Προς το περιεχόμενο

Το macOS Sierra είναι η νέα έκδοση του OS X με Siri, Auto Unlock και Universal Clipboard


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσπαθεί να ξεχάσει το "καλό"παρελθόν της μάλλον..  :rolleyes:

Εννοείς τους πρώτους Macbook που τρέχουν μια χαρά τα Windows 10 αλλά δεν τους επιτρέπει να βάλουν OSX της τελευταίας ~πενταετίας? :X

Το έχει γ@μήσει η Apple και κάνει πολλά φάουλ που της προσφέρουν λίγα κέρδη συγκριτικά με τη φθορά στη φήμη της.

Το νέο λειτουργικό πέρα από το Siri (που Ok δεν ξέρω πόσο σημαντικό είναι αλλά γιατί να αργήσει τόσο πολύ να έρθει στο OSX?) έχει ένα ακόμα βασικό χαρακτηριστικό, τη διαχείριση του σκληρού δίσκου. Αν έχει κάνει καλή υλοποίηση η Apple μιλάμε για μεγάλη καινοτομία που πρακτικά άρει τον περιορισμό της χωρητικότητας του σκληρού ειδικά στα νεότερα μηχανήματα που δεν αναβαθμιζονται. Πραγματικά θα το ήθελα αυτό το χαρακτηριστικό στον Μac μου μιας και μεγάλο χώρο πιάνουν αρχεία που θέλω να έχω αλλά σπάνια χρησιμοποιώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ ότι όταν άνοιξα τον G5 μου έπεσε το σαγόνι στο πάτωμα τότε..

και ότι αυτή η εποχή πέρασε ανεπιστρεπτί.

Τώρα αν ψάχνεις καινοτομίες εκεί που οι άλλοι έχουν καινοτομήσει πολλά χρόνια πριν,μάλλον θα απογοητευτείς.

Όσο στενεύει ολοένα περισσότερο την λογική της,δεν υπάρχει ελπίδα,δυστυχώς για αυτή την εταιρία που "αγαπήθηκε" ίσως όσο καμιά άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά,

δεν ενοχλεί κανέναν η iosποίηση του macos? Από Lion ξεκίνησε αλλά μετά από Yosemite το παραγ....αν. Και τουλάχιστον στο δικό μου μηχάνημα el capitan και yosemite έτρεχαν σαφώς χειρότερα. Και έχω αναγκαστεί να μείνω με την κάκιστη διαχείρηση μνήμης των mavericks και την απουσία πλέον υποστήριξης από αρκετές εφαρμογές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...