Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λογικα θα την κρατησω αλλα ριξτε και μια προταση για νερακι η NZXT kraken x62 τι λεει απο αποδοση και θορυβο?

το max μπορώ να δώσω είναι πάνω κάτω η τιμή αυτής που προανέφερα αλλα αν υπάρχει και κατι φτηνότερο και ποιοτικό δεν θα με χάλαγε

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

λογικα θα την κρατησω αλλα ριξτε και μια προταση για νερακι η NZXT kraken x62 τι λεει απο αποδοση και θορυβο?

το max μπορώ να δώσω είναι πάνω κάτω η τιμή αυτής που προανέφερα αλλα αν υπάρχει και κατι φτηνότερο και ποιοτικό δεν θα με χάλαγε

 

 

 

  την εχει ενας φιλος μ στην πρωτινό με χίλια  https://www.skroutz.gr/s/7881413/Arctic-Liquid-Freezer-240.html?keyphrase=arctic+freezer+240

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι την ειδα και αυτη καλη φενετε και απο review που ειδα, απο coolermaster-corsair μακρια ε?

ειδάλλως αν δεν θες να δόσεις πολλά λεφτά μπορεις να δεις και αυτην εδω την αερόψυξη που ειναι αρκετα καλη γ τα χρήματα της 

 

 https://www.skroutz.gr/s/6398412/Cryorig-H7.html#reviews

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

λογικα θα την κρατησω αλλα ριξτε και μια προταση για νερακι η NZXT kraken x62 τι λεει απο αποδοση και θορυβο?

το max μπορώ να δώσω είναι πάνω κάτω η τιμή αυτής που προανέφερα αλλα αν υπάρχει και κατι φτηνότερο και ποιοτικό δεν θα με χάλαγε

 

 

 

Εγω εχω αυτην εδω

Γύρω στα 135 ευρω απο amazon uk με μεταφορικα.

Ολες οι υδροψηξεις να ξερεις στις φουλ στροφες εχουν υπερβολικη φασαρια. Ειτε χαμηλωνεις τις στροφες μεσω του καθε software που σου δινει η αντιστοιχη εταιρία ή κουμπωνεις τους ανεμιστηρες στη μητρικη και ελεγχεις τις στορφες του απο εκει αλλιώς δεν παλεύονται... Εκτος αν βαλεις τπτ ανεμιστηρες εντελως αθόρυβους με καλο static pressure αλλα να ξερεις πως δεν θα εχουν τις ιδιες επιδοσεις με τους εργοστασιακους σε φουλ στροφες, αλλα θα ειναι λιγο καλυτεροι απο τους εργοστασιακους σε χαμηλες στοφες.

 

Επισης φιλικη συμβουλη ,παρε γνωμες απο κατόχους οχι απο τους "την εχει ενας φιλος μου".

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτά άμα είναι να πάω πάλι σε αερόψυξη κρατάω αυτη που έχω άπλα θα προσέχω να μην ταρακουνάω το κουτί οταν το μετακινώ

και η fractal celvin 24 μου άρεσε και είδα που την προτείνεται και αυτη

 

 για την κρακεν x62 ρε παιδιά τη γνωμη έχετε δεν μου είπατε

 

 

συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτά άμα είναι να πάω πάλι σε αερόψυξη κρατάω αυτη που έχω άπλα θα προσέχω να μην ταρακουνάω το κουτί οταν το μετακινώ

και η fractal celvin 24 μου άρεσε και είδα που την προτείνεται και αυτη

 

 για την κρακεν x62 ρε παιδιά τη γνωμη έχετε δεν μου είπατε

 

 

συγνώμη αν γίνομαι κουραστικός

Απο τις καλυτερες αλλα η πιο τσιμπιμενη στην τιμη απο όλες ,δες το συνδεσμο που σου εβαλα απο πανω, ειναι review απο evga - corsair - nzxt.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και η cm240m η nepton, είναι πολύ καλή, αν και πλέον πρέπει να υπάρχουν και καλύτερες. Στο idle είναι αθόρυβη, αλλά στο φουλ ακούγεται πολύ.

 

Αν την βρεις φθηνά, εχε την στο νου σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγινε φίλε μου, σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια , την έβγαλα πάλι την ψυκτρα έτσι να δω μήπως έχουμε κάνα θεματάκι και είναι όλα μια χαρά όποτε για την ώρα θα μείνω με την truspirit και βλέπω αργότερα για νεράκι γιατί έφυγε πολύ χρήμα τώρα με την αναβάθμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχετε στα υποψιν καμια low profile ψυκτρα για fx 6300?

ως τωρα χρησιμοποιουσα μια arctic cooler 13,εκανε δουλεια ωσον αφορα την ψυξη αλλα μου εβγαινε η παναγια καθε φορα να την βαλω και να την ξαναβαλω.

μπατζετ 30 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...