Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε φίλε δεν μπορείς να κάνεις 3somes και να Postαρεις τέτοιες φωτογραφίες συνεχώς. Μήπως είσαι ο τρίτος σε αυτά??  Και δεν είναι wifes αλλά angry husbands?? :P

 

Δηλαδή αν ήσουν στερημένος από sex τι διάλο θα πόσταρες εδώ? Τρέμω μόνο και μόνο στην σκέψη!

 

Όπως και να έχει υπάρχουν "ειδικοί" εκεί έξω να σε βοηθήσουν ξέρεις :D

 

 

Horizon δεν θα παίξεις δηλαδή ε? :D

 

 

hRrubSc.gif

 

Ποσο θα ηθελες να ξερεις....ε....

 

B)

 

Παρατηρησες ομως οτι παντα ολα γινονται on topic

 

ac48e58ac8d2aca0e103b0441fc6c085.jpg

 

Eαν παντως καποια καλη ψυχη βαρεθει και θελησει να μου δανεισει ενα PS4 και το horizon για ΣΚ, δεν θα πω οχι....

 

Και προτεινω μια νυχτα μαζι μου σε ανταλλαγμα με το horizon για ΣΚ....

 

fat-leia-cosplay-475x633.jpg

 

 

in other news, εχει προσπαθησει κανεις να κλεψει φαι απο τα γκομπλινακια;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Παρακαλώ, να σαι καλά φίλε

Ευχαριστούμε πολύ για τον guide, μήπως υπάρχει και στα κινέζικα; (ναι κινέζικα :P).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Σκοτώνεις octorock

- Του παίρνεις τη μουτσούνα που φουσκίζει

- Βρίσκεις ένα τσούρμο από bogoblins

- Βγάζεις βόμβα από μακριά

- Κολλάς τη μουτσούνα που φουσκίζει πάνω στη βόμβα

- Χρησιμοποιείς το φύλλο με αέρα για να το στείλεις εκεί που χωρεύουν

- Το κοιτάν περίεργα

- BOOOOOOM

- Profit??!!  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωωω ρε φιλε, παίζω ένα διήμερο τώρα απο κανα τετράωρο τη μέρα. Που να αρχίσω και που να τελειώσω.

 

Έχει τόσο έξυπνα στοιχεία το Gameplay του, που παρότι η ιστορία του μοιάζει αρκετά καλή απο οσο έχω δει μέχρι τώρα, κάθομαι και βομβαρδίσω goblins απο μακριά και κυνηγάω αγρια άλογα.

 

Απλά πολύ καλύτερο απο οτι περίμενα, άξιζε η αναμονή, μέχρι τελευταίου λεπτού, και η αγορά του Wii U, εδώ και 2.5 χρόνια, απλά περιμένοντας το BOTW.

 

Έχει τα φόντα να γίνει το καλύτερο Zelda που έχω παίξει(τα έχω παίξει ολα εκτός απο το Skyward Sword), και νομίζω και εγώ πως αν είχε κυκλοφορήσε στη μέση της ζωής του Wii U, μαζί με κάποιο Metroid λίγο αργότερα, θα μιλάγαμε για άλλα πράγματα τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε πολύ για τον guide, μήπως υπάρχει και στα κινέζικα; (ναι κινέζικα :P).

Καλημέρα,

 

Να σαι καλά φίλε :)

 

Δυστυχώς στα κινέζικα όχι. Αλλά όντως θα τον ήθελες σε αυτή την γλώσσα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλημέρα,

 

Να σαι καλά φίλε :)

 

Δυστυχώς στα κινέζικα όχι. Αλλά όντως θα τον ήθελες σε αυτή την γλώσσα;

Φίλη xD

 

Εγώ διαβάζω και αγγλικά άνετα (και ελληνικά προφανώς), τον θέλω για έναν φίλο μου που αν και ξέρει αγγλικά θα έχει δυσκολία στο να τα κατανοήσει :3

 

(Αν τον κάνεις εσύ προφανώς μην μπεις στον κόπο! Αν είναι θα του μεταφέρω τον οδηγό προφορικώς εγώ και ευχαριστώ για την προθυμία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://imgur.com/a/QWNvr

 

Σχεδον οτι μπορεις να παρεις απο τα amiibo, δεν ξερω αν εχει ξαναμπει αλλα το βαζω.

