Προς το περιεχόμενο

Άρνηση απο PUBLIC να αλλάξουν ελαττωματική GoPro 6 μηνών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εισαι ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ.......δωσε τον λαο να καταλαβει γιατι μας πατάνε το κεφαλι και προκοπή δεν μπορουμε να δουμε

Όπλα στη φαρέτρα πάντα υπήρχαν φίλε μου, η ευθύνη είναι του πολεμιστή, αν δεν μπορεί να βρει το στόχο, όχι του όπλου... Να είσαι καλά, στη διάθεσή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 121
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι πολύ απλό, την δεύτερη φορά ΔΕΝ αφήνεις τον υπάλληλο να την ξαναστείλει πισω, του ζητάς να σου δώσει πιστωτικό... Δεν καταλαβαίνω τι δεν καταλαβαίνεις, στο εξήγησαν ήδη 3-4

Δεν υπήρξε δεύτερη φορά λέμε με την πρώτη ζήτησα πιστωτικό.Αυτός έπρεπε να το τσεκάρει!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ.......δωσε τον λαο να καταλαβει γιατι μας πατάνε το κεφαλι και προκοπή δεν μπορουμε να δουμε

Η πλακα ειναι οτι εσυ που τα γραφεις αυτα εισαι και το ατομο που του''πατησαν το κεφαλι οπως λες'' στην περιπτωση του θεματος μας,και οχι εμεις που σου εχουμε πει απο τα πρωτα σχολια να πας στο καταστημα αλλα εξελιξη δεν βλεπουμε παρα μονο να δινεις Like και να λες μπραβο σε οποιον γραφει αυτα που θες να διαβασεις :)

Δεν υπήρξε δεύτερη φορά λέμε με την πρώτη ζήτησα πιστωτικό.Αυτός έπρεπε να το τσεκάρει!!!!

Επρεπε ηδη σημερα να ειχες παει στο καταστημα(οτι ωρα σε βολευε πιθανως λογω και δουλειας αν ειχες)και να μας εγραφες τι σου ειπανε αλλα δεν βλεπω να εγινε κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλακα ειναι οτι εσυ που τα γραφεις αυτα εισαι και το ατομο που του''πατησαν το κεφαλι οπως λες'' στην περιπτωση του θεματος μας,και οχι εμεις που σου εχουμε πει απο τα πρωτα σχολια να πας στο καταστημα αλλα εξελιξη δεν βλεπουμε παρα μονο να δινεις Like και να λες μπραβο σε οποιον γραφει αυτα που θες να διαβασεις

 

Η πλακα ειναι οτι εσυ που τα γραφεις αυτα εισαι και το ατομο που του''πατησαν το κεφαλι οπως λες'' στην περιπτωση του θεματος μας,και οχι εμεις που σου εχουμε πει απο τα πρωτα σχολια να πας στο καταστημα αλλα εξελιξη δεν βλεπουμε παρα μονο να δινεις Like και να λες μπραβο σε οποιον γραφει αυτα που θες να διαβασεις :)

Επρεπε ηδη σημερα να ειχες παει στο καταστημα(οτι ωρα σε βολευε πιθανως λογω και δουλειας αν ειχες)και να μας εγραφες τι σου ειπανε αλλα δεν βλεπω να εγινε κατι τετοιο.

Νομίζω είσαι λίγο σκληρός με τον παθόντα φίλε μου. Δεν είναι κακό που μοιράζεται σε ένα site το πρόβλημά του και ζητάει απόψεις. Ούτε αρνήθηκε ότι την πάτησε και προσπαθεί να βρει λύση. Τα like δεν νομίζω ότι τον ενδιαφέρουν ιδιαίτερα αν έχεις πάθει πλάκα 500 ευρώ, όπως λέει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η πλακα ειναι οτι εσυ που τα γραφεις αυτα εισαι και το ατομο που του''πατησαν το κεφαλι οπως λες'' στην περιπτωση του θεματος μας,και οχι εμεις που σου εχουμε πει απο τα πρωτα σχολια να πας στο καταστημα αλλα εξελιξη δεν βλεπουμε παρα μονο να δινεις Like και να λες μπραβο σε οποιον γραφει αυτα που θες να διαβασεις :)

Επρεπε ηδη σημερα να ειχες παει στο καταστημα(οτι ωρα σε βολευε πιθανως λογω και δουλειας αν ειχες)και να μας εγραφες τι σου ειπανε αλλα δεν βλεπω να εγινε κατι τετοιο.

