Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από 3 ημέρες κάψιμο γράφω αυτό: Εάν μου έλεγαν πως θα πλήρωνα 400€ για να πάρω μία κονσόλα που θα παίζει ΜΟΝΟ το Breath of the wild θα έλεγα... ΝΑΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αυτό.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά από 3 ημέρες κάψιμο γράφω αυτό: Εάν μου έλεγαν πως θα πλήρωνα 400€ για να πάρω μία κονσόλα που θα παίζει ΜΟΝΟ το Breath of the wild θα έλεγα... ΝΑΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Αυτό.

 

Και προς το παρον αυτο εχεις κανει .....

 

(και εγω επιφυλασσομαι.....)

 

 

Παρε stamina potion....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τέτοια λεπτομέρεια στη διαδραστικότητα του χαρακτήρα με το περιβάλλον ( persistent physics και chemistry engines) δεν έχω ξαναδεί σε κανένα άλλο open world game (όχι sandboxes).

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο κόλπο για να σκωτονεις αυτούς τους βράχους που πετάνε λέιζερ και σε σκοτώνουν με την μία; Η είναι για πολύ μετά όταν βρω δυνατά όπλα; Γιατί τώρα, ούτε με βέλη ούτε με βόμβες κλτπ η ζωή τους δεν πέφτει με τίποτα και από κοντά πάλι με σκοτώνουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πολύ ακούω για framedrops στο WiiU αλλά εγώ δεν έχω δει ούτε ένα (βασικά ένα για 0.5 sec) μήπως παίζει κάτι με το μέσο αποθήκευσης? Δηλαδή internal memory, usb hard disk, usb flash και τι usb flash?

 

Εγώ με ένα sandisk ultrafit 32GB usb 3 π.χ. (μετρημένο για transfers 150+ MB/sec σε pc copy) δεν έχω δει framedrop σε βροχές/νύχτες/ ανέμους. Ομολογουμένως παίζω ακόμα στο Plateau :D αλλά μέχρι και αυτό έχει μέρη με πολύ grass - Υπερβολικό σαν δάσος σε κάτι σημεία....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά πολύ ακούω για framedrops στο WiiU αλλά εγώ δεν έχω δει ούτε ένα (βασικά ένα για 0.5 sec) μήπως παίζει κάτι με το μέσο αποθήκευσης? Δηλαδή internal memory, usb hard disk, usb flash και τι usb flash?

 

Εγώ με ένα sandisk ultrafit 32GB usb 3 π.χ. (μετρημένο για transfers 150+ MB/sec σε pc copy) δεν έχω δει framedrop σε βροχές/νύχτες/ ανέμους. Ομολογουμένως παίζω ακόμα στο Plateau :D αλλά μέχρι και αυτό έχει μέρη με πολύ grass - Υπερβολικό σαν δάσος σε κάτι σημεία....

Μόλις φτάσεις στο kakariko village τα ξαναλεμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ADHD θελω να πιστευω βρηκες τον hatsu για το inventory. Βοηθαει παρα πολυ. Τα major strength ειναι πανομοιοτυπα αν μάθεις τα attacks και τα phases. Darksoulιζουν πολυ σαν events αλλα τα rewards συνηθως αξιζουν τον κοπο. Οτι weapon εχω παρει απο major ειναι στα 60.

 

BTW χθες τολμησα και ειπα οτι με 3 divine εχω δει μεγαλο μερος του game. Δεν εχω δει ακομα ΤΙΠΟΤΑ. Παω να βρω κανα shrine και βλεπω νεα μερη και τοποθεσιες για ωρες. Εχει καπου time played?

 

In other news, με 10+ hearts, full gear/weapons κτλ τα mobακια στα βουνα με κανουν one shot. Δε ξερω αν scalαρουν οι εχθροι με το gear αλλα ειναι ψιλοαισχρο feeling. Αν θελω rage βαζω το old hunters.

 

Επισης σημερα μετα απο σχεδον μια βδομαδα παιχνιδιου ανακαλυψα το shield skating. Τα καλα του spoiler free experience.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ADHD θελω να πιστευω βρηκες τον hatsu για το inventory. Βοηθαει παρα πολυ. Τα major strength ειναι πανομοιοτυπα αν μάθεις τα attacks και τα phases. Darksoulιζουν πολυ σαν events αλλα τα rewards συνηθως αξιζουν τον κοπο. Οτι weapon εχω παρει απο major ειναι στα 60.

