Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάνε ακύρωση της παραγγελίας. Δεν σε αναγκάζει κανείς να την πάρεις ακόμα και αν την έχεις πληρώσει. Θα σου επιστραφούν τα χρήματα.

 

Βασικα δεν την εχω πληρωσει .

Ειχα απιλεξει να πληρωσω κατα την παραλαβη απο το καταστημα .

Απλα το ανεφερα εδω μπας και την θελει καποιος συνφορουμιτης μιας και σπο οτι δειχνει ο τσιγκουνης πουθενα δεν ειναι διαθεσιμο και η πρωτη τιμη ξεκινα στα 35

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν θες καλη γ τον 6500 κοιταξε την coolermaster nepton 240  και σε αεροψυξη σ πρωτηνω την coolermaster 212x

 

 

 

μετα απο τη προτροπη ολων εδω μεσα αποφασισα προς το παρων να μεινει στην ακρη η υδρο και να παω σε μια αεροψτξη για να μην εχω τη μαμα της ιντελ. στην αποφαση μου βοηθησε και οτι ενα φιλαρακι αλλαξε την δικια του (collermaster hyper 412s) με υδρο και μου την εδωσε.. απο οτι διαβασα ειναι μια τιμια σε επιδοσεις λιγο κατω απο την 212. Οταν μπει πανω θα επανερθω και με φοτο και με αποψεις. ευχαριστω πολυ ολους που μου γλιτωσανε το 50αρι που θα εδινα παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας. θελω να παρω δυο fans pwm 12αρια για Push/pull στην Η55 μου. διαθετω μεχρι 25-30 ευρω και για τα δυο. εγω σκεφτομουν να παρω τα F12 της arctic. τι λετε? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας. θελω να παρω δυο fans pwm 12αρια για Push/pull στην Η55 μου. διαθετω μεχρι 25-30 ευρω και για τα δυο. εγω σκεφτομουν να παρω τα F12 της arctic. τι λετε? ευχαριστω

an θες φανακια δες και αυτα εδω http://www.skroutz.gr/s/4072244/Corsair-AF120-LED-White-Quiet-Edition-High-Airflow-120mm-Twin-Pack.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση σου τα εχω δει και εγω αυτα απλα δεν ειναι pwm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σοβαρά τώρα προτείνεις af για υδρόψυξη ; Τα af είναι ανεμιστήρες κουτιού, το λέει και η συντομογραφία af = airflow, τα sp = static pressure είναι για υδρόψυξη. Φιλικά πάντα ψάξου πριν προτείνεις ! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα enermax πως ειναι απο θορυβο??

Αυτά είναι πολύ καλά αλλά δυστυχώς ούτε από amazon.uk στέλνουν πλέον. Δεν μπορώ να καταλάβω ενώ πριν από λίγες μέρες παρήγγειλα 3 μπλε και 1 κόκκινο. Μόνο από ebay αλλά υπάρχουν μόνο αμερική και τα πληρώνεις 40 ευρώ το ένα. Πολύ ακριβά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα δεν είναι τόσο θορυβώδη όσο τα Corsair SP γιατί έχουν μέγιστες στροφές 1500 ενώ τα δεύτερα 2350. Επειδή έχω 2 απ' αυτούς(Enermax) θα σου πω ότι μέχρι τις 1150-1250 στροφές είναι αθόρυβος. Απλά θέλω να σου πω ότι αν πας στα Corsair δεν έχει νόημα να τα λειτουργείς σε χαμηλές στροφές γιατί τα αντίστοιχα Corsair SP με max 1650

 

https://www.skroutz.gr/s/5234806/Corsair-SP120-LED-Green-High-Static-Pressure-120mm.html

 

..έχουν μικρότερη ροή και πίεση στις 1650 στροφές απ' ότι έχουν τα Enermax στις 1500. Ελπίζω να γίνομαι κατανοητός. Βέβαια μπορεί να λέω και μπούρδες αν υποθέσουμε ότι τα Corsair SP120 στις 1650 στροφές είναι εντελώς διαφορετική τεχνολογία με τα άλλα στις 2350, οπότε η αναλογία δεν ισχύει. Φαντάζομαι πάντως ότι το μόνο που αλλάζει είναι τα rpm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά τώρα προτείνεις af για υδρόψυξη ; Τα af είναι ανεμιστήρες κουτιού, το λέει και η συντομογραφία af = airflow, τα sp = static pressure είναι για υδρόψυξη. Φιλικά πάντα ψάξου πριν προτείνεις ! 

γράψε λάθος μπερδεύτηκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τσιμπησα 2 enermax τελικα. απο αποψη θορυβου ειμαι πολυ ευχαριστημενος, δεν εχω στρεσαρει ακομα να δω θερμοκρασιες αλλα θα γινει συντομα. ευχαριστω οσα παιδια απαντησαν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...