Προς το περιεχόμενο

Άρνηση απο PUBLIC να αλλάξουν ελαττωματική GoPro 6 μηνών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδη για να καταλαβουμε παιρνω ενα κινητο, για καποιο λογο μετα απο λιγους μηνες χαλαει π.χ. το ακουστικο, το παω για service και μου λενε αυριο θα ειναι ετοιμο, δωρεαν μεσα στην εγγυηση και λεω οχι, θελω καινουριο, φυσικα θα μου πουνε και αυτοι οχι αλλα συμφωνα με τα λεγομενα σου, αν τους κανεις καταγγελια και πεις οτι δεν μου εδωσαν καινουρια συσκευη, παρολο που η προβληματικη επισκευαζοταν αμεσα, εστω και 2-3 μηνες μετα θα αναγκαστουν να σου δωσουν καινουρια.

 

Θελω να ανεβασεις αυτον τον νομο που αναγραφει οτι επιτρεπει την αλλαγη συσκευης με καινουρια ακομα και αν η προβληματικη συσκευη επιδεχεται αμεση επισκευη, να τον εχω εκτυπωμενο και να παω να ζητησω καινουρια συσκευη την επομενη φορα που θα μου συμβει το παραμικρο.

Άστον δεν θέλει να μας κάνει της εμπειρίες του διδάγματα αυτός μόνο ξέρει κανένας άλλος, οι καταναλωτικες οργανώσεις και οι δικηγόροι που ασχολούνται με τέτοια θέματα είναι χαζοί ακόμα και οι δικαστές χαζοί είναι βγάζουν πάντα μα πάντα λάθος αποφάσεις, επειδή μερικοί πελάτες γίνονται τόσο πρηκτες μέσα σε ένα μαγαζί και ο υπεύθυνος για να μην έχει σκηνές χρεώνει τι κατάστημα κάνοντας αλλαγή δεν σημαίνει ότι είναι και ο κανόνας, κανένας υπεύθυνος καταστήματος δεν θέλει να έχει κάποιον στο σέρβις να φωνάζει γιατί δημιουργεί κακή εικόνα για το κατάστημα, ε για αυτός τους χαζους κάναμε τέτοιου τύπου εξαιρέσεις για να φύγουν από το κεφάλι μας μιας και δημιουργούσαν σκηνές μέσα στο κατάστημα

 

 

Αααααα και μην ξεχάσω περιμένει να τον πάρουμε στα σοβαρά μέσα το nickname που έχει βάλει

Επεξ/σία από Inuyasha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο καθένας μας όταν δίνει χρήματα για να αγοράσει κάτι ειναι αποκλειστικά υπεύθυνος να αποφασίσει τι θα κάνει η τι θα δεχτεί αν κάτι που αγόρασε εχει πρόβλημα. Άλλοι μπορεί να νομίζουν ότι το να αγοράζεις μια φωτογραφική μηχανή, έναν υπολογιστη, ειναι το ίδιο με το να αγοράζεις ένα καρπούζι που βγαίνει μάπα και επιλέγουν η να το φάνε ετσι, αν τρώγεται, η να το πετάξουν. Υπάρχουν και αυτοι που το μάπα καρπούζι θα το επιστρέψουν πίσω ετσι όπως ειναι μάπα και θα ζητήσουν άλλο που τρώγεται. Επειδή παει να ξεφύγει το πράγμα στο αν πρεπει να αλλαχτεί η να επιςκευαςτει κατι που εχει πρόβλημα. Ο νόμος ορίζει ξεκάθαρα τα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις της καθε μεριάς. Αν έχεις δίκιο θα προχωρήσει και θα επεξεργαστεί αυτό που καταγγέλλεις,αν δεν σου εξηγεί τι δικαιούσαι. Δεν παίζουν ούτε φωνές και φασαρίες στα σέρβις με το καθε παιδί που δουλεύει εκεί ούτε ξύλο σαν αγροίκοι. Αυτα τέλος.

Επεξ/σία από everything30
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...