Αδερφε δεν σχολιάζω άλλο σε σενα είσαι αλλού!!! Τα έγραψε το παληκάρι πιο πανω τέλεια πάρε μια γεύση και καληνυχτα συνέχισε να τραγουδας!!! το κεφάλι θα μου το πατήσουν αν πάρω την ελαττωματική κάμερα σπίτι!!! Το οτι στο τηλεφωνο μου ειπανε οτι δεν μου την αλλαζουν, δεν σημαίνει τιποτα?πρεπει να παω να μου το πουν κατάμουτρα? δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα!!! μου ειπανε δεν μου την αλλαζουν τελος

Επεξ/σία από everything30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του.

Ο βλακας επιμένει προσπαθώντας να σε ρίξει στο επίπεδο του.

Ο νοών νοείτω.................................................

Επεξ/σία από spyros007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε δεν σχολιάζω άλλο σε σενα είσαι αλλού!!! Τα έγραψε το παληκάρι πιο πανω τέλεια πάρε μια γεύση και καληνυχτα συνέχισε να τραγουδας!!! το κεφάλι θα μου το πατήσουν αν πάρω την ελαττωματική κάμερα σπίτι!!! Το οτι στο τηλεφωνο μου ειπανε οτι δεν μου την αλλαζουν, δεν σημαίνει τιποτα?πρεπει να παω να μου το πουν κατάμουτρα? δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα!!! μου ειπανε δεν μου την αλλαζουν τελος

Στο εχουμε γραψει 100φορες και εχουμε φτασει 3 σελιδες και μετα εγω ειμαι ο κακος της παρεας.Στο ξαναλεω για τελευταια φορα και κανε οτι νομιζεις. Αν δεν θες να εχεις αλλα μπλεξιματα πηγαινε αυριο απο το καταστημα του public και ζητησε αυτο που εχουμε γραψει ολοι στο θεμα(ο καθενας με τον τροπο του)δηλαδη ή αντικατασταση ή πιστωτικο στο ποσο αγορας(και οχι σε μειωμενο ποσο)και τελος.

 

Αυτο προσπαθω και εγω και ολοι να σου πουμε οτι αυτα που ηθελες να ακουσεις στο θεμα τα ακουσες.Τωρα ειναι στο χερι σου και μονο τι θα κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο εχουμε γραψει 100φορες και εχουμε φτασει 3 σελιδες και μετα εγω ειμαι ο κακος της παρεας.Στο ξαναλεω για τελευταια φορα και κανε οτι νομιζεις. Αν δεν θες να εχεις αλλα μπλεξιματα πηγαινε αυριο απο το καταστημα του public και ζητησε αυτο που εχουμε γραψει ολοι στο θεμα(ο καθενας με τον τροπο του)δηλαδη ή αντικατασταση ή πιστωτικο στο ποσο αγορας(και οχι σε μειωμενο ποσο)και τελος.

 

Αυτο προσπαθω και εγω και ολοι να σου πουμε οτι αυτα που ηθελες να ακουσεις στο θεμα τα ακουσες.Τωρα ειναι στο χερι σου και μονο τι θα κανεις.

Ρε δεν εχει ελπιδα για προκοπη αυτος ο τοπος δεν γινεται διαφορετικα. Ο Ελληνας έχει θέμα με το εγώ του, σε τέτοια μορφή που αποτελεί ακόμα ανεξήγητο. Αδερφε μου, συνφορουμιτη, και ολα τα συν. Επαναλαμβάνω για τελευταία φορά, λυπήσου τα τελευταία μας ενεργά εγκεφαλικά κύταρα που δουλεύουν σωστα. Αυτο δεν σου εξηγω σε τοσες σελίδες οτι ΠΗΓΑ στα Public και ζήτησα πιστωτικό απο την πρώτη φορά που την πήρανε για να την ελέγξουν? Τι να παω να κάνω στο κατάστημα, να τους κεράσω κάφε απο τα coffeisland ??? οταν η απαντηση ήταν οτι ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ και να κάνω ότι θέλω (καταγγελία κτλ). Τι μπλεξίματα θα έχω αν δεν πάω?? 1166941.jpg

