Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ααα ωραια γιατι εψαχνα στο youtube και ολοι το βαζουν αναποδα και μου εκανε εντυπωση γιατι δεν μου φενοταν σωστο...

Οπως αυτος για παραδειγμα.

 

https://www.youtube.com/watch?v=IRnkX377Sdo&t=413s

 

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Θα ήθελα να αλλάξω την stock ψύκτρα του phenom II που έχω σε κάποια κυρίως αθόρυβη. Το κουτί μου είναι Corsair 400C. Κοιτάω για τις DeepCool Gammaxx 200t & 300t.

Τι προτείνετε στα ιδια χρήματα πανω κάτω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Θα ήθελα να αλλάξω την stock ψύκτρα του phenom II που έχω σε κάποια κυρίως αθόρυβη. Το κουτί μου είναι Corsair 400C. Κοιτάω για τις DeepCool Gammaxx 200t & 300t.

Τι προτείνετε στα ιδια χρήματα πανω κάτω;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

δες και την themis p einai sta 27 ευρω στο σκρουτζ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα την τοποθετησα τελικα μπροστα και εχω μεγαλη μειωση στη θερμοκρασια του επεξεργαστη οπως ηταν αναμενομενο. Εχω αλλο προβλημα ομως :/ φυσσαει ακριβως πανω στην καρτα γραφικων με αποτελεσμα να μου ανεβασει τη θερμοκρασια της 5-10 βαθμους στα games . Παιζω bf1 με 70-74 βαθμους ενω επαιζα γυρω στους 65. Θα χρειαστει να αλλαξω κατι ? Αν και πιστευω οτι δεν εχει θεμα η γραφικων στους 70 βαθμους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω μια corsair H60 και επειδή  ανεμιστήρας της μου έχει σπάσει τα νευρά,πήρα 2* CORSAIR AIR SERIES SP120, να βάλω τον 1 ή και τους 2; κι αν και τους δυο πως είναι καλύτερα,γιατι οσο διάβασα,τόσο μπερδεύτηκα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω μια corsair H60 και επειδή ανεμιστήρας της μου έχει σπάσει τα νευρά,πήρα 2* CORSAIR AIR SERIES SP120, να βάλω τον 1 ή και τους 2; κι αν και τους δυο πως είναι καλύτερα,γιατι οσο διάβασα,τόσο μπερδεύτηκα :P

Pwm ανεμιστήρα θες αν τ ανεμιστήρα και π πήρες είναι pwm είσαι οκ

Πρώτα θα βάλεις τον ανεμιστήρα και μετά το ψυγείο. Εγώ θα το έβαζα μπροστά να σου πω την αλήθεια για να παίρνει κρύο αέρα απ' έξω αλλά αν δε θες να φαίνεται βάλ' το πίσω...έτσι κι αλλιώς μεγάλες διαφορές δε θα δεις. Πάντως πάνω νομίζω θα ήταν η τελευταία θέση που θα το έβαζα γιατί ως γνωστόν ο ζεστός αέρας ανεβαίνει προς τα πάνω.

καλημερα σε λιγες μερες θα εχω εναν qx6850 ομως εχω αγορασει μια ψήκτρα coolermaster 212x ua m καλυψει γ να μ ψύχει τον cpu 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω μια corsair H60 και επειδή  ανεμιστήρας της μου έχει σπάσει τα νευρά,πήρα 2* CORSAIR AIR SERIES SP120, να βάλω τον 1 ή και τους 2; κι αν και τους δυο πως είναι καλύτερα,γιατι οσο διάβασα,τόσο μπερδεύτηκα  :P

Ποιον επεξεργαστή έχεις, ποιο κουτί και πόσα case fans;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...