Προς το περιεχόμενο

Ξαναγεμισμένο για πρωτη φορά HP 650 TRI-COLOR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γεια σας να ρωτήσω και εγώ κάτι , σήμερα πήγα και γέμισα για πρώτη φορά το μελανοδοχείο μου  HP 650 tri color  το πηρά σε 20 λεπτά πήγα να εκτυπώσω κάτι βιογραφικά και  η φωτογραφία ήταν χάλια με γραμμές έκανα το τεστ του εκτυπωτή τα πάντα που είχε διαθέσιμα καθάρισμα κεφαλης , ευθυγράμμιση , δοκιμαστική εκτύπωση και στα χρώματα μου τα βγάζει έτσι…..

 

kS25Udr.jpg

 

 

Το πήγα στο κατάστημα  με το γνωστό  κίτρινο μπλε σήμα… και μου είπαν ότι το γέμισαν και ότι για τις γραμμές  φταίει το ταλεποριμενο μελανοδοχείο…. Όταν του είπα ότι το γέμισα πρώτη φορά μου είπε εεε… δώστε τη διαφορά και πάρτε ένα άλλο από εδώ… στα 9,80 το οποίο από ότι είδα είχε τι μάρκα πάνω του καταστήματος …. Του είπα όχι παρήγγειλα από το e-shop με 8 ευρώ ένα HP γνήσιο… να ρωτήσω ενδέχεται το μελανί να δουλέψει ξανά σωστά γιατί διάβασα σε ενα ποστ εδώ ότι θέλει κάποια ώρα να κατέβει αν ισχύει ; δεύτερο μπορεί να μου κάνει ζημία στο πολυμηχανημα το συγκεκριμένο μαπα… μελανοδοχείο ποια γιατί το έχω αφήσει γιατί δουλεύει σωστά το μπλε… πράσινο ώστε να έχω μέχρι να έρθει το άλλο μελανί η να το αφαιρέσω για καλό και για κακό ;

Επεξ/σία από JON_YOUGREEKS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζημια δε θα πάθεις.

Απλά, δεν έγινε σωστά η αναγώμοση, μάλλον δεν καθάρισαν καλά το δοχείο ή έχει πάρει αέρα. Απο οτι βλέπω το πρόβλημα είναι στο Magenta...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μελανοδοχειο θελει σενιαρισμα.βαλτο σε καυτο νερο για κανα πενταλεπτο,σκουπισε το με χαρτι με νοπνευμα και δοκιμασε ξανα και ξανα.θελει δεν θελει,θα δουλεψει.υποληματα μελανις βουλωσαν τις διοδους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...