Επεξ/σία από everything30
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εισαι ΤΡΙΣΜΕΓΙΣΤΟΣ.......δωσε τον λαο να καταλαβει γιατι μας πατάνε το κεφαλι και προκοπή δεν μπορουμε να δουμε

 

 

Η πλακα ειναι οτι εσυ που τα γραφεις αυτα εισαι και το ατομο που του''πατησαν το κεφαλι οπως λες'' στην περιπτωση του θεματος μας,και οχι εμεις που σου εχουμε πει απο τα πρωτα σχολια να πας στο καταστημα αλλα εξελιξη δεν βλεπουμε παρα μονο να δινεις Like και να λες μπραβο σε οποιον γραφει αυτα που θες να διαβασεις :)

Επρεπε ηδη σημερα να ειχες παει στο καταστημα(οτι ωρα σε βολευε πιθανως λογω και δουλειας αν ειχες)και να μας εγραφες τι σου ειπανε αλλα δεν βλεπω να εγινε κατι τετοιο.

 

 

Ρε δεν εχει ελπιδα για προκοπη αυτος ο τοπος δεν γινεται διαφορετικα. Ο Ελληνας έχει θέμα με το εγώ του, σε τέτοια μορφή που αποτελεί ακόμα ανεξήγητο. Αδερφε μου, συνφορουμιτη, και ολα τα συν. Επαναλαμβάνω για τελευταία φορά, λυπήσου τα τελευταία μας ενεργά εγκεφαλικά κύταρα που δουλεύουν σωστα. Αυτο δεν σου εξηγω σε τοσες σελίδες οτι ΠΗΓΑ στα Public και ζήτησα πιστωτικό απο την πρώτη φορά που την πήρανε για να την ελέγξουν? Τι να παω να κάνω στο κατάστημα, να τους κεράσω κάφε απο τα coffeisland ??? οταν η απαντηση ήταν οτι ΔΕΝ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ και να κάνω ότι θέλω (καταγγελία κτλ). Τι μπλεξίματα θα έχω αν δεν πάω??

 

Σου γράφω με πάσα ειλικρίνεια,γιατί προφανώς δεν υπάρχει πια άρνηση καταννόησης,αλλά αδυναμία,και το θέμα είναι βαθύτερο και σοβαρότερο από μια εγγύηση.

 

Τα πράγματα για τα οποία συγχαίρεις τον PROLOGOS,το ποστ που αναφέρει τα δικαιώματα του καταναλωτή,είναι ταυτόσημο με αυτά που άρχισε να λέει ο φουλγκόρε και συνέχισα εγώ.

Για τα ίδια πράγματα,τα ίδια ακριβώς πράγματα,ευχαριστείς αυτόν που τα είπε τελευταίος,και κράζεις αυτούς που στα είπαν πρώτοι.

 

Συνεχίζεις δε,περιγράφοντας τέλεια τον εαυτό σου και τα λάθη σου στην παρούσα κατάσταση,και αυτή σου την τέλεια,αρνητική,αποτύπωση την προσδίδεις σε άλλους.

 

Εσύ λοιπόν είσαι ο λόγος που δεν υπάρχει ελπίδα για προκοπή, εσύ έχεις θέμα με το εγώ σου,και εσύ κατακαίς τα εγκεφαλικά μας κύτταρα.

Δεν έχω κανένο λόγο να σε μειώνω σε ένα φόρουμ,μόνο θλίψη μου προκαλεί το γεγονός πως με υποχρεώνεις να το κάνω,αλλά άραξε πίσω,χαλάρωσε,και ξαναδές το νήμα από μια πιο αντικειμενική άποψη,ή βάλε κάποιον φίλο σου να το κάνει.

Αν δεν ξαναδείς πάλι τα λάθη σου,συζήτησε το με τους γνωστούς σου.

 

Πήγαινε στο κατάστημα με το έντυπο παραλαβής από το σέρβις,και απαίτησε την αντικατάσταση της μηχανής.

