Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νταξει οσο προχωραει το παιχνιδι (ευτυχως) γινεται παραδοσιακότατο ζελντα. Απορω γιατι εχουν βαλει ολες αυτες τις openworldly μπαρούφες στην αρχη.

 

Τα πραγματικα dungeons(οχι τα shrines που ειναι mini puzzles) ειναι τερματισμενα. Ποτε κανενα παιχνιδι δεν πλησιασε το gameplay που προσφερουν αυτα τα instances. Συγκεκριμενα μολις εβγαλα το zora guardian και δεν εχω λογια. Shadow of the ico of the next gen zelda.

 

Στις πρωτες μου ωρες στο παιχνιδι φοβήθηκα πολυ με τα towers και τα κοινοτυπα outposts αλα farcry. Τελικα ευτυχως ολα αυτα ειναι αδιαφορα fillers στο κατα τα αλλα πληρες απο ουσιαστικο περιεχομενο και ποικιλία παιχνιδι. Δεν εχω βαρεθει ούτε μισο λεπτο στα shrines, ενω ακομα και τα side quests εχουν ενδιαφερον. Οπως φαινεται και απο την ωρα των ποστ και το ξυπνημα σε λιγες ωρες, το παιχνιδι ειναι χασιμο, αλλα αξίζει με τα χιλια.

 

Σημερα παρατησα και το pad και φορτισα επιτελους το pro controller και ο χειρισμος απογειωθηκε.

 

Παρολο που το παιζω σε "backup" atm αυριο θα παω να παραλάβω την limited, αν και δε παιζει να παρω switch τον επομενο χρονο, μονο και μονο για το support. Μεγαλα ζωα που δεν εβγαλαν limited για το WiiU btw.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νταξει οσο προχωραει το παιχνιδι (ευτυχως) γινεται παραδοσιακότατο ζελντα. Απορω γιατι εχουν βαλει ολες αυτες τις openworldly μπαρούφες στην αρχη.

 

Τα πραγματικα dungeons(οχι τα shrines που ειναι mini puzzles) ειναι τερματισμενα. Ποτε κανενα παιχνιδι δεν πλησιασε το gameplay που προσφερουν αυτα τα instances. Συγκεκριμενα μολις εβγαλα το zora guardian και δεν εχω λογια. Shadow of the ico of the next gen zelda.

 

Στις πρωτες μου ωρες στο παιχνιδι φοβήθηκα πολυ με τα towers και τα κοινοτυπα outposts αλα farcry. Τελικα ευτυχως ολα αυτα ειναι αδιαφορα fillers στο κατα τα αλλα πληρες απο ουσιαστικο περιεχομενο και ποικιλία παιχνιδι. Δεν εχω βαρεθει ούτε μισο λεπτο στα shrines, ενω ακομα και τα side quests εχουν ενδιαφερον. Οπως φαινεται και απο την ωρα των ποστ και το ξυπνημα σε λιγες ωρες, το παιχνιδι ειναι χασιμο, αλλα αξίζει με τα χιλια.

 

Σημερα παρατησα και το pad και φορτισα επιτελους το pro controller και ο χειρισμος απογειωθηκε.

 

Παρολο που το παιζω σε "backup" atm αυριο θα παω να παραλάβω την limited, αν και δε παιζει να παρω switch τον επομενο χρονο, μονο και μονο για το support. Μεγαλα ζωα που δεν εβγαλαν limited για το WiiU btw.

 

Αυτο ξαναπεστο...

 

Δεν παυει και αυτο το βιντεο να ποναει....

 

Κακομοιρο gamepad...τιποτα δεν εμαθαν απο το affordable space adventures!;

 

https://www.youtube.com/watch?v=SECWlFInyFM&feature=youtu.be

 

Αμαρτια βρε παιδι μου....Αλλα ολοι ξερουμε γιατι το διαλεξαν αυτο, και εγω να πω την αληθεια θα το ειχα πραξει για εμπορικους λογους, αλλα θα εβγαζα και το wii u patch σε 6 μηνες με την επιστροφη του αρχικου σχεδιασμου...αααααα....

Επεξ/σία από Mazinga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να αναφερω επισης οτι ενω μπορειτε να χρησιμοποιειτε και pro controller και gamepad στο wii u, σε καποια σημεια θα χρειαστειτε τον γυροσκοπικο ελεγχο που προσφερει το gamepad, αρα θα αλλαξετε χειριστηρια...Αποδειξη οτι ηταν αλλη η αρχικη σχεδιαση...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hidemaro Fujibayashi (director του Breath of the Wild) για τα κομμένα features από το wiiu.

 

“In doing our testing without the touch features we noticed looking back and forth between the GamePad and the screen actually took a little something away from this type of Zelda game.”

“There was no hesitation or reluctance in removing those features because we felt the way it is now is the best way to play the game.”

 

http://nintendoeverything.com/zelda-breath-of-the-wild-director-on-cutting-wii-u-touch-features/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hidemaro Fujibayashi (director του Breath of the Wild) για τα κομμένα features από το wiiu.

 

“In doing our testing without the touch features we noticed looking back and forth between the GamePad and the screen actually took a little something away from this type of Zelda game.”

“There was no hesitation or reluctance in removing those features because we felt the way it is now is the best way to play the game.”

 

http://nintendoeverything.com/zelda-breath-of-the-wild-director-on-cutting-wii-u-touch-features/

 

Βρε ναι, γνωστα αυτα, αλλα το καλυτερο ηταν να τα αφηναν στην διακριση του καθε παιχτη, εφοσον το προγραμμα ηταν ηδη ετοιμο.

