Προς το περιεχόμενο

Prey [2017]


Alithinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 331
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mιλάμε για μεγάλη μούφα το παιχνίδι

 

Νομίζω ήθελες να πεις "Το game δεν μου άρεσε", γιατί μεγάλη μούφα...

 

 

...δύσκολα ;)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ήθελες να πεις "Το game δεν μου άρεσε", γιατί μεγάλη μούφα...

 

Κατά καιρούς συμβαίνει αυτό. Θυμάμαι μια ανάλογη φάση στο θέμα του Dark Souls 3.

 

Βγαίνει ένα game με κάπως ιδιαίτερο gameplay που κατά γενική ομολογία το βρίσκουν εξαιρετικό και οι χρήστες, και οι reviewers. Συζητάμε λοιπόν όλοι στο θέμα τα υπέρ και τα κατά και στο τέλος καταλήγουμε στο συμπέρασμα ότι όντως το game είναι πάρα πολύ καλό.

 

Και μετά... πετάγεται απ' το πουθενά ένα τρολοπόστ όπως το παραπάνω που ακυρώνει τα πάντα χωρίς κανένα επιχείρημα έτσι απλά.  :-)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι φαίνεται στην Arkane τρέφουν μεγάλη συμπάθεια προς την Looking Glass, παίζει οι μισοί εκεί μέσα να έχουν χτυπήσει tattoo με το logo της L.G.. Το dishonored είναι σαφώς επηρεασμένο από Thief και το Prey θυμίζει απίστευτα system shock. Καλό είναι αυτό γιατί η L.G. έφτιαχνε διαμάντια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ ότι φαίνεται στην Arkane τρέφουν μεγάλη συμπάθεια προς την Looking Glass, παίζει οι μισοί εκεί μέσα να έχουν χτυπήσει tattoo με το logo της L.G.. Το dishonored είναι σαφώς επηρεασμένο από Thief και το Prey θυμίζει απίστευτα system shock. Καλό είναι αυτό γιατί η L.G. έφτιαχνε διαμάντια.

 

Το DH είναι επηρεασμένο από Deus Ex παρα Thief, το gameplay είναι σχεδόν copy paste με την πινελιά του Dark Messiah ;) Για το Prey από όσο έχω δει από τα video σuμφωνω αλλα πιο light από SS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό είναι το παιχνίδι, ψάξιμο φουλ, καλό story. Απλά θέλει να 'χεις όρεξη να διαβάζεις και να ψάχνεις.

 

εννοεις ατελειωτα data cubes και texts? Το ψαξιμο με ψησε,αλλα η γιγαντια λογοτεχνια δεν ξερω :P. Αν ειναι μορφης Bioshock το διαβασμα,τοτε ειμαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι στις είκοσι ώρες κ δεν έχω βαρεθεί καθόλου, όντως πολύ ψάξιμο κ λεπτομέρεια. Μπαίνεις σε ένα δωμάτιο κ μένεις αρκετή ώρα μέχρι το επόμενο. Ποιο sweetfx χρησιμοποιείς Psycho_Warhead?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DH είναι επηρεασμένο από Deus Ex παρα Thief, το gameplay είναι σχεδόν copy paste με την πινελιά του Dark Messiah ;) Για το Prey από όσο έχω δει από τα video σuμφωνω αλλα πιο light από SS.

Δεν ξέρω, από τη μία η φωνή του Garret ως Corvo, από την άλλη το steampunk στοιχείο μου φέρνουν πιο πολύ σε Thief. Δεν διαφωνώ μαζί σου καθώς είναι υποκειμενικό το τι βλέπει ο καθένας. Η ουσία είναι ότι η Arkane βασίζεται σε συνταγές της L.G. (και Ion Storm και Irrational) και αυτό μόνο καλό είναι κατά την γνώμη μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...