Προς το περιεχόμενο

The Legend of Zelda: Breath of the Wild [Wii U][Switch]


Deghinsea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρομαι που τα frame drops στις κονσολες της nintendo περνανε απαρατηρητα,αλλα στις αλλες δυο κονσολες κραξιμο/κοροιδια/απογοητευση. Οχι οτι αμφιβαλω για τα περι zelda φυσικα,αλλα το σωστο να λεγεται.

 

Απαρατήρητα δεν περνάνε, μην τρελαθούμε τελείως. Απλά στις περισσότερες των περιπτώσεων υπάρχει διαφορά ποιότητας gameplay και immersion σε σχέση με άλλα παιχνίδια. Οταν άλλα παιχνίδια αποτυγχάνουν να σε τραβήξουν στον κόσμο τους και το gameplay είναι ταυτόχρονα ρηχό και φτωχό τότε υπάρχουν πολλά που μπορείς να βρεις και να μουρμουράς. Οταν το παιχνίδι όμως στους τομείς που -πραγματικά- έχει σημασία απλά υπερέχει τότε δεν σε ενδιαφέρουν τα νούμερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω προλάβει να παίξω καθόλου στα σοβαρά, κανα μιαμισαωρο μόνο έχω σπαταλησει χαζεύοντας το gameplay. Δύο πράγματα:

 

1) Dat feeling, όταν ο Link βγαίνει από τη σπηλιά και αντικρίζει τον κόσμο από ψηλά μετά από λήθαργο 100 χρόνων. Και όλο αυτό σε φορητή συσκευή στις παλάμες των χεριών μου. Απλά δέος.

 

2) Η ελευθερία του κόσμου. Στην αρχή βρηκα ένα τσεκούρι και με αυτό έκοψα το δέντρο για να πάρω τα μήλα. Μετά σκέφτηκα, ότι μάλλον ήταν λίγο περιττό αυτό που έκανα. Οπότε την επόμενη φορά, απλά σκαρφάλωσα και τα έπιασα. Νομίζω το game είναι υπόδειγμα στο πως πρέπει να είναι στημένο ένα open world game. Ξανά, απλά δέος.

 

Δεν ξερω αν είναι το καλύτερο game ever, όταν το προχωρήσω θα γράψω πιο αναλυτικά.

 

Γιες!

Νεξτ φορα απλα μαγειρεψε τα και ριξε κανα μπαχαρι να δεις τι βγαινει.

Αυτος ο πειραματισμος ειναι που εχει ενδιαφερον. Ακομη δεν εχω παραλαβει το παιχνιδι να το δοκιμασω αλλα ειναι πολυ χαρουμενα οσα λεγονται για το gameplay.

Αχ ζηλευω! Κριμα που δεν εμειναν φραγκα (α ρε ρεκτιφιε και φαναρτζη μου) για την αγορα της κονσολας παρα την προπαρ (α ρε ελληνικη ασφαλτο με τα βουλγαρικα off shore 4X$ soy). αλλα βλεπω οτι δεν θα χασω σε wii u, και ισως να τρεξει καλυτερα για τηλεοραση τελικα.

Παρεμπιπτόντως  το wii u ειναι to Ζελντα machine. Ειναι πλεον η μονη πλατφορμα της αγορας που τρεχει ΟΛΑ τα ζελντα (on official emulators). Εχοντας και ενα 3ΔΣ τρεχεις και link between worlds και εχεις ολα τα ζελντα στην παλαμη σου....ακομη και στην switch epoch. Περιμενοντας το ΒΟΤW, τρεχω ολα τα παλια...

 Και το nes mini classic για το αρχικο ζελντα και το zelda 2 ειναι οτι καλυτερο... :devil:

Ας του φορτωσω τωρα και ενα nintendo 64 emulator... :devil:

Εχει ηλιο και εξω οχι μονο στη hyrule eeee....

Αντε ας ειναι καλα η γυναικα μου (με την κολλητη της) που μου ειπε οτι θα μου κανουν ενα Zelda + Twilight princess special threesome :devil:  για να με παρηγορησουν το WE (τωρα που εμεινα απο LADA).  Κατι θα παιζει με μεγαλα αυτια ειπαν...

91188c9fd7c81032d5b1414e848fa7f2.jpg

 

pic61.jpg

 

ceed35f4d6ee2d44ddbea99d93d8d181.jpg

 

zelda-midna.jpg

 

7aa847205f889b53d69eba1a16f1c9ab.jpg

 

Αμα δεν εχεις το παιχνιδι διασκεδαζεις αλλιως....παντα σε gamer mode.

