Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα .

Μια ερωτηση .

Στον "παλιο" μου υπολογιστη LGA1366 [ asus P6T SE & i7 920 ] o η μαμα ιντελ ψυξη αρχισε να τα παιζει και χωρις φορτιο φτανει στους 80+ βαθμους .

Τι προτεινετε σε οικονομικη λυση ( δεν παιζει παιχνιδια και δεν κανει τιποτα βαρυ , απλα πλεον εργασιες γραφειου και ιντερνετ ) .

Εχω ψιλοκαταληξει σε αυτην εδω την ψυκτρα ARCTIC FREEZER 7 Pro Rev. 2  με 20€ που εργοτερα μπορει να μπει και σε 1150/1151 εαν αναβαθμιστει καποια στιγμη το μηχανημα.

Ειναι οκ ?

Εχετε κατι αλλο σαν προταση ( οικονομικη )                    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιο καλά να έπαιρνες ψύκτρα με 120mm ανεμιστήρα. Θα πρότεινα την Arctic i32 αλλά δε κάνει για το socket σου. Μετά ανεβαίνεις λίγο, πας στην Raijintek Themis και αυτή την Deepcool

 

http://www.e-shop.gr/raijintek-themis-p-PER.811685

https://www.skroutz.gr/s/3081463/Deepcool-GAMMAXX-300.html

 

 

Σε ποιο κουτί θα μπει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα .

Μια ερωτηση .

Στον "παλιο" μου υπολογιστη LGA1366 [ asus P6T SE & i7 920 ] o η μαμα ιντελ ψυξη αρχισε να τα παιζει και χωρις φορτιο φτανει στους 80+ βαθμους .

Τι προτεινετε σε οικονομικη λυση ( δεν παιζει παιχνιδια και δεν κανει τιποτα βαρυ , απλα πλεον εργασιες γραφειου και ιντερνετ ) .

Εχω ψιλοκαταληξει σε αυτην εδω την ψυκτρα ARCTIC FREEZER 7 Pro Rev. 2  με 20€ που εργοτερα μπορει να μπει και σε 1150/1151 εαν αναβαθμιστει καποια στιγμη το μηχανημα.

Ειναι οκ ?

Εχετε κατι αλλο σαν προταση ( οικονομικη )                    

δεν την coolermaster 212 evo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

out of budget 37€

αν θες κοιταξε γτ μεσα απο το site στης αγγελιες μπορεις να βρεις την συγκεκριμενη οπως και την cryorig h7 sta 25 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο κουτί θα μπει;

 

Το κουτι ειναι μεγαλο δεν εχει θεμα χωρου , απλα ειναι αθηνα ο υπολογιστης και δεν μπορω να δω ποιο ειναι

 

 

αν θες κοιταξε γτ μεσα απο το site στης αγγελιες μπορεις να βρεις την συγκεκριμενη οπως και την cryorig h7 sta 25 ευρω

 

Πουληθηκε και ηταν μονο για Θεσ/κη (cryorig)

coolermaster 212 evo εχει μια εκτος εγγυησης , αλλα τα φοβαμαι λιγο τα μτχ , αμα "ψοφισει" ο ανεμηστηρας σε λιγo καιρο θα κοστησει μια απο τα ιδια με καινουργια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κουτι ειναι μεγαλο δεν εχει θεμα χωρου , απλα ειναι αθηνα ο υπολογιστης και δεν μπορω να δω ποιο ειναι

 

 

 

Πουληθηκε και ηταν μονο για Θεσ/κη (cryorig)

coolermaster 212 evo εχει μια εκτος εγγυησης , αλλα τα φοβαμαι λιγο τα μτχ , αμα "ψοφισει" ο ανεμηστηρας σε λιγo καιρο θα κοστησει μια απο τα ιδια με καινουργια

 

εδω εισαι   http://www.skroutz.gr/s/4314723/Raijintek-Themis.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κοψιμο απλα απο οτι ειδα εχει πολλα "παπαρακια" που ειναι δυσκολο να τα κανεις με ορθιο το pc και το ενα χερι μπρος και το αλλο απο πισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον

 

Καλημερα .

Μια ερωτηση .

Στον "παλιο" μου υπολογιστη LGA1366 [ asus P6T SE & i7 920 ] o η μαμα ιντελ ψυξη αρχισε να τα παιζει και χωρις φορτιο φτανει στους 80+ βαθμους .

Τι προτεινετε σε οικονομικη λυση ( δεν παιζει παιχνιδια και δεν κανει τιποτα βαρυ , απλα πλεον εργασιες γραφειου και ιντερνετ ) .

Εχω ψιλοκαταληξει σε αυτην εδω την ψυκτρα ARCTIC FREEZER 7 Pro Rev. 2  με 20€ που εργοτερα μπορει να μπει και σε 1150/1151 εαν αναβαθμιστει καποια στιγμη το μηχανημα.

Ειναι οκ ?

Εχετε κατι αλλο σαν προταση ( οικονομικη )                    

 

Λοιπον γιατι εχω πηξει λιγακι ψαχνωντας .

Εχω βρει στα ιδια λεφτα 25€ τις παρακατω :

Zalman CNPS 10X Optima ( new )

coolermaster 212 evo  (used )

Deepcool GAMMAXX300 ( new )

Τι λετε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα .

Μια ερωτηση .

Στον "παλιο" μου υπολογιστη LGA1366 [ asus P6T SE & i7 920 ] o η μαμα ιντελ ψυξη αρχισε να τα παιζει και χωρις φορτιο φτανει στους 80+ βαθμους .

Τι προτεινετε σε οικονομικη λυση ( δεν παιζει παιχνιδια και δεν κανει τιποτα βαρυ , απλα πλεον εργασιες γραφειου και ιντερνετ ) .

Εχω ψιλοκαταληξει σε αυτην εδω την ψυκτρα ARCTIC FREEZER 7 Pro Rev. 2 με 20€ που εργοτερα μπορει να μπει και σε 1150/1151 εαν αναβαθμιστει καποια στιγμη το μηχανημα.

Ειναι οκ ?

Εχετε κατι αλλο σαν προταση ( οικονομικη )

Γιατι δεν πουλας το σετακι μητρικη-επεξεργαστη-ραμ? Τις αγοραζουν για χρυσες αυτες τις μητρικες και θα γλιτωσεις τα εξοδα ψυξης. Εξαλλου ενα σετακι με Η110 και pentium θα σε καλυψει για την χρηση που θες και θα εχεις εγγυηση.

 

Offtopic αλλα η καλυτερη επιλογη πιστευω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν πουλας το σετακι μητρικη-επεξεργαστη-ραμ? Τις αγοραζουν για χρυσες αυτες τις μητρικες και θα γλιτωσεις τα εξοδα ψυξης. Εξαλλου ενα σετακι με Η110 και pentium θα σε καλυψει για την χρηση που θες και θα εχεις εγγυηση.

 

Offtopic αλλα η καλυτερη επιλογη πιστευω.

 

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...