Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι της Nintendo σου έλεγαν για 60 fps;Μόνο στα exclusives τα βλέπανε αυτά και σε παιχνίδια "εύκολα".Μηπως μπερδεύεσαι με τους pcαδες;Και εγώ τα 30 δε τα αντέχω αλλά δε μπορώ να κάνω και αλλιώς.Τα exclusives των κονσολών δε μπορώ να τα παίξω στα 60 οπότε αρνούμαι στα 30.Το μόνο που παράτησα και δε το έπαιξα ενώ ήταν επικό ήταν το bloodborne.Μου μάτωσε τα μάτια στην κυριολεξία.

https://www.youtube.com/watch?v=9yFON2UON3k

 

Πρωτο σχολιο πανω πανω

No offence to Nintendo but can you imagine how much crap Sony and Microsoft would be getting if they released a new console and its console selling game ran at 900p with frame rate drops down to 20fps!

 

Δευτερο σχολιο

It's so sad that great games are held back by hardware limitations. Not even mentioning a lower resolution or framerate, but not even being able to maintain the targets.

Ούτε τα 1080 με 30 είναι ό,τι καλύτερο.Παντως μπήκατε σε θέμα Nintendo να κραξετε;Δεν έχετε διάφορα από αυτούς που κοροϊδεύετε.Και για να ρίξω και γω λάδι στη φωτιά μιας και το επιβάλλει η ώρα...... PDS το BOTW το κατουράει το Horizon!!!!!!

Μπηκα σε θεμα παιχνιδιου του Switch που με ενδιαφερει προσωπικα,γιατι ξερεις στα θεματα των παιχνιδιων(οπως και στα video του youtube)δεν μπαινουν μονο κατοχοι της κονσολας/παιχνιδιου αλλα και υποψηφιοι αγοραστες(και δυστηχως καποιες φορες και haters).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχουν και άλλα σχόλια που μιλάνε για την επικοτητα του παιχνιδιού.Ειναι που επιλέγει να στέκεται ο καθένας.Εγώ το τόνισα και σε άλλο φόρουμ ότι το παίζω σε handheld μορφή που πηγαίνει πολύ καλά.Τα 30 και κάτω σαφώς και είναι ντροπή για οποιαδήποτε παιχνίδι αλλά το ξεπερνάω μιας και δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο.Να αφήσω τέτοιο έπος για τα τεχνικά του πρόβληματα δε γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Οι της Nintendo σου έλεγαν για 60 fps;Μόνο στα exclusives τα βλέπανε αυτά και σε παιχνίδια "εύκολα".Μηπως μπερδεύεσαι με τους pcαδες;Και εγώ τα 30 δε τα αντέχω αλλά δε μπορώ να κάνω και αλλιώς.Τα exclusives των κονσολών δε μπορώ να τα παίξω στα 60 οπότε αρνούμαι στα 30.Το μόνο που παράτησα και δε το έπαιξα ενώ ήταν επικό ήταν το bloodborne.Μου μάτωσε τα μάτια στην κυριολεξία.

Δεν τους τσουβαλιαζω ολους. Μιλησα για το ''nintypc'' κινημα συγκεκριμενα. Δεν θυμαμαι εσενα να εχεις πει κατι αναλογο ουτε το παιδι που εκανε quote o Fulgore.

Δεν τρεχει κατι. Απλα ημουν απο αυτους που ειχα δεχτει τρελη επιθεση τοτε και ολα εχουν γινει ακριβως οπως τα ελεγα εν τελη. Δεν ηταν πυρηνικη φυσικη, κοινη λογικη ηταν πχ οτι το zelda θα παιζει στα 30fps και οτι το ps4 θα βγαλει γραφικα horizon/uncharted(τοπ γενιας) κτλ σε καρφωμενο 30αρι.

Παντως μπήκατε σε θέμα Nintendo να κραξετε;Δεν έχετε διάφορα από αυτούς που κοροϊδεύετε.Και για να ρίξω και γω λάδι στη φωτιά μιας και το επιβάλλει η ώρα...... PDS το BOTW το κατουράει το Horizon!!!!!!

Οχι φιλε μου. Δεν εκραξε κανεις την Νιντεντο ουτε το Zelda. Το οποιο μπορει να κατουραει το horizon σε ποιοτητα για σενα και για ολους. Δεν ηταν εκει το point.

Μπερδευτηκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντού υπάρχουν αυτά και δεν είναι ninty/pc μόνο.Ξερω και γω sonaκηδες που νομίζουν ότι πέρα από Sony δεν υπάρχει κάτι άλλο στη γη.Αυτα παντού υπάρχουν.

 

Edit:Για το horizon πείραγμα ήταν.Ειναι το επόμενο παιχνίδι που θα πιάσω.Απλα ξέρω κάτι sonaκηδες που μόνο τα κλάματα δεν έβαλαν βλέποντας βαθμολογίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το μόνο που παράτησα και δε το έπαιξα ενώ ήταν επικό ήταν το bloodborne.Μου μάτωσε τα μάτια στην κυριολεξία.

Δλδ το bloodborne δεν μπορουσες να το παιξεις, ποναγες, αλλα το zelda που εχει χειροτερο frame rate ευκολα ειναι το καλυτερο game ever για σενα.

Μου φαινεται πρεπει να μπεις και εσυ στο τσουβαλι σιγα σιγα :P

Παντού υπάρχουν αυτά και δεν είναι ninty/pc μόνο.Ξερω και γω sonaκηδες που νομίζουν ότι πέρα από Sony δεν υπάρχει κάτι άλλο στη γη.Αυτα παντού υπάρχουν.

Εγω τονισα τα 2 μετρα και 2 σταθμα.

Δεν ειμαι ο μονος που το εχει σχολιασει και του κανει εντυπωση.

 

Δεν το πηγα σε console wars, το πηγα στο προσωπικο αν θες.

 

Δεν εχω θεμα με τα 20 fps του Zelda αλλα τουλαχιστον εγω ειμαι σταθερος σε αυτη την αποψη. Οχι μια ετσι και μια γιουβετσι.

Δεν θα σου πω ποτε...ααα νερακι το bloodborne, υπερsmooth αλλα το zelda unplayable...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bloodborne είχε πολύ πιο συχνά μάχες και η αίσθηση ήταν μακράν πιο άθλια.Framepacing νομίζω το λένε. Είμαι μεγάλος θαυμαστής των souls αλλά αυτό δε παιζόταν για κανένα λόγο.Ηλπιζα σε patch με το Pro αλλά δε μας έγινε η χάρη.Ολα τα άλλα exclusivea τα έχω τερματίσει αλλά αυτό πραγματικά δε μπόρεσα να το αγγίξω για πάνω από δύο ώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντού υπάρχουν αυτά και δεν είναι ninty/pc μόνο.Ξερω και γω sonaκηδες που νομίζουν ότι πέρα από Sony δεν υπάρχει κάτι άλλο στη γη.Αυτα παντού υπάρχουν.

 

Edit:Για το horizon πείραγμα ήταν.Ειναι το επόμενο παιχνίδι που θα πιάσω.Απλα ξέρω κάτι sonaκηδες που μόνο τα κλάματα δεν έβαλαν βλέποντας βαθμολογίες.

Γιατι ποιος σου ειπε οτι και απο sony/xbox μερια δεν υπαρχουν αρκετοι που ειναι για σφαλιαρες?Η μεγαλη διαφορα ομως ειναι οτι αυτοι δεν τους ενδιαφερει το παιχνιδι/κονσολα και εκει οντως προσπαθουν να βρουν δικαιολογιες για να την μειωσουν.

 

Εμενα προσωπικα οπως ειχα γραψει στο αλλο θεμα με ενδιαφερει(για το μεγαλυτερο διαστημα του χρονου)το docked switch αρα τα frame drops αν ειναι εντονα ναι θα μου κακοφανουν. Βεβαια μπορει να βγει καποιο patch αργοτερα και να καλυτερεψει την οποια κατασταση(μακαρι).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Framepacing νομίζω το λένε. Είμαι μεγάλος θαυμαστής των souls αλλά αυτό δε παιζόταν για κανένα λόγο.Ηλπιζα σε patch με το Pro αλλά δε μας έγινε η χάρη.Ολα τα άλλα exclusivea τα έχω τερματίσει αλλά αυτό πραγματικά δε μπόρεσα να το αγγίξω για πάνω από δύο ώρες.

Εχεις δικιο για το συγκεκριμενο γιατι  εχει frame pacing θεμα. Δεν ειναι τα 30fps τοσο το προβλημα. Αλλα γενικα υπαρχει μια ταση να μην υπαρχει σταθεροτητα στις αποψεις. Αυτο ειναι το ζουμι του τι ηθελα να πω.

