Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις σχετικές με Case Modding.


Νυσταγμένος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα αλανια

Δεν ειμαι σιγουρος αν αυτο ειναι case modding, αλλα

ειχα στησει ολο το πισι πανω σε ενα κομματι ξυλο, και το ειχα κρεμασμενο στον τοιχο. 

Τα standoff της μητρικης τα ειχα βαλει τερμα ghetto. Εκανα μια μικρη τρυπα με πολυ ψιλο τριπανακι στο ξυλο, και απο πανω καρφωσα τα standoffs. Μετα απο κατι μηνες καποια απο αυτα ειχαν φυγει, και το κατεβασα για να μην πεσει και κλαιω. 

Θελω να το ξανακανω. Εχει κανεις καμια προταση?

Σκεφτομουν να μην βαλω, και στην θεση τους να βαλω ξυλοβιδα τυλιγμενη με μονωτικη ταινια ή κατι τελος παντων(Ακομα πιο ghetto). Ή ισως με μπουλονια τα οποια περνανε απο την πισω μερια, και εχουν παξιμαδια απο την αλλη πλευρα, με μια πλαστικη ροδελα στο τελος

Ευχαριστω!

Καλως ηρθες στο σωστο σημειο:) Για να στηριξεις την μητρικη η ποιο σιγουρη περιπτωση(για να μην πεσει) ειναι να βαλεις βιδες με παξιμαδια απ την αλλη πλευρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλως ηρθες στο σωστο σημειο :) Για να στηριξεις την μητρικη η ποιο σιγουρη περιπτωση(για να μην πεσει) ειναι να βαλεις βιδες με παξιμαδια απ την αλλη πλευρα.

 

Και μην ξεχάσεις, όπως είπες την πλαστική ροδέλα. Έτσι θα είναι "μπόμπα".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στους modεραδες.Θελω ενα κανονικο keyboard που εχω,να προσπαθησω να το κανω backlighted αλλα δεν ξερω ακρυβως πως να το κανω.Εχετε καμια ιδεα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τελικη εκανα ακομα πιο ghetto build :P Κυριακη σημερα, κλειστα ολα και βαριομουνα(+οτι δεν μπορω να βρω το τρυπανι) :P

Τα ξαναεβαλα οπως ηταν και απλα τα ελουσα με super glue :P Φαινονται να κρατανε πολυ καλα. Σιγουρα, μολις μπορεσω θα κανω κατι πιο σωστο, αλλα για τωρα, νομιζω πως ειναι οκ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα στους modεραδες.Θελω ενα κανονικο keyboard που εχω,να προσπαθησω να το κανω backlighted αλλα δεν ξερω ακρυβως πως να το κανω.Εχετε καμια ιδεα??

 

Το πιο απλό απο αυτά που έχω δεί να κάνουν είναι στο παρακάτω βίντεο. Όπως θα δείς και στο βίντεο, βοηθάει πολύ να έχεις πληκτρολόγιο με Usb θύρα και λίγο χώρο κάπου στο εσωτερικό του (συνήθως αυτό συμβαίνει με τα πιο μεγάλου μεγέθους πληκτρολόγια) για να μπεί και το controller της ledoταινίας.

 

Video 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο απλό απο αυτά που έχω δεί να κάνουν είναι στο παρακάτω βίντεο. Όπως θα δείς και στο βίντεο, βοηθάει πολύ να έχεις πληκτρολόγιο με Usb θύρα και λίγο χώρο κάπου στο εσωτερικό του (συνήθως αυτό συμβαίνει με τα πιο μεγάλου μεγέθους πληκτρολόγια) για να μπεί και το controller της ledoταινίας.

 

Ευχαριστω.Το εχω δει αυτο το βιντεο και σκευτομουν μηπως υπαρχει κανενας αλλος καλητερος τροπος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω.Το εχω δει αυτο το βιντεο και σκευτομουν μηπως υπαρχει κανενας αλλος καλητερος τροπος.

 

Καλύτερος τρόπος αδερφέ είναι αυτός και λέγεται μηχανικός http://www.gearbest.com/keyboards/pp_298472.html?wid=21

Όχι τόσο για τα υλικά αλλα για τον κόπο σου και το αποτέλεσμα που θα σου φανεί 'λίγο' ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερος τρόπος αδερφέ είναι αυτός και λέγεται μηχανικός http://www.gearbest.com/keyboards/pp_298472.html?wid=21

Όχι τόσο για τα υλικά αλλα για τον κόπο σου και το αποτέλεσμα που θα σου φανεί 'λίγο' ;)

Εκει παει σε αλλο επιπεδο.Ξεφευγει απ το modding και παει στο buying :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστοοοοοοός :-D

Κάνε μωρέ κάπου αλλού μόντα όχι στο keyboard μάπα θα γίνει έψαχνα τώρα στο youtube βιντεάκια και είναι όλα για τάνάθεμα μ'αυτό τον τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παντως γ να μην μαζευεις σκονη sτο pc αγορασε γ μενα εναn φυσιτηρα και θα λισεις το προβλημα με την σκονη οσο γ τα sleeve καλοδια δες e-shop Νυσταγμένος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω την ομαδα οι παλιοι γνωστοι ελπιζω να με θυμουνται, για πειτε κανα project παιζει ?

Ρωτα τον albilosha εκεινος κανει παντα κατι :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...