Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικά έδωσα την παραγγελια και θα πάρω το bequiet!

Ευχαριστώ για τις γνώμες σας.

Αλλα φιλε μου εσύ που είπες για το πίσω fan ότι πρέπει να βάζει αέρα εγώ νομίζω ότι τα πίσω λειτουργούν σαν exhaust?

Διάβασε ξανά τι γράφω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σκέφτομαι να τοποθετήσω υδροψυξη CPU στο παρακάτω σύστημα 


                                                                 τη προτείνεται 


100-130 euro


Monitor: Samsung LT24-E390EW/EN 24" Tower: Aerocool Strike X-One CPU: i7 870 2,93 Ghz Mothebord: Gigabyte GA-H55M-S2 RAM: Kingston 6-GB DDR-3 1333GHz Dual Channel VGA: MSI GTX 960 Gaming 2G OC PSU-(αναμονή για αλλαγή σε (thermaltake sps-630) (iMemory 600w) 3HDD WD 2DVD-RW


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τόσα λεφτά παίρνεις ένα καλο Aircooler που τραβάει αρκετό OVERCLOCK και σου μένουν λεφτά για μεγαλύτερο PSU γιατί πιστεύω πως έχεις αρκετά πράγματα και θα χρειαστείς κάτι μεγαλύτερο. Και εγώ για υδρόψυξη πήγαινα αλλα με βοήθησαν τα παιδιά να σκεφτώ καλύτερα. Εκτος αν θες να το πας τέρμα το CPU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μικρο προβληματάκι με της θερμοκρασίες

θέλω να κρατώ το μηχάνημα full load γύρο στους  60c σε έτσι και αλλιώς υδροψυξη θα μου μήνη και σε μελλοντική αναβάθμιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες, ψαχνω ψυκτρα με 40-50€ για την ψυξη του oced g4400 μεχρι και 1,4v και αργοτερα σε αναβαθμιση ενος kabylake! Θεμα απο κουτι δεν εχω αλλα μονο ισως απο τις ram (ripjaws v)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κενό ειναι, πολύ καλή η tr. Ωραία ευχαριστώ για την απάντηση, θα περιμένω και καμία άλλη γνώμη και θα προχωρήσω σε αγορά. Στο τέλος θα μου βγει πιο ακριβά η ψυκτρα από τον επεξεργαστή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα, μην αγχωνεσαι, ουτως η αλλιως θα πηγαινα σε kabylake απλα δεν ηθελα να περιμενω με το πισι σβηστο τοσο καιρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...