Για ακόμα μία φορά,έχεις δικαίωμα είτε να στην αντικαταστήσουν είτε να υπαναχωρήσεις της σύμβασης και να πάρεις τα χρήματά σου πίσω

 Τι δικαιώματα έχω αν αγόρασα ελαττωματικό προϊόν; 

 

Ο Αστικός Κώδικας (άρθρο 540) προβλέπει πως ο αγοραστής έχει το δικαίωμα: 

Α. Να απαιτήσει, χωρίς επιβάρυνσή του, τη διόρθωση ή αντικατάσταση του πράγματος με άλλο 

Β. Να μειώσει το τίμημα 

Γ. Να υπαναχωρήσει από τη σύμβαση 

 

 

Είχες το δικαίωμα να την επιστρέψεις για δωρεάν επισκευή ή αντικατάσταση,στον πωλητή.

Αν δεν μπορεί το public να το επισκευάσει,ζητάς εκείνη την ώρα,νέα συσκευή.

Αντί να απαιτήσεις αντικατάσταση,που είναι δικαίωμα σου,ή να υπαναχωρήσεις της σύμβασης,που είναι δικαίωμά σου,και να πάρεις τα χρήματα σου πίσω,που είναι δικαίωμά σου,την ξαναέδωσες για σέρβις.

 

Έλα,πάτα το like..τα ίδια λέμε.

Επεξ/σία από 10010010 00101110 10010001
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@everything30: Αφού έχεις επιλέξει να μην πας από το κατάστημα να διεκδικήσεις τα δικαιώματα σου, τι ακριβώς περιμένεις να γίνει; Δεν ειρωνεύομαι, ειλικρινά ρωτάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@everything30: Αφού έχεις επιλέξει να μην πας από το κατάστημα να διεκδικήσεις τα δικαιώματα σου, τι ακριβώς περιμένεις να γίνει; Δεν ειρωνεύομαι, ειλικρινά ρωτάω.

Φίλε μου πήγα στο κατάστημα με φίλο κιόλας για να έχω μάρτυρα. Δεν μου την αλλάζουν μου είπαν. Το μόνο που μπορούν κάνουν είναι να μου παραδώσουν την ελαττωματική πίσω. Προφανώς θα σκέφτονται ότι σιγά μην κάθομαι και περιμενένω να μου δώσει λύση ο Συνήγορος του Καταναλωτή, όπου και έκανα καταγγελία για την περίπτωση αυτή.

Σου γράφω με πάσα ειλικρίνεια,γιατί προφανώς δεν υπάρχει πια άρνηση καταννόησης,αλλά αδυναμία,και το θέμα είναι βαθύτερο και σοβαρότερο από μια εγγύηση.

 

Τα πράγματα για τα οποία συγχαίρεις τον PROLOGOS,το ποστ που αναφέρει τα δικαιώματα του καταναλωτή,είναι ταυτόσημο με αυτά που άρχισε να λέει ο φουλγκόρε και συνέχισα εγώ.

Για τα ίδια πράγματα,τα ίδια ακριβώς πράγματα,ευχαριστείς αυτόν που τα είπε τελευταίος,και κράζεις αυτούς που στα είπαν πρώτοι.

 

Συνεχίζεις δε,περιγράφοντας τέλεια τον εαυτό σου και τα λάθη σου στην παρούσα κατάσταση,και αυτή σου την τέλεια,αρνητική,αποτύπωση την προσδίδεις σε άλλους.

 

Εσύ λοιπόν είσαι ο λόγος που δεν υπάρχει ελπίδα για προκοπή, εσύ έχεις θέμα με το εγώ σου,και εσύ κατακαίς τα εγκεφαλικά μας κύτταρα.

Δεν έχω κανένο λόγο να σε μειώνω σε ένα φόρουμ,μόνο θλίψη μου προκαλεί το γεγονός πως με υποχρεώνεις να το κάνω,αλλά άραξε πίσω,χαλάρωσε,και ξαναδές το νήμα από μια πιο αντικειμενική άποψη,ή βάλε κάποιον φίλο σου να το κάνει.

Αν δεν ξαναδείς πάλι τα λάθη σου,συζήτησε το με τους γνωστούς σου.

 

Πήγαινε στο κατάστημα με το έντυπο παραλαβής από το σέρβις,και απαίτησε την αντικατάσταση της μηχανής.