Το ανεφερα χωρις καμια διαθεση για console wars.

Αλλωστε δεν αμφισβητησα ποτε την ποιοτητα του ζελντα. Μπορει να ειναι και το καλυτερο παιχνιδι της 10ετιας. Δεν αμφιβαλλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε τα 1080 με 30 είναι ό,τι καλύτερο.Παντως μπήκατε σε θέμα Nintendo να κραξετε;Δεν έχετε διάφορα από αυτούς που κοροϊδεύετε.Και για να ρίξω και γω λάδι στη φωτιά μιας και το επιβάλλει η ώρα...... PDS το BOTW το κατουράει το Horizon!!!!!!

Περαν της πλακας να σου πω παντως οτι αν οντως θες να κουβεντιασεις πραγματικα για το παιχνιδι,τοτε μην περιμενεις απο το insomnia να γινει σοβαρη κουβεντα οπως πχ γινεται στα θεματα του pc που μαζευουν παραπανω ατομα.

Το λεω γιατι και στο wii u καλη ωρα,ουτε καν ξεχωριστα θεματα παιχνιδιων δεν υπηρχαν(απο πλευρας μειωμενου ενδιαφεροντος). Κατανοητο βεβαια αφου το forum δεν εχει gaming χαρακτηρα,αλλα το αναφερω καθαρα πληροφοριακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο για το συγκεκριμενο γιατι εχει frame pacing θεμα. Δεν ειναι τα 30fps τοσο το προβλημα. Αλλα γενικα υπαρχει μια ταση να μην υπαρχει σταθεροτητα στις αποψεις. Αυτο ειναι το ζουμι του τι ηθελα να πω.

Το ανεφερα χωρις καμια διαθεση για console wars.

Αλλωστε δεν αμφισβητησα ποτε την ποιοτητα του ζελντα. Μπορει να ειναι και το καλυτερο παιχνιδι της 10ετιας. Δεν αμφιβαλλω.

Ας πούμε τα 30 του uncharted ή του order δε με ενόχλησαν ποτέ.Του bloodborn έπαθα πλάκα.

 

Edit:Δεν είναι θέμα παιχνιδιού δεκαετίας.Ειναι θέμα ότι είναι επικό.Νιωθω όπως όταν έπαιξα Last of us,όπως όταν πρωτοπαιξα Halo και όπως ένιωσα γενικά παίζοντας παιχνίδια σταθμούς στη βιομηχανία.Ε αυτό δε το νιώθω συχνά πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δεν είναι θέμα παιχνιδιού δεκαετίας.Ειναι θέμα ότι είναι επικό.Νιωθω όπως όταν έπαιξα Last of us,όπως όταν πρωτοπαιξα Halo και όπως ένιωσα γενικά παίζοντας παιχνίδια σταθμούς στη βιομηχανία.Ε αυτό δε το νιώθω συχνά πλέον.

ζηλευω:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Zelda ως πρωτοκλασάτος first party τίτλος είναι η καλύτερη ένδειξη του τί μπορεί να περιμένει κάποιος από το Switch με το παρών hardware.

 

Σε πολύ απαιτητικούς τίτλους αυτό το σύστημα θα αποδίδει 720p/900p με το ζόρι 30fps.

 

Αυτό μπορεί να αποδώσει το συγκεκριμένο hardware. Δεν μπορώ να καταλάβω μερικούς συμφορουμίτες που έχουν φάει κόλλημα και κράζουν ξανά και ξανά και ξανά και ξανά και ξανά και ξανά για τα ίδια πράγματα.

 

Μακάρι με το κράξιμο να ανέβαινε και η απόδοση του συστήματος. Θα έκραζα και εγώ όλη την ημέρα.

 

Πρέπει να γίνει κατανοητό ότι μιλάμε για φορητό σύστημα με δυνατότητα σύνδεσης στην TV. Όποιος επιμένει να μιλάει για χρήση του συστήματος ώς αποκλειστικά οικιακή, ή θα δεχτεί τους περιορισμούς του ή θα πρέπει να αγοράσει άλλο σύστημα.

 

Ή να περιμένει σε 2-3 χρόνια το boost-αρισμένο Switch με το νέο hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...