 

BTW χθες τολμησα και ειπα οτι με 3 divine εχω δει μεγαλο μερος του game. Δεν εχω δει ακομα ΤΙΠΟΤΑ. Παω να βρω κανα shrine και βλεπω νεα μερη και τοποθεσιες για ωρες. Εχει καπου time played?

 

In other news, με 10+ hearts, full gear/weapons κτλ τα mobακια στα βουνα με κανουν one shot. Δε ξερω αν scalαρουν οι εχθροι με το gear αλλα ειναι ψιλοαισχρο feeling. Αν θελω rage βαζω το old hunters.

 

Επισης σημερα μετα απο σχεδον μια βδομαδα παιχνιδιου ανακαλυψα το shield skating. Τα καλα του spoiler free experience.

Αν παίζεις σε wiiu πήγαινε στην εφαρμογή με τα στατιστικά!αν πατήσεις πάνω στο παιχνίδι θα δεις πόσες ώρες και πόσες φορές το επαιξες!
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ είσαι

 

https://howlongtobeat.com/game.php?id=38019

 

Ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου

Στο μεταξύ, ήδη έχει τερματιστεί σε περίπου 1 ώρα. Αναρωτιέμαι πόσο γρήγορα θα το φτάσουν οι speedrunners στο μέλλον.

 

http://www.nintendolife.com/news/2017/03/video_if_you_want_to_beat_the_legend_of_zelda_breath_of_the_wild_in_one_hour_this_is_how

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πάντως τέτοια λεπτομέρεια στη διαδραστικότητα του χαρακτήρα με το περιβάλλον ( persistent physics και chemistry engines) δεν έχω ξαναδεί σε κανένα άλλο open world game (όχι sandboxes).

 

Προσυπογράφω. Προσπαθώ να ακολουθήσω το στόρι και κάθε τόσο σταματάω για να πειραματιστώ με τα physics και να δω πως θα αντιδράσει το περιβάλλον. Του τύπου «τι θα γίνει αν κοπανήσω το κουτί με την πέτρα» ή «πόσο ψηλά θα φτάσει το chest που το έχω κάνει τραμπάλα με μια σανίδα και μια πέτρα».

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει game με αντίστοιχα physics σε άλλη πλατφόρμα. Πρέπει να έχουν σπαταληθεί χιλιάδες εργατοώρες μόνο για τα physics.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλεπω οτι οι τιμες στο σκρουτζ σε WiiU Zelda ανεβαινουν παντως...

Οπως και σε καθε exclusive που μοσχοπουλαει και εχει υψηλες βαθμολογιες. Δες πχ τιμη για το last of us.

 

Ακριβως επειδη μιλαμε για το γνωστο Zelda και ειδικα για το switch που δεν υπαρχει τιποτα αξιολογο,δεν βλεπω να πεφτει μεχρι τις γιορτες κατω απο τα 50ευρω.

 

Καλη μαγκια ειναι η προσφορα που βγηκε απο τον Γερμανο με καρτα Eurobank που βγαινει η κονσολα με το παιχνιδι στα 339ευρω,αλλιως για αλλη μια φορα(τουλαχιστον για τα σκρουτζομαγαζα)την βλεπουν σαν χρηματιστηριο. Ναι ειναι γνωστο οτι οι τιμες σε καλα exclusive της nintendo ηταν για καιρο υψηλες και δεν πεφτανε αλλα στο Zelda συγκεκριμενα βλεπω να μην πεφτει κατω απο 50-55ευρω πριν τις γιορτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι γνωστο οτι οι τιμες σε καλα exclusive της nintendo ηταν για καιρο υψηλες και δεν πεφτανε αλλα στο Zelda συγκεκριμενα βλεπω να μην πεφτει κατω απο 50-55ευρω πριν τις γιορτες.

 

Γιορτες λες Πασχα φανταζομαι....εγω πιστευω παντως σε WiiU μπορει να μην μεινει τιποτα μεσα στις επομενες εβδομαδες και για καποιο καιρο η μονη λυση για να παιξεις ειναι να παρεις το Switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...