Προς το περιεχόμενο

FIFA 17 [PC]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ προσωπικά τουλάχιστον στο Seasons (δεν παίζω FUT οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη) δεν συναντώ σχεδόν ποτέ cheater. Δηλαδή πλησιάζω αισίως τα 1.000 παιχνίδια και άντε να μου έχει τύχει δύο φορές να χάσω με disconnect. Που κι αυτό ελέγχεται αν οφείλεται σε cheat, γιατί ορισμένες φορές έχει τύχει να αποσυνδεθεί το παιχνίδι ενώ έχανα και να μου δώσει νίκη. Οπότε ο άλλος ίσως νόμισε ότι είμαι cheater χωρίς να φταίω και άρα και οι δύο περιπτώσεις που σου ανέφερα να ήταν κάτι αντίστοιχο. Επαναλαμβάνω, αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία και αφορά μόνο το Online Seasons, όχι το FUT.

 

Τώρα το αν αξίζει γενικά το παιχνίδι, είναι μεγάλη κουβέντα αυτή (δες και τα σχετικά πρόσφατα posts μας με τον jim777 για να πάρεις μια ιδέα). Προσωπικά, τώρα που έχω κουτσοβρεί τα πατήματά μου το βρίσκω πιο fun από ό,τι παλιά, αλλά σίγουρα παίζει πολύ και άδικο scripting που πρέπει να διορθωθεί στο μέλλον. Μέχρι στιγμής όμως θα επιμείνω στην αρχική μου άποψη ότι είναι το καλύτερο ποδοσφαιράκι που έχει βγει ποτέ, χωρίς φυσικά να σημαίνει αυτό κάτι. Και πάλι επιδέχεται πολλών βελτιώσεων και αλλαγών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίδες σκέφτομαι με τα πολλά να πάρω τώρα το παιχνίδι που το έχει στα 19,90€ το origin.. Με ενδιαφέρει το online μόνο και θέλω να ρωτήσω αν αξίζει ή γίνεται του cheat το κάγκελο;

Να το πάρεις!

Μια χαρά είναι για 20€.. Όπως είπε και ο εκτέλιον όχι δεν έχει..Και γω παίζω από τον Σεπτέμβριο, none! Μόνο από disconnects,που έπεσε η γραμμή μου να χάσω.

Θα συναντήσεις lag που θα νομίζεις ότι ο άλλος χακάρει,όμως είναι pure lag της γραμμής.

have fun!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μέχρι στιγμής όμως θα επιμείνω στην αρχική μου άποψη ότι είναι το καλύτερο ποδοσφαιράκι που έχει βγει ποτέ, χωρίς φυσικά να σημαίνει αυτό κάτι. Και πάλι επιδέχεται πολλών βελτιώσεων και αλλαγών.

Kαλα εννοειται οτι σε αυτο συμφωνουμε 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε ωραία με πείσατε! Έχω να παίξω από το FIFA12 και τότε θυμάμαι ότι γινόταν πολύ disconnect λίγο πριν τη λήξη του αγώνα σε περιπτώσεις που κέρδιζα.. Σίγουρα έχουν αλλάξει πολλά από τότε και θα χρειαστώ χρόνο για να μπω στο κλίμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά είναι γνωστά!

καλά δε ξέρεις το reddit?

σιγουρα ειναι γνωστα....σε καποιους....και σε καποιους που δεν συμφωνουν ειναι γνωστα-αν διαβασεις τα σχολια απο κατω.

επισης επεσα πανω σε αυτο..αν δεν κανω λαθος στο 15 και στο 16 το ultra attack σαν επιλογη γενικα...το παιχνιδι σου ''εδινε'' πραγματα μεσα στον αγωνα....αραγε ισχυει αυτο που λεει ο τυπος στο βιντεο...δεν το εχω τεσταρει ακομα.

https://www.youtube.com/watch?v=rNQuvJTGVbU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω με τη σειρα μου τα κατορθωματα μου. Καταπινω της κατηγοριες μια μια. Κατηγορια 3 πλεον κερδιζοντας ολες τις ανοδους με την πρωτη. Παμε βουρ για την πρωτη λοιπον!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω με τη σειρα μου τα κατορθωματα μου. Καταπινω της κατηγοριες μια μια. Κατηγορια 3 πλεον κερδιζοντας ολες τις ανοδους με την πρωτη. Παμε βουρ για την πρωτη λοιπον!

Gg..

Μια χαρά..

Σιγά σιγά θα αρχίσεις να βρίσκεις και καλύτερο ανταγωνισμό!

Ααα και μόλις γράψεις εδώ ότι κέρδιζες την 1η κατηγορία,θα γίνεις ενας τσιτερ!

