Προς το περιεχόμενο

Prey [2017]


Alithinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 331
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νιώθω πολύ παππούς για αυτό το παιχνίδι. Κολλάω σε απλά πράγματα.

 

Έχω 2 wrenches, πετάω τον ένα στο recycler, και μένω χωρίς wrench. Στο inventory βλέπω να έχω έναν, αλλά δεν μπορώ να τον βάλω στο σλοτ 1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνικά τα γραφικά είναι ωραία για έναν λόγο, όλα είναι real-time. Δηλαδή βλέπεις το station να κινείται όλη την ώρα και οι σκιες δεν μένουν στάσιμες. Επίσης έχουν κάνει καλή χρήση SSR σε αρκετά αντικείμενα. Συνολικά θα το έλεγα ένα αρκετά όμορφο game αλλα δεν είναι το highlight του τα γραφικά σίγουρα. Πάντως για εμενα είναι μια από τις καλύτερες χρήσεις της CryEngine 3 μέχρι στιγμής, όμορφο game που τρέχει μια χαρά από άποψη performance και κάνει scale σε πολλά PC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά θέλω crisp visuals, π.χ. στο GoW 4 τα sharpening ήταν τέρμα για να είμαι ικανοποιημένος.

Βαλε reshade 3.0 και CLARITY, θα χασεις 15% στα fps αλλα αξιζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνικά τα γραφικά είναι ωραία για έναν λόγο, όλα είναι real-time. Δηλαδή βλέπεις το station να κινείται όλη την ώρα και οι σκιες δεν μένουν στάσιμες. Επίσης έχουν κάνει καλή χρήση SSR σε αρκετά αντικείμενα. Συνολικά θα το έλεγα ένα αρκετά όμορφο game αλλα δεν είναι το highlight του τα γραφικά σίγουρα. Πάντως για εμενα είναι μια από τις καλύτερες χρήσεις της CryEngine 3 μέχρι στιγμής, όμορφο game που τρέχει μια χαρά από άποψη performance και κάνει scale σε πολλά PC.

Δεν ξερω τι σημαινει το "τεχνικά" αλλα αντικειμενικα ειναι μετρια,να μη πω χαλια για release του 17...τσαμπα καιμε τα ευρω για καρτες...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα PC games έπρεπε να 'ναι στα επίπεδα του Kingslaive: Final Fantasy XV τώρα. Αν push-αραν τα γραφικά όπως κάποτε, θα τα βλέπαμε τώρα..

 

απο που προκύπτει αυτο; ποιο το νόημα να κυκλοφορήσουν ένα παιχνιδι που θα τρέχει max settings 30fps σε δυο τρεις πανακριβες καρτες γραφικων και οι υπολοιποι να ειναι στην απέξω; για να λέμε εμεις α κοιτα που φθάσαν τα γραφικά;

 

ουτε θέλω να σκέφτομαι πως θα επιστρέψουμε σε μια εποχή πριν 15-20 χρονια που το pc δεν έπαιζε "τιποτα" μετά απο εξάμηνο, και τοτε πράματι ήθελες νεα GPU κάθε λιγους μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Prey πάντως φαίνεται ότι υπήρχε μεγάλο περιθώριο να πουσάρουν παραπάνω τον τεχνικό τομέα. Τουλάχιστον στο PC. 

Είναι ένας διαστημικός σταθμός με δωμάτια, corridors και κάποιες semi-open περιοχές με loading. Δεν έχει δάση με απέραντο foliage, αμέτρητους npc's, τρεχούμενα νερά, κλπ για να απαιτεί ιδιαίτερες θυσίες.

 

Αυτό που το σώζει για μένα από γραφικά, είναι το εκπληκτικό art direction, η ατμόσφαιρα και η προσοχή στη λεπτομέρια του κόσμου.

 

 

 

Εξαιρετικό παιχνίδι πάντως. Το τελείωσα την προηγούμενη βδομάδα κλείνοντας περίπου 35 ώρες χωρίς να κουραστώ ή να βαρεθώ ούτε στιγμή. Είναι το πάντρεμα του System Shock και Bioshock μαζί. Θα μπορούσε κάλλιστα να είναι ένα άξιο sequel ενός από αυτών των δυο.

 

Άξιζε τελικά η απόφαση της Bethesda να κάνει πλήρες reboot του IP. Ίσως το παιχνίδι που ακυρώθηκε (με τα άκυρα parkour και bounty hunter στοιχεία) να μην πλησίαζε καν το επίπεδο του νέου Prey.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο που προκύπτει αυτο; ποιο το νόημα να κυκλοφορήσουν ένα παιχνιδι που θα τρέχει max settings 30fps σε δυο τρεις πανακριβες καρτες γραφικων και οι υπολοιποι να ειναι στην απέξω; για να λέμε εμεις α κοιτα που φθάσαν τα γραφικά;

 

ουτε θέλω να σκέφτομαι πως θα επιστρέψουμε σε μια εποχή πριν 15-20 χρονια που το pc δεν έπαιζε "τιποτα" μετά απο εξάμηνο, και τοτε πράματι ήθελες νεα GPU κάθε λιγους μήνες.

θα μπορούσε να τρέχει αναλόγως και σε πιο αδύναμες 

 

έχοντας στο νου μου παιχνίδια όπως το horizon (forza) και το gears 4 πιστεύω ότι όλα γίνονται αν υπάρχει θέληση

 

το prey δείχνει ότι υπάρχει κάποια έλλειψη θέλησης, βέβαια πάλι καλά λέμε όταν έχουν υπάρξει και τελείως προβληματικοί τίτλοι όπως το dishonored 2 κάπου εκεί βλέπεις με συμπάθεια το prey, αλλά και πάλι είναι απλά επαρκές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχει κανεις αυτο το προβλημα --->  cryengine error device hug ? 

Eχω windows 10, all drivers updated.Λετε να φταιει overclocked gpu ? 

120+ fps αλλα ξαφνικα μου πεταει αυτο το random error 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...