 

Βεβαια στην ΣΥΡΙΖΑ εποχη ειμαστε ανοιχτοι και στο genderplay

 

cosplayer-liz-katz-as-link-from-legend-o

 

Ξεκιναμε ενα MILK! ΣΚ....

Επεξ/σία από Mazinga
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια,το Skyward Sword παιζετε με το classic controller του Wii U?

 

Oxi

Τρεχει σε Wii mode αρα μονο γυροσκοπικα με το wiimote

Οπως ενα gamecube παιχνιδι στο  Wii Τρεχει σε gamecube mode  αρα μονο με το gamecube ενσυρματο χειριστηριο (συν καρτα μνημης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειδα χθες στον κολλητο μου το καινουριο zelda, σε wii U ομως. Εχει τα θεματακια του με drop fps, αλλα το παιχνιδι ειναι φανταστικο. Ακομα και εγω που δεν παιζω rpg (παιζω μονο fps και λιγα action rpg), γουσταρα που το εβλεπα! Τετοια παιχνιδια πρεπει να βγαζει η νιντεντο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που τα frame drops στις κονσολες της nintendo περνανε απαρατηρητα,αλλα στις αλλες δυο κονσολες κραξιμο/κοροιδια/απογοητευση. Οχι οτι αμφιβαλω για τα περι zelda φυσικα,αλλα το σωστο να λεγεται.

 

Φαίνεται ποιος αγοράζει για να παίξει το παιχνίδι και ποιος για να το κοιτάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται ποιος αγοράζει για να παίξει το παιχνίδι και ποιος για να το κοιτάει.

 

Ε ναι γιατι ως γνωστον τα frame drops πιο πολυ παιζουν ρολο στην εμφανιση του παιχνιδιου παρα στο ιδιο το gameplay, oh wait....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Χαιρομαι που τα frame drops στις κονσολες της nintendo περνανε απαρατηρητα,αλλα στις αλλες δυο κονσολες κραξιμο/κοροιδια/απογοητευση. Οχι οτι αμφιβαλω για τα περι zelda φυσικα,αλλα το σωστο να λεγεται.

Πω, σεντονι θα εγραφα(με παλια quotes κτλ) αλλα δεν θελω να χαλασω το thread.

 

Το ''Nintypc'' κινημα μας ειχε ταραξει για το ποσο ντροπη ειναι τα 30fps και ποσο σαπακι ειναι το ps4 σε δυναμη.

Ερωτηση μου το 2013: ''Το ζελντα πως θα το παιξεις στα 30fps?''

 

Οταν λεγαμε οτι τα καλυτερα γραφικα εκει εξω θα τα δουμε στα exclusives(ps4) που πιανουν μεταλλο(με quotes απο devs για το 2Χ), μας κρεμαγαν κουδουνια...

Τελικα εκτος απο το γεγονος οτι τελικα δεν ημασταν ποτε τρελοι, τα 20 fps σε last gen πακετο γραφικων(zelda) δεν ενοχλουν κανεναν σημερα απο τo ''Nintypc'' κινημα.

 

Εγω προσωπικα τους χαιρομαι τωρα που βρισκονται στο ''Ninty mode''. Το αγαπημενο μου game ever αλλωστε ηταν το SOTC με sub SD αναλυση και πτωσεις στα 15fps. Θα εχει ομως πλακα οταν θα βγει το ps5 που θα περασουν παλι στο ''pc mode'' του ''Nintypc'' κινηματος(σαπακι το ps5,τα 30fps της ντροπης κ.α)

 

Οκ για να ειμαι δικαιος, οσο ζεις μαθαινεις οποτε μπορει να μη γινει κατι τετοιο. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι της Nintendo σου έλεγαν για 60 fps;Μόνο στα exclusives τα βλέπανε αυτά και σε παιχνίδια "εύκολα".Μηπως μπερδεύεσαι με τους pcαδες;Και εγώ τα 30 δε τα αντέχω αλλά δε μπορώ να κάνω και αλλιώς.Τα exclusives των κονσολών δε μπορώ να τα παίξω στα 60 οπότε αρνούμαι στα 30.Το μόνο που παράτησα και δε το έπαιξα ενώ ήταν επικό ήταν το bloodborne.Μου μάτωσε τα μάτια στην κυριολεξία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε τα 1080 με 30 είναι ό,τι καλύτερο.Παντως μπήκατε σε θέμα Nintendo να κραξετε;Δεν έχετε διάφορα από αυτούς που κοροϊδεύετε.Και για να ρίξω και γω λάδι στη φωτιά μιας και το επιβάλλει η ώρα...... PDS το BOTW το κατουράει το Horizon!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...