Για ακόμα μία φορά,έχεις δικαίωμα είτε να στην αντικαταστήσουν είτε να υπαναχωρήσεις της σύμβασης και να πάρεις τα χρήματά σου πίσω

 

 

 

Έλα,πάτα το like..τα ίδια λέμε.

Νομίζω ότι σας παίρνει άνετα να δημιουργήσετε και εσείς ένα κόμμα στην Ελλάδα, θα τα πατε περίφημα. Αν νομίζεις οτι αυτά που γράψατε εσείς, είναι ακριβώς τα ίδια με αυτά του Προλόγου, πάω πάσο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου πήγα στο κατάστημα με φίλο κιόλας για να έχω μάρτυρα. Δεν μου την αλλάζουν μου είπαν. Το μόνο που μπορούν κάνουν είναι να μου παραδώσουν την ελαττωματική πίσω. Προφανώς θα σκέφτονται ότι σιγά μην κάθομαι και περιμενένω να μου δώσει λύση ο Συνήγορος του Καταναλωτή, όπου και έκανα καταγγελία για την περίπτωση αυτή.

 

Μιλησες δηλαδη με υπευθυνο/προισταμενο και σου ειπε το παραπανω???Πλακα μας κανεις??? Ειναι δυνατον να σου αναγνωριζουν και το προβλημα στο καταστημα(οταν την παρελαβες πρωτη φορα που και ο υπαλληλος ειδε οτι ειχε θεμα)και να μην σου την αλλαζουν/επισκευαζουν και να σου δινουν την προβληματικη???

 

Κατι δεν στεκει απο αυτα που λες δυστηχως ή αλλα νταλων επικοινωνια κανατε. Οχι βεβαια οτι το Public δεν εχει φαει κατα καιρους κραξιμο για το service του βεβαια και αλλες τακτικες αλλα το παραπανω που γραφεις μου φενεται αρκετα ακραιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλησες δηλαδη με υπευθυνο/προισταμενο και σου ειπε το παραπανω???Πλακα μας κανεις??? Ειναι δυνατον να σου αναγνωριζουν και το προβλημα στο καταστημα(οταν την παρελαβες πρωτη φορα που και ο υπαλληλος ειδε οτι ειχε θεμα)και να μην σου την αλλαζουν/επισκευαζουν και να σου δινουν την προβληματικη???

 

Κατι δεν στεκει απο αυτα που λες δυστηχως ή αλλα νταλων επικοινωνια κανατε. Οχι βεβαια οτι το Public δεν εχει φαει κατα καιρους κραξιμο για το service του βεβαια και αλλες τακτικες αλλα το παραπανω που γραφεις μου φενεται αρκετα ακραιο.

Αυτό ακριβώς μου είπαν. Ο υπάλληλος λέει αυτά που του λένε να πουν. Η μήπως παίρνει ο υπάλληλος την ευθύνη να διαπραγματευτεί χωρίς να είναι ενήμερος ο προιστάμενος του?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς μου είπαν. Ο υπάλληλος λέει αυτά που του λένε να πουν. Η μήπως παίρνει ο υπάλληλος την ευθύνη να διαπραγματευτεί χωρίς να είναι ενήμερος ο προιστάμενος του?

Αν δεν ζητησεις τον υπευθυνο/προισταμενο(που αν τον ζητησεις εννοειται οτι οφειλει να ερθει)δουλεια δεν προκειται να κανεις απο οτι φενεται,εκτως αν περιμενεις απο την καταγγελια που εχεις κανει αλλα αυτο θα παρει πολυ καιρο οπως αναφερθηκε.

 

Και στο Πλαισιο σε αναλογες περιπτωσεις μονο μεσω προισταμενου/υπευθυνου και επιμονης αν βρεθει λυση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο θα ηταν να το ακουσεις ΚΑΙ απο το στομα του προισταμενου. Ο υπαλληλος (δυστυχως) σημερα ειναι αυριο δεν ειναι (Για μελλοντικες συζητησεις). Θεωρω οτι αλλη βαρυτητα εχει ο προισταμενος (ή οποιος πιο πανω απο αυτον) και αλλο ενας υπαλληλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...