--

Btw με τις θεωρίες σας δεν ασχολούμαι πλέον, εσείς καθίστε και χαλαστε όσο χρόνο θέλετε..εγω θα απολαμβάνω το παιχνίδι.

--

Γνώμη μου είναι ξεκινήστε το FUT.. Εκεί πραγματικά είναι μαζεμένα πολλά παιχτουρια, όμως p2w σκηνικό!.

Αλλά παιχτουρια απο τις αρχικές κατηγορίες, πού να ανέβεις τί γίνεται!

Η αγωνία να στήσεις ομάδα,να κερδίσεις αγώνες κ χρήματα..αλλα κ να συντηρήσεις την ομάδα σε καλή φόρμα,δε συγκρίνεται με κανένα αλλο mode.

Αν θέλει κάποιος γρήγορο ξεκινήμα,με ενα 17€ μπορεί να αγοράσει αρκετα fifa coins και να στήσει γρήγορα μία ομάδα και με αρκετά consumables..

(Αν και η ΕΑ τα κυνηγά, όπως συνιστούν τα sites θέλει άμεσο ξοδεμα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω κ κατι αλλο μιας κ βλεπω πολυ γκρινια για την ποιοτητα του fifa 17.Φανατικος gamer παιχνιδιων ποδοσφαιρου ξεκινωντας με pro 98 και συνεχιζοντας με ολη τη σειρα μεχρι και το 2006 παιζοντας ακομα κ τα winning eleven. Απο εκει κ περα εκανα στροφη σε fifa απο 2007 μεχρι κ σημερα. Ετσι λοιπον πιστευω οτι το φετινο ποδοσφαιρακι ειναι το καλυτερο που εχω παιξει, το πιο ολοκληρωμενο απ ολες τις αποψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα ειναι γνωστα....σε καποιους....και σε καποιους που δεν συμφωνουν ειναι γνωστα-αν διαβασεις τα σχολια απο κατω.

επισης επεσα πανω σε αυτο..αν δεν κανω λαθος στο 15 και στο 16 το ultra attack σαν επιλογη γενικα...το παιχνιδι σου ''εδινε'' πραγματα μεσα στον αγωνα....αραγε ισχυει αυτο που λεει ο τυπος στο βιντεο...δεν το εχω τεσταρει ακομα.

https://www.youtube.com/watch?v=rNQuvJTGVbU

 

Επιτέλους βρήκες και κάτι που έχει δόση αλήθειας αν και δε μπορούν να το εφαρμόσουν όλοι.

 

Παίζω πλέον λοιπόν στο Fut Champs κάθε ΠΣΚ ή όποτε μπορώ τέλος πάντως όπου το επίπεδο βαράει κόκκινο. Το Div 1 μπροστά σ'αυτά που βλέπουν τα ματάκια μου φαντάζει div 7 κυριολεκτικά. Σαν να παίζω με 40 Παντελήδες νιώθω. 

Δεν είχα και πάλι θέμα με το W/L ratio αλλά στην επίθεση έφτυνα αίμα. Τρομερές άμυνες παίζαν τα παλικάρια ώσπου....

Αποφάσισα να ευχαριστηθώ το παιχνίδι και να παίζω Ultra Attacking από το 1ο μέχρι το τελευταίο λεπτό ανεξαρτήτως score.

 

Αυτόματα σχεδόν πήγα από 50-60% νίκες στο 70-75% νίκες. Γιατί?

1ον ευχαριστιέμαι το παιχνίδι χωρίς να ιδρώνω να κρατήσω αποτέλεσμα. Όσα βάλουμε και όσα φάμε. 

2ον ταιριάζει πιο πολύ στο παιχνίδι μου γιατί λόγω των πολλών επιλογών στην επίθεση (επίθεση με 8 άτομα yolo) μπορώ να παίξω γρήγορα όπως μ' αρέσει χωρίς να ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να κάνω 40 πάσες ανά επίθεση

3ον οι 7-8 παίκτες μπροστά από το κέντρο σημαίνει ότι θα πάρω παραπάνω κόντρες, rebound γιατί απλά έχω όσους παίκτες έχει ο αντίπαλος αν όχι παραπάνω κάποιες στιγμές

4ον ο αντίπαλος απαξ και κάνω μια μεγάλη σε διάρκεια επίθεση ζορίζεται να βγει από τα καρέ του λόγω των πολλών παικτών μου και κάνει λάθος πάσες σε νευραλγικά σημεία 

 

Τα 2 τελευταία αν τα διαβάσετε προσεκτικά οι...θιασώτες του momentum κάτι θα σας θυμίσουν και τυχαίνει να έχει λογική εξήγηση :)

