Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πεταμένα λεφτά είναι η h7 ενώ έχεις ήδη 212 evo και κακώς στην πρότεινε ο life is music. Έχει 2 βαθμούς διαφορά από την evo ;

 

https://www.youtube.com/watch?v=gLvJ4XUgInQ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πεταμένα λεφτά είναι η h7 ενώ έχεις ήδη 212 evo και κακώς στην πρότεινε ο life is music. Έχει 2 βαθμούς διαφορά από την evo ;

 

https://www.youtube.com/watch?v=gLvJ4XUgInQ

δηλαδή δν είναι καλή θες να πεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε καλύτερα το μήνυμά μου και μην βιάζεσαι, όποιος βιάζεται σκοντάφτει λέει ο λαός πολύ σοφά. Όπως βλέπεις έχει ήδη 212, η h7 έχει 2 βαθμούς διαφορά, σοβαρά τώρα να πάρει ο άνθρωπος ψύκτρα 2 βαθμούς καλύτερη από αυτή που έχει ήδη ; Είναι no go απλά, στο 50αρικο έχει πολύ καλύτερες επιλογές. Η παρακάτω είναι πολύ καλή επιλογή και χωράει και στο κουτί :

 

https://www.skroutz.gr/s/5282970/Cryorig-H5-Universal.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε καλύτερα το μήνυμά μου και μην βιάζεσαι. Όπως βλέπεις έχει ήδη 212, η h7 έχει 2 βαθμούς διαφορά, σοβαρά τώρα να πάρει ο άνθρωπος ψύκτρα 2 βαθμούς καλύτερη από αυτή που έχει ήδη ; Είναι no go απλά, στο 50αρικο έχει πολύ καλύτερες επιλογές.

απλός την πρωτινά γτ το κουτι του δεν εχει μεγαλο χώρο και γ αυτο πρωτηνα την συγκεκριμενη οχι γ καποιον αλλο λογο ...αν  δεν υπηρχε προβλημα χωρου ας εμενε με την 212 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια θελω να σηκωνει ανετα overcloking και πανω απο 4.4 πχ. και να μην εχω θεμα θερμοκρασιας.Mε την evo 212 μαλλον θα εχω προβλημα το καλοκαιρι,για αυτο σκεφτομαι να την αλλαξω πακέτο με την νεα μητρικη που θα παρω τον αλλο μηνα. Απλα ειπα και για τον χωρο του κουτιου ωστε να μην μου προτεινετε κατι μεγαλυτερο απο την evo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν με το καλό πάρεις την μητρική και δούμε με τι ρεύμα θα παίζεις στα 4.4 πιστεύω πως τότε θα πρέπει να ψαχτείς για ψύκτρα για να κάνεις μια καλή επιλογή, προς το παρόν θα συνιστούσα να μην βιαστείς για αγορά ψύκτρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν με το καλό πάρεις την μητρική και δούμε με τι ρεύμα θα παίζεις στα 4.4 πιστεύω πως τότε θα πρέπει να ψαχτείς για ψύκτρα για να κάνεις μια καλή επιλογή, προς το παρόν θα συνιστούσα να μην βιαστείς για αγορά ψύκτρας.

σε μενα σχετηκα με τα φανακια δεν μ απαντησες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μενα σχετηκα με τα φανακια δεν μ απαντησες 

 

Έχω απαντήσει στην προηγούμενη σελίδα, απλά δες καλύτερα και μην βιάζεσαι ξαναλέω :).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας.Επειδη στο αμεσο μελον θα αλλαξω μητρικη ( Asus-970-Pro-Gaming-Aura) θελω να μου συστησετε μια καλη ψυκτρα για να μην εχω προβλημα με τις θερμοκρασιες του επεξεργαστη μου (amd fx 8320).Σκεφτομαι να του κανω overcloking και απ οτι μου ειπε ενας φιλος με την evo που εχω τωρα,μετα τα 4.2 θα υπαρχει προβλημα το καλοκαιρι.Δεν θα μπορεσει να τον καλυψει η τωρινη ψυκτρα.Η evo 212 που φοραω να πω οτι ειναι οριακα μεσα στο κουτι.Κατι καλο και φθηνο εαν υπαρχει.Ευχαριστω.

 

Εγώ λέω να περιμένεις μέχρι το καλοκαίρι να δεις τι γίνεται και μετά να κάνεις κίνηση. Εντωμεταξύ το κουτί σου υποστηρίζει μέχρι 151.8mm cpu cooler αλλά χώρεσε η 212 Evo μέσα. Ίσως αυτό το ύψος είναι για να μπαίνει και ανεμιστήρας στο πλάι. Αν ισχύει αυτό που λέω τότε θα μπορεί να μπει και η Thermalright Macho HR-02 που στην κατηγορία της δεν υπάρχει αντίπαλος.

 

https://www.skroutz.gr/s/8024159/Thermalright-HR-02-Macho-Rev-B.html

 

 

 

Έχεις βάλει πλαϊνό ανεμιστήρα; Υπάρχει καθόλου κενό μεταξύ ψύκτρας και κουτιού; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω απαντήσει στην προηγούμενη σελίδα, απλά δες καλύτερα και μην βιάζεσαι ξαναλέω :).

σε ευχαριστω πολυ να σαι καλα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να περιμένεις μέχρι το καλοκαίρι να δεις τι γίνεται και μετά να κάνεις κίνηση. Εντωμεταξύ το κουτί σου υποστηρίζει μέχρι 151.8mm cpu cooler αλλά χώρεσε η 212 Evo μέσα. Ίσως αυτό το ύψος είναι για να μπαίνει και ανεμιστήρας στο πλάι. Αν ισχύει αυτό που λέω τότε θα μπορεί να μπει και η Thermalright Macho HR-02 που στην κατηγορία της δεν υπάρχει αντίπαλος.

 

https://www.skroutz.gr/s/8024159/Thermalright-HR-02-Macho-Rev-B.html

 

 

 

Έχεις βάλει πλαϊνό ανεμιστήρα; Υπάρχει καθόλου κενό μεταξύ ψύκτρας και κουτιού; 

Ναι εχω βαλει πλαινο ανεμιστήρα.Τωρα για κενο μεταξυ κουτας και ψυκτρας αντε να ειναι 1 ποντος...οριακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά + από μένα στην πρόταση του physiciant με το sick εικονίδιο της Merkel :D, μου ξέφυγε εκ του οπτικού μου πεδίου η εν λόγω ψύκτρα αλλά είναι τρελό vfm και με φοβερή απόδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχω βαλει πλαινο ανεμιστήρα.Τωρα για κενο μεταξυ κουτας και ψυκτρας αντε να ειναι 1 ποντος...οριακα.

Θα πρότεινα τότε να αφαιρέσεις το fan αν μποδίζει και να βάλεις αυτή την ψύκτρα που σου είπα.

 

 

Πολλά + από μένα στην πρόταση του physiciant με το sick εικονίδιο της Merkel :D, μου ξέφυγε εκ του οπτικού μου πεδίου η εν λόγω ψύκτρα αλλά είναι τρελό vfm και με φοβερή απόδοση.

Μα γιατί sick;...αφού κατά βάθος την λατρεύεις! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα τότε να αφαιρέσεις το fan αν μποδίζει και να βάλεις αυτή την ψύκτρα που σου είπα.

 

 

Μα γιατί sick;...αφού κατά βάθος την λατρεύεις! 

στον φίλο πρωτινές την thermalight macho ποια απο ολες γτ στο σκρουτζ υπαρχουν πολλες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...