Βαλτε το στις επιλογες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο puzzle που μου φανηκε κακοσχεδιασμενο μεχρι στιγμης ειναι το μονο που αξιοποιει το gyro. Εχει μια πιο "εξυπνη" ιδεα στην επιλυση του περα απο το maze που φαινεται αρχικα να ειναι, αλλα η αποκριση και τα physics στο συγκεκριμενο ειναι τραγικα.

 

Αυτό που έπρεπε να κανουν 100000% και για ακομα μια φορα να πω οτι ειναι ζωα που δε το κανανε, ειναι η αξιοποιηση του pad για map/inventory. Ολα οσα θεωρω εκνευριστικα στο παιχνιδι, θα λυνονταν αν δεν κοβανε ενα τοσο βασικο functionality του wii u. Ακομα και το weapon juggle που αναγκαζεσαι να κανεις θα ηταν πιο βατο με ενα touch/drop.

 

Ειναι η επιτομη του anticlimax οταν βγαζεις κατι τεραστιο, προχωραει ο link, επικη μουσικη, ανοιγει το chest, ω ρε μανα τι οπλαρα ειναι αυτη μπωμπωμπω τι stats.

 

"You cannot carry more melee weapons".

 

dissapointmenttrumpet.wmv

 

CUT! Drop μια σαβουρα και παμε παλι το ανοιγμα. Περισσοτερη ενταση παιδια, περισσοτερο συναισθημα.

 

Τα μενου αξιοποιουνται ΣΥΝΕΧΕΙΑ στο παιχνιδι και προφανώς οταν ξεκινησαν το development δε το θεωρησαν προβλημα γιατι ειχαν το wiiu pad in mind.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι έχει τεράστιο hype. θέλω ΠΟΛΥ να το παίξω. Σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το WiiU μεταχειρισμένο. Το Switch σε πρώτη ανάγνωση μου φαίνεται υπερτσιμπημένο.

 

Αξίζει η έκδοση του WiiU ? Η να περιμένω τίποτα price drops μετά το καλοκαίρι για Switch ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι έχει τεράστιο hype. θέλω ΠΟΛΥ να το παίξω. Σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το WiiU μεταχειρισμένο. Το Switch σε πρώτη ανάγνωση μου φαίνεται υπερτσιμπημένο.

 

Αξίζει η έκδοση του Wii U ? Η να περιμένω τίποτα price drops μετά το καλοκαίρι για Switch ?

 

Στην ουσια ΟΛΟΙΔΙΟ.

Τωρα price drops μετά το καλοκαίρι για Switch...εδω δεν πεφτει πλεον το 3ds...Aρα διαλεξε τι σε ενδιαφερει...το παρελθον του Wii U  (ναι ναι ναι ναι ναι ναι ναι) η να εχεις το καινουργιο....Συ πες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε ναι, γνωστα αυτα, αλλα το καλυτερο ηταν να τα αφηναν στην διακριση του καθε παιχτη, εφοσον το προγραμμα ηταν ηδη ετοιμο.

Βαλτε το στις επιλογες...

 

και να εχει το Wii U παραπανω features απο το Switch? πριτς

 

 

Το παιχνίδι έχει τεράστιο hype. θέλω ΠΟΛΥ να το παίξω. Σκέφτομαι σοβαρά να αγοράσω το WiiU μεταχειρισμένο. Το Switch σε πρώτη ανάγνωση μου φαίνεται υπερτσιμπημένο.

 

Αξίζει η έκδοση του WiiU ? Η να περιμένω τίποτα price drops μετά το καλοκαίρι για Switch ?

 
Εδω δεν πεφτει το Wii U που ειναι και ποσα χρονια released.Δυσκολα εισαι για price drop.Η καλυτερη επιλογη ειναι να παρεις καποιο μεταχειρισμενο Wii U.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις τελείωσα την πρώτη περιοχή με τα 4 srines, και πηρα και το paraglider. Μέχρι τώρα από ρούχα δεν έχω βρει τίποτα εκτός από ένα παντελόνι νούμερο 3 (hylian Trousers)

Μήπως δεν έχω ψάξει καλά; Η θα βρω στην επόμενη περιοχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις τελείωσα την πρώτη περιοχή με τα 4 srines, και πηρα και το paraglider. Μέχρι τώρα από ρούχα δεν έχω βρει τίποτα εκτός από ένα παντελόνι νούμερο 3 (hylian Trousers)

Μήπως δεν έχω ψάξει καλά; Η θα βρω στην επόμενη περιοχή;

Το grand plateau ειναι κατι λιγοτερο απο tutorial. Το πρώτο armor της προκοπης (hylian) το αγοραζεις στο kakariko. Λιγο εξω απο το kakariko κανεις και τα πρωτα σου enchant.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν θελεις να παιξεις Ζelda μπορεις να τσιμπησεις ενα φτηνο wii u. Απο εκει και περα εαν βαρεθεις το wii u το πουλας η συνεχιζεις να παιζεις τα οποια αποκλειστικα εχει και καποια νεα που θα ερθουνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μόλις τελείωσα την πρώτη περιοχή με τα 4 srines, και πηρα και το paraglider. Μέχρι τώρα από ρούχα δεν έχω βρει τίποτα εκτός από ένα παντελόνι νούμερο 3 (hylian Trousers)

Μήπως δεν έχω ψάξει καλά; Η θα βρω στην επόμενη περιοχή;

 

Σε ένα από τα 4 shines ήταν σε μια βουνοκορφή, αν δεν πήγες από τα βουνά μπορεί να χρειάστηκε να κόψεις ένα δέντρο για να περάσεις απέναντι. Στην περιοχή εκεί υπήρχε μια καλύβα. Αν πας τώρα θα βρεις ένα σεντούκι με ένα ρούχο να αντέχει στο κρύο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...