 

Προϋπόθεση βέβαια για να παίξεις το παραπάνω είναι να μπορείς να παίξεις άμυνα σχεδόν στο κέντρο και να μπορείς να αντιμετωπίσεις το τάδε και το δείνα μαύρο φυσέκι που θα φεύγει στα πλάγια. Δε ταιριάζει επίσης σε όλα τα συστήματα (εγώ παίζω αποκλειστικά 4-3-2-1)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....μπορει να πρεπει να αλλαζεις κατα τη διαρκεια του ματς το μενταλιτι ΟΚ ...εννοειται οτι για να ειναι εκει ΠΡΕΠΕΙ να αλλαζει....σιγουρα αυτο απαιτει τρομερο χειρισμο/συγχρονισμο/focus.....ΑΛΛΑ (ο τονος στο ΛΑ)

....η λογικη μου και οι παρατηρησεις μου στο ονλαιν συνεχιζουν να μου λενε οτι σιγουρα ΔΕΝ φτανει ΜΟΝΟ αυτο...

 

Ετσι λοιπον...οσον αφορα ΠΟΙΟΣ βρηκε ΤΙ...αστο καλυτερα!  :-D

 

υγ δεν περιμενω απο εναν youtuber να μου πει τα μυστικα του επαγγελματος του....τη ''μιση αληθεια'' ΟΚ μπορει.

υγ 2 μην ξεχνας διαφορα που πρεπει να κανει κανεις στο στησιμο της ομαδας του...θεωριες κι αυτα αλλα πολλοι τα κανουν στο UT βλεπε πχ να πετυχεις low rating, bronze παιχτακια στον παγκο (αυτο μπορεις να το κανεις και στα αλλα modes του παιχνιδιου.....οποτε ποιος μου λεει οτι δεν ισχυει η ιδια ακριβως ''λογικη'' περαν του UT σε ολο το παιχνιδι ετσι ωστε να εχεις το χαντικαπ υπερ σου....να κερδιζεις τον αντιπαλο στα σημεια....στα περισσοτερα τουλαχιστον)

υγ3 εννοειται για αλλη μια φορα δεν προσπαθω να σε πεισω (απλα επειδη εγραψες παλι ''την ατακα'' σου, οπως και κανεναν αλλον φιλο εδω στο φορουμ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κάτι από αυτά είχε να κάνει με αυτό που έγραψα, ξαναγράψτο. Δε κατάλαβα τίποτα. Ούτως ή άλλως πρώτη φορά εν μέρη συμφώνησα μαζί σου άσχετα αν βλέπουμε το ίδιο πράγμα με άλλη οπτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το demo του fifa 17 δεν έτρεχε σε dual core επεξεργαστή. Το full τρεχει;

 

Τελικά το αγόρασα και κάνει ότι μου έκανε και το demo. Ανοίγει το fifa, κάνω τις ρυθμίσεις, πατάω το ''play'' και δεν κάνει τίποτα, ενω στις διεργασίες φαίνεται ότι έχει ανοίξει και χρησιμοποιεί το 40% πχ του επεξεργαστή.

 

Έκανα αυτό για να τρέξει:

 

https://www.youtube.com/watch?v=g2Dd1hvufxQ

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τσίμπησα κι εγώ επιτέλους, αλλά έχω πρόβλημα συμβατότητας μάλλον με το gamepad.

 

Το έλυσα με σωστή ρύθμιση του x360ce.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά τουλάχιστον στο Seasons (δεν παίζω FUT οπότε δεν μπορώ να εκφέρω άποψη) δεν συναντώ σχεδόν ποτέ cheater. Δηλαδή πλησιάζω αισίως τα 1.000 παιχνίδια και άντε να μου έχει τύχει δύο φορές να χάσω με disconnect. Που κι αυτό ελέγχεται αν οφείλεται σε cheat, γιατί ορισμένες φορές έχει τύχει να αποσυνδεθεί το παιχνίδι ενώ έχανα και να μου δώσει νίκη. Οπότε ο άλλος ίσως νόμισε ότι είμαι cheater χωρίς να φταίω και άρα και οι δύο περιπτώσεις που σου ανέφερα να ήταν κάτι αντίστοιχο. Επαναλαμβάνω, αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία και αφορά μόνο το Online Seasons, όχι το FUT.

 

 

 

Στο τοπ 100 έχει πάντως κάτι διαμάντια όπως ο Έλληνας (από ότι λέει) toogdontreds με στατιστικά: 729 νίκες, 6 ισσοπαλίες, 51 ήττες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...