε εμείς που δεν έχουμε την οικονομική δυνατότητα για τα όποια μέσα κατά του καρκίνου είναι αυτά.

 

Μια κουβέντα μόνο, άνθρωπος με χρήματα ζει πολλά περισσότερα χρόνια επειδή μπορεί και αγοράζει πανάκριβα φάρμακα.

 

Άνθρωπος χωρίς χρήματα πάει απλά σε ένα δημόσιο νοσοκομείο και αφήνει απλά την τύχη του στο πόσο δυνατό οργανισμό έχει μέσα του.

 

Εδώ έχει πάει καρκινοπαθής για θεραπεία και λόγο απεργίας πήγε την επόμενη εβδομάδα. Κι εμείς βλέπουμε την δήθεν επιστήμη η οποία έχει ανακαλυφθεί εδώ και πολλά χρόνια, άλλα είπαμε...

 

Όλα για το χρήμα, όλα για τις φαρμακοβιομηχανίες.

 

Πως δεν το σκέφτηκε ο Steve Jobs νωρίτερα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εμένα το αντίθετο ισχύει.

Ο θάνατος είναι αναπόφευκτος, ο τρόπος αλλάζει.

Το ξέρω πως η προσευχή βοηθά σημαντικά στην ψυχολογία αλλά δεν το αναφέρω για αυτό,καθαρά από πίστη το λέω.

Συγνώμη εννοούσα ότι χωρίς το χάπι πεθαίνεις anyway. Η προσευχή είναι αναλγητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας τότε σε ποιό μάθημα της σχολής σου διδάσκονται οι παρακάτω αρλούμπες

 

 

 

Αλλιώς, επειδή μιλάμε για θέματα σοβαρά και πρέπει να είμαστε ανάλογα σοβαροί, αν θες να μη σε κράζουν αναφέρσου μόνο σε προσωπικές απόψεις και μην πετάς άκυρα πτυχία για να αποκτήσει και καλά κύρος η άποψη σου.

 

...είπα να μη δώσω συνέχεια στο όλο θέμα της διατύπωσης, αλλά φαίνεται ότι χρειάζεται. Όσον αφορά την ψυχογένεια αναφερόμουν στην υποτροπή και στην επιδείνωση ή βελτίωση της κατάστασης και όχι από τι προκύπτει. Αν θέλεις να βρεις τους προδιαθετικούς παράγοντες, ψάχτους.

 

Όσον αφορά το δεύτερο σκέλος είναι καθαρά προσωπική μου άποψη και έτσι ξεκίνησα την πρότασή μου ('Προσωπικά...', 'κατα τ'αλλα δεν πιστεύω...').

 

Και μη βάζετε λόγια στο στόμα μου ότι ξέρω ιατρική ή ογκολογία. Το ότι είμαι τεχνολόγος ακτινολόγος το πρόσθεσα απλά για να δηλώσω ότι βρίσκομαι μέσα στο χώρο και έρχομαι σε επαφή με τέτοιους ανθρώπους, αλλά παρόλα αυτά έχω σχηματίσει δική μου άποψη επί του θέματος και όχι 'και καλά για να δώσω κύρος στην απάντηση'.

 

Μην είστε τόσο trolls πια και πιάνεστε από το παραμικρό. Επίσης να παρακαλάτε οι μισοί τεχνολόγοι που σας εξυπηρετούν να ήταν τόσο καλοί όσο εγώ στη δουλειά μου - την απεικόνιση με χαμηλότερη δόση για να διευκρινύσω πριν αρχίσετε τις σαχλαμάρες τα trolls.

 

edit: επίσης δε με πολυνοιάζει αν με κράζεις εσύ ή οι υπόλοιποι. Δημόσιο φόρουμ είναι, είπα την άποψή μου, ας είστε εσείς εξυπνότεροι, zero love given.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσύ δε γνωρίζεις ανθρώπους που πέθαναν από χημειοθεραπεία, μάλλον...

 

Κανένας δε γνωρίζει ανθρώπους που πέθαναν από ...χημειοθεραπεία, διότι κανείς, ποτέ και πουθενά, δεν πέθανε από χημειοθεραπεία.

 

Όσοι υπεβλήθησαν σε χημειοθεραπεία και πέθαναν, πέθαναν διότι η συγκεκριμένη θεραπεία δεν κατάφερε να «νικήσει» το συγκεκριμένο καρκίνο από τον οποίο νοσούσαν (είδος καρκίνου, όργανα που έχει προσβάλει, στάδιο, μεταστάσεις, είναι μόνο μερικοί από τους παράγοντες που επηρεάζουν τις πιθανότητες επιτυχίας). Κοινώς, αυτό που τους σκότωσε ήταν η ασθένεια και όχι η ...θεραπεία!

 

Από την άλλη βέβαια, δεδομένου τού αδιαμφισβήτητου γεγονότος, ότι οι φαρμακοβιομηχανίες χρηματοδοτούν κάτω απ' το τραπέζι τους αεροψεκασμούς, με αποτέλεσμα να πηγαίνουμε ως υπνωτισμένοι και να δεχόμαστε να μας τσιπάρουν και να μας ελέγχουν (ξέρουμε ποιοι, αλλά δεν το λέμε, διότι κινδυνεύουμε από τις σκοτεινές δυνάμεις τού παρακράτους) , μάλλον επιβάλλεται να συνεχίσουμε το πσάκσιμο, την αμφισβήτηση, τη  νηστεία, την προσευχή, τη ψυχοθεραπεία και τη φραπελιά, για να τημπηδηξουμετηγκωλοαρρώστια...

 

...ΔΟΙΑΔΟΣΤΑΙ!!!

Επεξ/σία από deesnider
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έλεγα, δεν θα βρεθεί αυτός ο κάποιος να μας πει για τις κακές φαρμακοβιομηχανίες...

Λοιπόν, όσοι τα πιστεύετε αυτά, κρατήστε τα για την πάρτη σας και αν πάθετε καρκίνο ακολουθήστε τα. Άντε να καθαρίσει λίγο το genetic pool γιατί πολλή μπίχλα μαζεύτηκε. Ε μα πια με τις ανοησίες σας...

αυτα που λέει ο ανθρωπος ειναι αληθεια και πιθανον να συμβαίνουν και να μην εχουμε παρει χαμπάρι για αυτο πριν πετάξει την βλακια σκέψου και κατα δευτερον ειναι γνωμη του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα που λέει ο ανθρωπος ειναι αληθεια και πιθανον να συμβαίνουν

 

Είναι αλήθεια και, ταυτόχρονα, είναι ...πιθανόν να συμβαίνουν! Κατά τ' άλλα, άλλοι πετάνε βλακείες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...