Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Παρε τα ξεχωριστα και γλυτωνεις 6-7 ευρω

 

Τα εχω δει-ακουσει γιατι πηρα για φιλο το κουτακι το midi το πρωτο με 31.90 και εχω να πω οτι για τα χρηματα αυτα ειναι ο,τι καλυτερο με διαφορα

 

http://www.e-shop.gr/ypologistes-case-modding-fans-120mm-list?table=PER&category=%C1%CD%C5%CC%C9%D3%D4%C7%D1%C1%D3+%CA%CF%D5%D4%C9%CF%D5&filter-2401=1

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε τα ξεχωριστα και γλυτωνεις 6-7 ευρω

 

Τα εχω δει-ακουσει γιατι πηρα για φιλο το κουτακι το midi το πρωτο με 31.90 και εχω να πω οτι για τα χρηματα αυτα ειναι ο,τι καλυτερο με διαφορα

 

http://www.e-shop.gr/ypologistes-case-modding-fans-120mm-list?table=PER&category=%C1%CD%C5%CC%C9%D3%D4%C7%D1%C1%D3+%CA%CF%D5%D4%C9%CF%D5&filter-2401=1

Αυτα φόραγε το starship? Δε του φαίνεται απο τις φωτο που έχουν βάλει. Το combo στα 20ε το γλυκοκοιτάζω γιατι έχει full ελεγχο στο rgb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτα που σου εβαλα ειχε και γι αυτο δεν ειναι τυχαιο που εμφανισε το eshop αυτα τα ανεμιστηρακια για το συγκεκριμενο κουτακι που του λειπουν 3 στην ουσια...(2 πανω κι 1 πισω..)

 

Το ουτακι αυτο στην ουσια ειναι αντιγραφη του aigo με ολοκληρο τζαμενιο πλαινο και γι αυτο στην ουσια οι ανεμιστηρες ειναι aigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι έχει τα rgb το κουτί; Μήπως έχει μόνο κόκκινα; Αν έχει rgb πως τα ελέγχεις αφού, λογικά, δεν θα δίνουν controller με το κουτί.

 

Πάντως αν τα έχει, και υπάρχει τρόπος να τα ελέγχεις, δεν θα με χάλαγε να το πάρω και να βάλω όλα τα ψόφια rgb στις πίσω θέσεις και μπροστά σοβαρά static pressure fans. Έτσι θα είχα positive pressure, καλή ψύξη και light show. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρος ότι έχει τα rgb το κουτί; Μήπως έχει μόνο κόκκινα; Αν έχει rgb πως τα ελέγχεις αφού, λογικά, δεν θα δίνουν controller με το κουτί.

 

Πάντως αν τα έχει, και υπάρχει τρόπος να τα ελέγχεις, δεν θα με χάλαγε να το πάρω και να βάλω όλα τα ψόφια rgb στις πίσω θέσεις και μπροστά σοβαρά static pressure fans. Έτσι θα είχα positive pressure, καλή ψύξη και light show. :)

 

 

Οχι φιλε μου, δεν προσεξα για το rgb, δικιο εχεις και παραξενευεσαι! Το κουτι εχει τους απλους led, εκεινους δηλαδη που εδειξα στο παιδι πιο πανω.. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 και θα μαζευα σιγα σιγα ενα 300αρι για custom. Καλες οι aio αλλα σου τα κανουν τουμπανο απο το θορυβο...

Tα 300 καντα 500 για να εισαι μεσα :P K Για TR δν ξερω μηπως παει κ παραπανο... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, μια ερώτηση-απορία, να αφήσω τα fan στο ψυγείο που έχει η x62 ή προτείνετε να βάλω κάτι άλλο καλύτερο και αν ναι τι?
​Εκτός αυτού έχω δει διάφορα tutorials σε yt και έχω απορία σχετικά με την εγκατάσταση των fans στο ψυγείο, να μπουν και τα δύο μπροστά να σπρώχνουν αέρα σε αυτό? να μπουν από πίσω? δεν ξέρω έχω δει πολλά και έχω μπερδευτεί.
Το κουτί μου είναι s340 elite

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους, μια ερώτηση-απορία, να αφήσω τα fan στο ψυγείο που έχει η x62 ή προτείνετε να βάλω κάτι άλλο καλύτερο και αν ναι τι?

​Εκτός αυτού έχω δει διάφορα tutorials σε yt και έχω απορία σχετικά με την εγκατάσταση των fans στο ψυγείο, να μπουν και τα δύο μπροστά να σπρώχνουν αέρα σε αυτό? να μπουν από πίσω? δεν ξέρω έχω δει πολλά και έχω μπερδευτεί.

Το κουτί μου είναι s340 elite

Εδωσες τοσα λεφτα για να αλλαξεις fans; Περιττη ερωτηση τα αφηνεις ως εχουν. Προφανως εχεις δει push pull και μπερδευεσαι με την τοποθετηση. Θα τα βαλεις κανονικα οπως δειχνει στο manual απο μπροστα,δλδ να ριχνουν αερα στο ψυγειο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...