Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ερώτηση:

 

Σκέφτομαι την ψήκτρα Arctic Freezer i32 σε mobo GA-Z170X-UD3 με 2 Dimm HyperX Fury DDR4

 

Υπάρχει ένα slot κενό ανάμεσα στο socket και τις μνήμες. Λέτε να βρίσκει το fan στην ψήκτρα της μνήμης;

Αν υποθέσω ότι το socket 1151 είναι περίπου ίδιο με το socket 1150. Έχω την Αrctic i32 (ωραία ψύκτρα παρεμπίπτοντος) με Fury DDR3, δεν υπάρχει φυσική επαφή (1-2 εκατοστά απόφαση) μεταξύ του fan και 1ης RAM,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια επειδη εχω ψιλοχαθει. μια οικονομικη ψυκτρα για FX6300  ποια θα προτεινατε?

 

 ειναι σε ευρηχωρο κουτι coolemaster half.

 

ευχαριστω.

https://www.skroutz.gr/s/4314723/Raijintek-Themis.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα θα ειθελα να μου πειτε για ενα custom set η εμφανιση με νιαζει πιο πολυ για να πω την αλιθεια γιατι φιαχνω ενα wall mount pc.

Cpu-> 4790k

Motherboard-> z97 deluxe

Τροφοδοτικο->corsair rm 750 80plus gold

Gpu->1070

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα θα ειθελα να μου πειτε για ενα custom set η εμφανιση με νιαζει πιο πολυ για να πω την αλιθεια γιατι φιαχνω ενα wall mount pc.

Cpu-> 4790k

Motherboard-> z97 deluxe

Τροφοδοτικο->corsair rm 750 80plus gold

Gpu->1070

Θα κάνεις overclocking; Λεφτά; Τι εννοείς εμφάνιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Χρειάζομαι καινούργια ψυχτρα επειγόντως, σήμερα με ελαφριά χρήση και στοκ συχνότητα είμαι στους 50c. 

 

Mobo: AsusRampage Formula

CPU: Q9650

RAM: Corsair Dominator

 

Μπορώ να διαθέσω μέχρι και 70ευρώ, θα ήθελα μια Noctua nh-d14, αλλά θα βρίσκει στης μνήμες μου, σωστά? Χρειάζομαι απαραίτητα και τα 4 slot. 

 

Όποια βοήθεια, συμβουλή ευπρόσδεκτη.


Καλησπέρα.

Χρειάζομαι καινούργια ψυχτρα επειγόντως, σήμερα με ελαφριά χρήση και στοκ συχνότητα είμαι στους 50c. 

 

Mobo: AsusRampage Formula

CPU: Q9650

RAM: Corsair Dominator

 

Μπορώ να διαθέσω μέχρι και 70ευρώ, θα ήθελα μια Noctua nh-d14, αλλά θα βρίσκει στης μνήμες μου, σωστά? Χρειάζομαι απαραίτητα και τα 4 slot. 

 

Όποια βοήθεια, συμβουλή ευπρόσδεκτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο από μια πηγή βλέπω ότι το antec χωρά ψύκτρα με μέγιστο ύψος 16cm. Όσο έχει και οι D14. Οριακά λοιπόν τη χωρά. Αν σηκώσεις τον τον ανεμιστήρα δεν θα βρίσκει στις μνήμες αλλά θα βρίσκει στο πλαινό του κουτιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο από μια πηγή βλέπω ότι το antec χωρά ψύκτρα με μέγιστο ύψος 16cm. Όσο έχει και οι D14. Οριακά λοιπόν τη χωρά. Αν σηκώσεις τον τον ανεμιστήρα δεν θα βρίσκει στις μνήμες αλλά θα βρίσκει στο πλαινό του κουτιού.

Όνειρο θα ήταν αν μπορούσα να την βάλω. Τελος πάντων χρειάζομαι μια καλή ψύκτρα άμεσα! Έχετε να προτείνετε καμία, τον επεξεργαστή τον κλοκαρω στα 3,6 συνήθως, αλλά θα ήθελα να μπορώ να πάω και υψηλότερα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καλησπέρα.

Χρειάζομαι καινούργια ψυχτρα επειγόντως, σήμερα με ελαφριά χρήση και στοκ συχνότητα είμαι στους 50c. 

 

Mobo: AsusRampage Formula

CPU: Q9650

RAM: Corsair Dominator

 

Μπορώ να διαθέσω μέχρι και 70ευρώ, θα ήθελα μια Noctua nh-d14, αλλά θα βρίσκει στης μνήμες μου, σωστά? Χρειάζομαι απαραίτητα και τα 4 slot. 

 

Όποια βοήθεια, συμβουλή ευπρόσδεκτη.

 

Arctic liquid freezer 120 κατ'εμέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...