Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κατάλληλης ψύκτρας/κατάλληλου ανεμιστήρα


Sheogorath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

blueblood7, η μια που εβαλες πιο πισω δεν ειναι για socket 1151, τις αλλες επιλογες που προτινατε τις τσεκαρω, αλλα δεν υπαρχει δλδ τπτ αθορυβο σε υδροψηξη?

 

Δεν ειναι καλυτερη η υδροψηξη απο την αεροψηξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blueblood7, η μια που εβαλες πιο πισω δεν ειναι για socket 1151, τις αλλες επιλογες που προτινατε τις τσεκαρω, αλλα δεν υπαρχει δλδ τπτ αθορυβο σε υδροψηξη?

 

Δεν ειναι καλυτερη η υδροψηξη απο την αεροψηξη?

παντως και η noctua που  σ εβαλα την nh-u9s την χωραει ανετα το κουτι σου !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blueblood7, η μια που εβαλες πιο πισω δεν ειναι για socket 1151, τις αλλες επιλογες που προτινατε τις τσεκαρω, αλλα δεν υπαρχει δλδ τπτ αθορυβο σε υδροψηξη?

 

Δεν ειναι καλυτερη η υδροψηξη απο την αεροψηξη?

Όλες όσες έβαλα είναι για s1151, 

 

Οι φθηνές υδροψύξεις δεν υπερτερούν σε σχέση με καλές αερόψυκτρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε που πρέπει να ελέγχεις κάθε τόσο την υδρόψυξη, για τυχόν διαρροές της αντλίας.

Ενώ την αερόψυξη, την βάζεις και ξενοιάζεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η συγκεκριμένη αλλά δυστυχώς δε χωράει στο κουτί του. Δες κι αυτές

https://www.skroutz.gr/s/8024159/Thermalright-HR-02-Macho-Rev-B.html

https://www.skroutz.gr/s/11078713/Scythe-Mugen-5.html

Εγώ έχω την mugen 5 σε i5 4690k.. Από άποψη θορύβου είναι σαν να μην δουλεύει.. η κατασκευή της πολύ ποιοτική.. Την έχω μεσα σε aerocool aero500

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι έτοιμος να αλλάξω τις RAM μου παίρνοντας 2 dims των 8GB Gskill TridentX. Δυστυχώς όμως υπάρχει σοβαρό θέμα χώρου με την τωρινή μου ψήκτρα (Raijintek Ereboss). Και μιας και γενικώς είναι ένα εξάρτημα που με έχει σπάσει τα νεύρα πολλές φορές στο παρελθόν κατά την τοποθέτηση του, λέω μήπως το αλλάξω και πάω σε κάτι παρόμοιων επιδόσεων αλλά μικρότερου μεγέθους. Γύρω στο 40άρι έλεγα. Υπάρχει καμιά καλύτερη επιλογή σε αυτό το budget?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι έτοιμος να αλλάξω τις RAM μου παίρνοντας 2 dims των 8GB Gskill TridentX. Δυστυχώς όμως υπάρχει σοβαρό θέμα χώρου με την τωρινή μου ψήκτρα (Raijintek Ereboss). Και μιας και γενικώς είναι ένα εξάρτημα που με έχει σπάσει τα νεύρα πολλές φορές στο παρελθόν κατά την τοποθέτηση του, λέω μήπως το αλλάξω και πάω σε κάτι παρόμοιων επιδόσεων αλλά μικρότερου μεγέθους. Γύρω στο 40άρι έλεγα. Υπάρχει καμιά καλύτερη επιλογή σε αυτό το budget?

φυσικα arctic i32 , cryorig h7 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα arctic i32 , cryorig h7 

 

Είναι ισοδύναμες αυτές οι 2? Γιατί βλέπω η 2η είναι αρκετά ακριβότερη. Επίσης συγκριτικά με την δικιά μου, έχεις άποψη για το πως είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ισοδύναμες αυτές οι 2? Γιατί βλέπω η 2η είναι αρκετά ακριβότερη. Επίσης συγκριτικά με την δικιά μου, έχεις άποψη για το πως είναι;

και η δυο ειναι αρκετα καλες και κοντες  στο υψος σε σχεση με αυτην π ειχες π ηταν ογκοδεις .Αλλα οποια και να παρεις να ξερεις οτι και η δυο ειναι αξιολογες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαίνονται λες και τα έκλεψαν από παιχνιδαδικο εποχές 1990τοσο ή από κανένα πανηγύρι

Επεξ/σία από 7nisiotis
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια σας παρακαλώ. Μόλις παρέλαβα την arctic cooling, έβγαλα την στοκ ψυκτρα και ο επεξεργαστής έχει κολλήσει πάνω. Βγήκε από τη θέση του χωρίς καν να ανοίξω την ασφάλεια. Ευτυχώς φαίνεται να μην έχουν σπάσει τα πιν.πβς να το ξεκολλήσω όμως δε βγαίνει με τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς βάλτο πάλι στο socket προσεκτικά και τρέξε κανένα stress test να ζεσταθεί αρκετά και μετά δοκίμασε πάλι. :)

 

 

Φαίνονται λες και τα έκλεψαν από παιχνιδαδικο εποχές 1990τοσο ή από κανένα πανηγύρι

 

Απομίμηση Thermaltake Riing. Αν είναι όντως RGB και ανάβει το Ring γύρω γύρω σε ότι χρώμα θες δεν είναι τόσο κακό, για την μισή τιμή από τα Thermatake. Τώρα τι αέρα σπρώχνουν και πως τα πάνε σε στατική πίεση ας μην το πιάσουμε καλύτερα... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μπορώ δυστυχώς. Το σιδεράκι που τον ασφαλίζει τι θα το κάνω? Να το κλείσω και προσπαθήσω να τον κουμπώσω έτσι? Θα κανω ζημιά σίγουρα γτ δε βλέπω με τον όγκο της ψυχτρας τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...