 

Επισης σχετικα με το amiibo του link απο SSB (το πιο σημαντικο imo)

 

 

Το πρωτο scan σου δινει την epona οποτε το κανετε κοντα σε σταβλο για να την κανετε δικη σας, αν πεθανει η οτιδηποτε πριν το κανετε το amiibo δεν την ξαναδινει για αυτο το playthrough οποτε προσοχη. :P

 

 

Παντως το break στα οπλα και στις ασπιδες ειναι υπερβολικα γρηγορο θα επρεπε να βαλουν ενα dark souls συστημα με repairs. Με εχει κουρασει λιγο αυτο γιατι δεν μπορεις να βρεις πχ ενα weapon που σου αρεσει και να μεινεις εστω και σε καποια parts του game με αυτο το μονο που κανεις ειναι ανακυκλωση τα ιδια και τα ιδια.

 

Κατα τα αλλα το παιχνιδι ειναι αψογο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για εσάς που πήρατε την απόφαση με δάκρια στα μάτια οτι δε θα παίξετε το καινούριο Zelda επειδή δε θέλετε να δώσετε λεφτά ούτε για Wii U ούτε για Switch, σκουπίστε τα δάκριά σας επειδή η τύχη ίσως να σας χαμογελάσει.

 

Μια ομάδα ανθρώπων στο Reddit προσπαθεί να κάνει το Breath of the Wild playable για PC.

 

Προφανώς και προς το παρόν το εγχείρημα είναι καρα-work-in-progress, και θα είναι έτσι για αρκετό καιρό ακόμα αφού η ομάδα αναφέρει οτι αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα μερικά εκ των οποίων είναι προβλήματα με τον ήχο, physic glitches, δυσλειτουργίες στα rune abilities και άλλα.

 

Μπορείτε να δείτε ένα sample εδώ:

https://streamable.com/vm3ju

"Video was recorded on following specs: i7-4790K, GTX 780, 8GB RAM"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://imgur.com/a/QWNvr

 

Σχεδον οτι μπορεις να παρεις απο τα amiibo, δεν ξερω αν εχει ξαναμπει αλλα το βαζω.

 

Επισης σχετικα με το amiibo του link απο SSB (το πιο σημαντικο imo)

 

 

Το πρωτο scan σου δινει την epona οποτε το κανετε κοντα σε σταβλο για να την κανετε δικη σας, αν πεθανει η οτιδηποτε πριν το κανετε το amiibo δεν την ξαναδινει για αυτο το playthrough οποτε προσοχη. :P

 

 

Παντως το break στα οπλα και στις ασπιδες ειναι υπερβολικα γρηγορο θα επρεπε να βαλουν ενα dark souls συστημα με repairs. Με εχει κουρασει λιγο αυτο γιατι δεν μπορεις να βρεις πχ ενα weapon που σου αρεσει και να μεινεις εστω και σε καποια parts του game με αυτο το μονο που κανεις ειναι ανακυκλωση τα ιδια και τα ιδια.

 

Κατα τα αλλα το παιχνιδι ειναι αψογο.

 

To amiibo του Τwilight princess στα @@ τους.

Θενξ για το ινφο. Δεν είχα ιδέα οτι μπορούσα να τα χρησιμοποιήσω και ψήνω άπειρα το κλασσικό outfit :D

 

In other news τα korok είναι χάσιμο. Έχω καταλήξει να ψάχνω μόνο για αυτά πλέον. Εντωμεταξύ τoν hatsu δεν τον είχα βρεί ποτέ γιατί είχα πάει στο kakariko πετώντας και τόσο καιρό παίζω με τα αρχικά weapon slots και καμία 30seed να κάθονται...

 

Χθές εβγαλα και το δεύτερο divine beast (καμήλα). Οι αναφορές στο shadow of the colossus ειναι εμφανείς. Νομίζω απο το oot έχω να ευχαριστηθώ τόσο πολύ ένα παιχνίδι. Ακόμα και παιχνίδια που θεωρώ κορυφαία είχαν κάποια σημεία οπου βαριόμουν ή απλά έπαιζα με το ζόρι. Τώρα πραγματικά ξεχναω να κοιμηθώ. Κοιτάω το ρολόι και έχουν περάσει ώρες.

 

Πάντως κάτι που με ενοχλεί είναι αυτό που λένε όλοι για το open world. Το παιχνίδι είναι gated πίσω απο πάάάάάάρα πολλά πράγματα. Αυτή η απόλυτη ελευθερία είναι είτε ψευδάισθηση, είτε άποψη ανθρώπων που ακόμα είναι στο plateau. Είναι πάρα πολλα τα σημεία του παιχνιδιού που είναι ρεαλιστικά απροσπέλαστα χωρίς το σωστό gear/gold/weapons.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλησαμε για amiibo,υπαρχει καποιος λογος που τα amiibo του zelda BOTW ειναι ακριβοτερα απο τα αλλα?

https://www.skroutz.gr/c/1876/Character_Figures.html?from=catspan&keyphrase=zelda

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...